www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Cofnięcie wniosku o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnospr (542 - wyświetleń)
- Autor doniamp02 Dodany 2023-05-17 10:33
Witam.
Miałam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do 30.03. wysłałam kolejny wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, po czym mój pracodawca poinformował mnie że moje orzeczenie ulega przedłużeniu do czas odwołania stanu zagrożenia epidemiologicznego i nie muszę jechać na komisję. W dniu 02.05 dostałam wezwanie na komisję na 19.05 i tego samego dnia napisałam oświadczenie o cofnięcii wniosku o wydanie orzeczenia. Do dnia dzisiejszego nie mam informacji z PCPR co z moim postępowaniem. Czy muszę jechać na komisję? Co jak się nie stawię, umorzą postępowanie a stare orzeczenie będzie ważne na mocy obowiązujących przepisów?
Obawiam się że mogą mi obniżyć stopień albo zabrać ( bo bardzo dużo osób yraci teraz stopień)
Bardzo proszę o pomoc
Dziękuję
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2023-05-18 08:07
Ot dylemat, jak zjeść ciastko i mieć ciastko. Obecność na Komisji, jak ktoś nie chce orzeczenia, nie jest obowiązkowa. Faktycznie stare orzeczenia są obowiązujące. Warto może jednak zauważyć, że stan epidemii za chwilę się skończy, a wtedy termin komisji może być bardzo odległy. Pytanie jak Komisja podejdzie do powtórnego wniosku złożonego po kilku tygodniach.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Cofnięcie wniosku o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnospr (542 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill