www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / "Piekielne 2 tygodnie w Raju" (24375 - wyświetleń)
- Autor Bardotka Dodany 2006-04-28 21:06 Zmieniony 2006-04-28 21:12
Zobaczyłam  na Internecie  stronkę  http://www.zabi-raj.pl/lili.html - zainteresowałam się tym ośrodkiem  i zadzwoniłam. Bardzo miła pani  poinformowała mnie ze ośrodek jest po generalnym remoncie ,warunki są komfortowe  i żebym   nie sugerowała się zdjęciami na stonce bo teraz  jest zupełnie inaczej...i było oj było...Podekscytowana z torbami wypchanymi po brzegi ....ruszyłam do Raju ...to co zobaczyłam po przyjeździe przerosło moje oczekiwania ,byłam przygotowana na odrobinę ubarwienia przez panią z informacji ale takiej  wybujałej fantazji się nie spodziewałam.... Moim oczom ukazał się zamek jak z horroru zarośnięty drzewami z powybijanymi szybami ,przy zamku  był  staw  a może lepiej nazwać to ściek bajorko te określenia są adekwatne do stanu wody  w tym wodnym oczku przeraziłam się ze mam mieszkać w tej ruderze ale  to nie koniec atrakcji bo moim oczom ukazała  się   jakąś budowa parter zbudowany ,piętro straszyło pustymi otworami okiennymi...na powitanie wybiegła  przemiła pani z  którą rozmawiałam ...pokazała mi budowę i powiedziała :Tu będzie Pani mieszkać zamurowało mnie dosłownie i w przenośni- bo panowie murarze chodzili po terenie ...weszłam  do  prototypu budynku   gdzie oprawiano jeszcze drzwi ,szpachlowano jakieś rysy  ,kiosk w ośrodku pozostał marzeniem  do końca turnusu  pomyślałam: Ja chce do domu !!!!!!!!!!!! jednak pieniądze z Pcpr-u już były przelane byłam w kropce jeśli zrezygnuje każą mi zwrócić dopłatę  nigdy nie byłam w takiej sytuacji .Przerażona zostałam tam z walizkami na dwa tygodnie koszmaru...Jak świeciło słońce było jako tako spacerowałam po budowie ,obserwowałam robotników i krowy  na pobliskiej łące ...Zabiegi hm dużo by opowiadać rozwalony  rower ,masarz wodny nóg ( po 3 dniach wysiadł)  i  magnetoterapia, hipoterapia  tylko w marzeniach gdyż koni nie było...
Najgorzej było gdy zaczęło padać mocniej... z sufitu leciała woda ,prąd  pojawiał  się i znikał...a gdy wichura była na mazurach myślałam  ze rozp.....tę  chałupkę.. Ostatecznie Po turnusie tym mam zszarpane nerwy i  bolące stawy bo wilgotne zimne mury nie służą reumatyzmowi który rzekomo  leczą w Żabim Raju.... Więc reasumując jeśli ktoś szuka Szkoły Przetrwania-polecam ten ośrodek   jak najbardziej,  natomiast jako  Rehabilitacyjny ośrodek ja i reszta turnusowiczów   będziemy omijać go szerokim łukiem
Zastanawia mnie tylko to kto dał mu status Ośrodka Rehabilitacyjnego
Nadrzędny Autor ewita Dodany 2006-04-29 11:06
Dzięki za informacje - na pewno tam już nikt z nas się nie wybierze i nie zmarnuje tak trudno zdobytego dofinansowania!
A swoją drogą mam pytanie do Administratora: czy nie warto założyć osobnego działu (w dwóch częściach - dobry, zły), w którym uczestnicy forum będę chwalić lub krytykować poszczególne ośrodki rehabilitacyjne?
Bo przecież to nie jedyny przypadek, kiedy żeruje się na ludziach chorych i niepełnosprawnych :-(
Nadrzędny - Autor teka48 Dodany 2006-04-29 19:15
nie chce nikogo denerwować , ale zameczek piękny. będzie ! no i okolica ! moje mazury kochane . dla mnie moga istnieć tylko Mazury i Bieszczady. pewnie , że warunki pobytu tez maja  wpływ na komfort naszego wypoczynku. ale popatrz ! jezioro z rybami , lasy z grzybami !albo odwrotnie ! eee , mnie by sie podobało ! a duchy grafa lub grafini były ? to też byłaby atrakcja :-)
Nadrzędny - Autor Bardotka Dodany 2006-04-30 16:13
Ok ja nie naleze do "Lesnych ludzi " ale zgodze się ze są tacy ktorzy lubią takie klimaty , ja nie :-) Po za tm chodzi mi o uczciwość tych panstwa oferujących zabiegi senatoryjne... powinni raczej zalozyc gospodarstwo agroturystyczne ...i to najnizszej klasy   Tomku jeziorko okazalo sie brudnym sciekim ..las hmm reflektujesz ? Moze osobiscie  poznasz ducha zamku ...mnie "Wakacje z duchami " nie ruszaja :-)
Nadrzędny - Autor ewita Dodany 2006-05-01 12:20
Tomek! Uwielbiam Bieszczady... Lubię (i to bardzo) Mazury... Ale - jeśli jadę na turnus rehabilitacyjny, a nie na włóczęgę (z której musiałam, niestety zrezygnować już kilka lat temu) - chciałabym, by warunki zastane odpowiadały zapowiadanym!
Bardotka ma rację! To jest ewidentne nadużycie i... już!
Nadrzędny Autor teka48 Dodany 2006-05-02 17:42
Ewita ! masz rację ! Bardotka też . mimo , ze zameczek ładny to tam nie pojade. a bo daleko !
jak bedę chciał zobaczyć ducha to pospaceruję sobie po mieście koło 23h. to dopiero sa wrazenia ! - czasami.
Nadrzędny - Autor teka48 Dodany 2006-05-02 17:39
witaj Bardotko  ! mój adres i takie tam inne , są w '' użytkownikach ''.  a tak w ogóle , to przecież napisałem coby się nie denerwować :-)
Nadrzędny - Autor Bardotka Dodany 2006-05-02 18:57 Zmieniony 2006-05-02 19:02
Ja sie nie denerwuje...Tomek a po co mi twój adres?hihihi Jak bardzo bys chciał jechac tam to oplacę ci pobyt koszty podrózy zróce hihihi Co tam trzeba spelniac marzenia :-)Daleko nie daleko tak bardzo ci sie  to " ekscytuje " jedz  " Idz na całość":D papatki Ps .Tomek miło cie poznac Beata:)
Nadrzędny - Autor teka48 Dodany 2006-05-03 08:32
obiecanki - cacanki ! Nie jadę i już ! Mnie też miło ! :-)
Nadrzędny - Autor Bardotka Dodany 2006-05-03 09:26
A  wlasnie ze Cię zawiozę ! :-) I wypluskam w tym bagienku (zwanym stawem ) poprowadzam po tych zaroślach  a noc spędzisz w ojęciach ducha  w  wilgotnym zamku a ja was bede obserwować przez powybijane szyby  hihihi narka :-)
Nadrzędny - Autor ewita Dodany 2006-05-03 12:13
Hmmmm... Mogłabym być świadkiem... Tyle tylko, że zastanawiam się... Czy to są groźby karalne? Czy raczej piękne obietnice? :-)
Nadrzędny - Autor Bardotka Dodany 2006-05-03 14:33
hihi nie to jest program typu :Spełniamy marzenia...=] Hmm interpretacje propozycj zostawmy samemu zainteresowanemu :-) Milo cie poznac Ewito :-) (to nie forma przekupstwa świadka)hihi
Nadrzędny Autor teka48 Dodany 2006-05-04 12:51
interpretacje propozycj - dwa trudne słowa. muszę to przemyśleć!
Nadrzędny - Autor Iskierka Dodany 2006-05-03 18:45
Ha! fajnie, ja uważam, że Bardotka ma racje, to nie było uczciwe ze strony tych właścicieli, jej taki standard nie odpowiadał i miała prawo czuć sie oszukana, co nie znaczy, że nie ma  ludzi, kórym by to odpowiadało, ale niech dostaną prawdziwą informacje, wtedy  wybiorą to co chcą:) a na marginesie to współczuje:):-)
Nadrzędny - Autor teka48 Dodany 2006-05-04 12:46
Iskierko ! a czemu oszukana ? bo kiosk był nieczynny ? Sama nazwa zameczku już mowi za siebie. Zabi raj ! nienawidze żab bo są śliskie i paskudne. na pewno bym nie pojechal do ośrodka który tak sie nazywa. no , Małpi gaj , albo Zakątek dla zakochanych ! no niechby było.
a nie dopisalaś komu współczujesz ! :-))))
Nadrzędny - Autor Iskierka Dodany 2006-05-04 21:02
Oczywiście współczuje Bardotce :-) nie chciałabym, aby mnie to spotkało. Nie mam nic do nazwy zameczku pod warunkiem, że standard by mi odpowiadał (najlepiej z czynnym kioskiem :-)itp....). Widzę Tomku, że nie przepadasz za żabkami :-):-):-):-) wiesz, ale ja też nie :-).
Nadrzędny - Autor Bardotka Dodany 2006-05-15 18:29 Zmieniony 2006-05-15 20:42
Tomek  wedle Twojego toku rozumowania  jadąc do pensjonatu Mors  powinnam oczekiwać , obślizgłych żyjątek ?A w Dusznikach Zdrój ..powinnam się udusić...wiesz na jednym z postów wytykasz błędy ortograficzne hmm wiesz  ja czasem wole przeczytać cos mądrego i napisanego z błędami niż te Twoje posty w tym dziale które hmm stanowią przykład przerostu formy nad treścią :-)Tak bardzo starasz sie byc zabawny ...ze aż stajesz się śmieszny :-) Witaj Iskierka:) Milo cie poznać...
Nadrzędny - Autor teka48 Dodany 2006-05-16 12:09
jeśli już czepiam się błędów , to tylko swoich ! cudze mnie nie interesują.
Późno piszesz. Pewnie zmęczona jesteś ! wyluzuj !
Nadrzędny Autor Bardotka Dodany 2006-05-16 13:47
Nie jestem zmęczona, i jestem wyluzowana nie lubię tylko jak ktoś robi sobie jaja na przysłowiowym pogrzebie . Napisałam ten post by przestrzec innych bo dla mnie jest to ewidentne  nadużycie, i niewłaściwe  wykorzystywanie środków PFRONu  przeznaczonych na rehabilitacje...Jeśli masz robić z tego jaja to ja ten post usunę po prostu  ...bo być może nie mam w nim racji ..tyle  chciałam powiedzieć pa
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-21 13:01
No to współczuję.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / "Piekielne 2 tygodnie w Raju" (24375 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill