www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Zasiłek rodzinny- dochód (1079 - wyświetleń)
Autor Sara10 Dodany 2018-11-30 19:50
Witajcie kochani.
Jestem tu nowa. Mam 21-letniego syna chorego na mukowiscydozę. I mamy ciągle pod górkę.
Otóż: Doliczenie do dochodu, dochodu jednorazowego co skutkowało odmowną decyzją tego świadczenia ( przekroczenie kryterium dochodowego)
Otóż, w sierpniu składałam wniosek o zasiłek rodzinny z dodatkami. W poniedziałek dostałam informację z GOPS,że zostało wszczęte postępowanie administracyjne dotyczące odmowy przyznania tych świadczeń z powodu przekroczenia kryterium dochodowego. Zaraz udałam się do GOPSU o wyjaśnienie i z zamiarem napisania oświadczenia ( co też uczyniłam),że nie zgadzam się z tym postępowaniem. Pani w opiece poinformowała mnie,że do naszych dochodów ( mojego i syna) zostało doliczone wyrównanie z roku 2015 i 2016 renty socjalnej ( wygraliśmy sprawę w sądzie o rentę socjalną, stąd to wyrównanie) zsumowali razem z dochodem za 2017 r ( wyrównanie za ubiegłe lata zostało wypłacone w miesiącu kwietniu 2017 r.
W swoim oświadczeniu napisałam,że nie zgadzam się z tak obliczonym dochodem za rok 2017 r uważając,że GOPS celowo podwyższył kwotę dochodu z zamiarem pozbawienia mnie tych świadczeń.
Dziś powinnam dostać decyzję odmawiającą.
Odwołując się od tej decyzji chcę się powołać na argument taki,że to była jednorazowa wpłata za należące się zaległości renty socjalnej na syna za lata 2015 i 2016 a liczenie tego dochodu jest sprzeczne z ustawą 8 art 12 ( nowelizacja w 2018r) o opiece społecznej.
Może ktoś z Was juz miała taką sytuację? Może podpowiecie mi coś jeszcze??? Plisss.. bo ja z nimi już zwariuję..  Wszystko tz stopień niepełnosprawności syna,rentę socjalną musiałam wywalczyć w sądzie.Już i tak nastawiam się na kolejną sprawę bo wątpię,ze jak trafi do SKO to pewnie odrzucą moje odwołanie, choć ta w.w ustawa jednoznacznie wyjaśnia jak powinni obliczyć taki dochód..ale oni mogą się kierować z zaświadczeniem z US że taki mieliśmy dochód i tyle... ale ja uważam,ze US kieruje się swoimi ustawami i nie mogli przecież tego inaczej rozliczyć.
Pomożecie coś doradzić???
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Zasiłek rodzinny- dochód (1079 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill