www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Cofnięto decyzję dotacji pierwszej działalności (3244 - wyświetleń)
- Autor Tristian Dodany 2018-12-09 18:02
Witam,

Powiatowy Urząd Pracy anulował decyzję dotacji pierwszej działalności wobec bezrobotnej os. niepełnosprawnej.
Dn. 28.IX.2018 złożyłem wniosek o dofinansowanie, dn. 04.X.2018 odbyła się komisja weryfikacyjna, kilka dni później dostałem informacje z PUP, że przyznano mi 35 500PLN, ale zawarcie umowy nastąpi po pojawieniu się nowego Rozporządzenia. Dn. 01.X.2018 Ministerstwo Pracy i Polityki społecznej uznało za uchylone rozporządzenie:
http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20150000102
Rozporządzenie do dziś się nie pojawiło, 04.XII.2018 urzędnik PUP zadzwonił z informacją, że anulują decyzję o przyznaniu dotacji bo nie pojawiło się rozporządzenie i 05.XII.18 wyślą pocztą odpowiednie pismo. Jeszcze tego samego dnia napisałem do nich za potw. odb. żeby wykazać się cierpliwością i zaczekać na stosowne rozporządzenie do końca bieżącego roku itp., chyba nic to nie dało bo dostałem awizo, że coś tam przyszło a mnie nie było.

Jestem zdruzgotany, dwa miesiące straciłem wyczekując rozporządzenia które miało się "na dniach pojawić". Teraz nie dość, że na przeżycie wydałem część kwoty na biznes to teraz odmówiono mi dotacji i zapraszają marzec-kwiecień 2019r :'(
Spotkał się ktoś z podobną sytuacją? Jakiś pomysł jak pieniądze pisemnie obiecane uzyskać?
Pozdrawiam i Szczęścia
Nadrzędny - Autor Kropek Dodany 2018-12-10 09:09 Zmieniony 2018-12-10 09:12
Polska rzeczywistość.
Zachciało Ci się działać zamiast spokojnie odbierać zasiłek dla bezrobotnych, co dawało by ci przez ten czas podobną kwotę ale bez stresu ,że zmienią zapisy dotyczące umorzenia części pożyczki :-)
Nadrzędny - Autor Tristian Dodany 2018-12-10 12:34
Nie korzystałem z jakichkolwiek zasiłków, do 31.VIII.br. miałem dobrze płatną, niestety w zbyt dużej mierze fizyczną pracę.
Anulowaniem decyzji zniszczyli mnie. Na marginesie, środki z PFRON trafiające do Powiatów to przekręt w skali całego kraju, relokacja 2 mln. zł (tyle co roku dostaje mój nieduży powiat) od 2013r. odbywa się zawsze wedle jednakowego schematu, trafiając do tych samych pozycji. Efekt jest taki, że pieniądze owszem trafiają do Niepełnosprawnych, ale urzędników, radnych i zarządu powiatu, nie do rzeczywiście potrzebujących niepełnosprawnych. Starosta powiatu, Dyrektor PUP wiedzą, że rozszyfrowałem ich proceder, ale czują się na tyle bezkarni, że po nich to spływa. Proszę wierzyć, że w/w sprawy załatwiałem kulturalnie i merytorycznie, żeby uniknąć jakiegokolwiek błędu, ale co z tego, rasa panów zwyciężyła.
Nadrzędny Autor Kropek Dodany 2018-12-10 12:53
Niestety takie przekręty urzędnicze  odbywały się nie tylko w niedużych powiatach. Nie wiem jak to odbywa się dzisiaj, choć z tego co piszesz nadal tak jest.
Nadrzędny - Autor buduj Dodany 2018-12-10 20:45
"...Efekt jest taki, że pieniądze owszem trafiają do Niepełnosprawnych, ale urzędników, radnych i zarządu powiatu, nie do rzeczywiście potrzebujących niepełnosprawnych. Starosta powiatu, Dyrektor PUP wiedzą, że rozszyfrowałem ich proceder" Teoria spiskowa.
Przeczytaj dokładnie jeszcze raz to co sam wkleiłeś :-) W dotacjach nic ważnego się nie zmieniło, a nowe rozporządzenie obowiązuje dopiero od czerwca 2021 r!
Nadrzędny Autor Tristian Dodany 2018-12-11 13:10
Nie bredze:

Tudzież, na brudno rozpisałem relokacje środków od 2013, zawsze do poz. III.4
https://www.easypaste.org/file/uqMF5EUX/11111111.1.jpg?lang=pl

Tutaj Środki na 2018 przed zmianami
https://www.easypaste.org/file/e9TPKLx7/11111111.3.jpg?lang=pl

A tutaj już po zmianach
https://www.easypaste.org/file/jSiDyFVf/11111111.2.jpg?lang=pl

Podkreślona poz. I.1 to zarezerwowane uprzednio środki dla mnie, teraz anulowane, a niebawem w poz. III.4.
Dodam, że wręcz przemocą psychiczną w PUP namawiano mnie do skorzystania z dotacji Funduszu pracy (max 20 000) a nie pfron (max 67 700)
Gdybym wiedział, że tak ich to zaboli, brałbym 20k :/

Cyt: "W dotacjach nic ważnego się nie zmieniło, a nowe rozporządzenie obowiązuje dopiero od czerwca 2021 r!"
Odp.: A obecne rozporządzenie jest "uznane za uchylone", więc nieaktualne i na tej podstawie uchylono mi decyzje o dotacji.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Cofnięto decyzję dotacji pierwszej działalności (3244 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill