www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta (9943 - wyświetleń)
- Autor tomek_a Dodany 2006-05-12 08:27
Serdecznie witam! Jestem nowym forumowiczem i dopiero wciągam się w arkana "wiedzy tajemnej".Od02. 2003r.jestem osobą "sprawną inaczej".Mam na imię Tomek. Przez ostatnie 10 lat aktywności zawodowej byłem kierowcą tzw TIR-a.W lutym 2003r.doznałem udaru krwotocznego mózgu.Następstwem czego doznałem lewostronnego niedowładu kończyn.Decyzją L.O.ZUS zostałem uznany najpierw jako czasowo na skutek wypadku przy pracy/ na 1 rok niezdolny do pracy/ -od tej decyzji odwołałem się do sądu pracy.Po upływie roku L.O. ZUS uznał mnie całkowicie i trwale niezdolnego do pracy
I właśnie mam pytanie- Czy z chwilą gdy ZUS uznał mnie za trwale niezdolnego do pracy na skutek wypadku przy pracy, to nie powinien wypłacić mi dodatkowego odszkodowania z tyt wypadku przy pracy i podnieść moje świadczenie rentowe?   Pozdrawiam. Tomek_a
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-05-12 11:06
Świadczenia z ustawy wypadkowej są bardziej korzystne niż te przysługujące na ogólnych zasadach, np. zasiłek chorobowy, świadczenie rehabilitacyjne czy renta z tytułu niezdolnosci do pracy. Zasiłek chorobowy i świadczenie rehabilitacyjne z ubezpieczenia wypadkowego przysługują w wysokości 100%. Renta przysługuje niezależnie od długości okresu ubezpieczenia wypadkowego oraz datę powstania niezdolnosci do pracy spowodowanej wypadkiem przy pracy.Renta nie może byc niższa niż 80% podstawy jej wymiaru dla osoby całkowicie nizdolnej do pracy. Proponuję zapoznać się z informacjami dotyczącymi rent wypadkowych zawartych na stronach ZUS:
http://www.zus.pl/swiadcze/emer003.htm
A także zapoznanie się z publikacją "Osoby niepełnosprawne od rehabilitacji do pracy"
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/14850
Nadrzędny - Autor tomek_a Dodany 2006-05-13 08:34
Serdecznie Witam!Te przepisy odnośnie renty "wypadkowej " są mi już znane. Nurtuje mnie tylko pytanie dlaczego ZUS nie podniósł mi świadczenia jak też nie wypłacił mi dodatkowo 7466Pln z tyt uznania mnie za osobę całkowicie i trwale niezdolną do pracy wskutek wypadku przy pracy.Pozdrawiam.tomek_a
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-05-15 11:28 Zmieniony 2006-05-15 11:48
Niestety bez wglądu w dokumenty/ decyzje itp/ nie możemy udzielić Panu odpowiedzi. Dlatego proponujemy Panu kontakt z naszym prawnikiem. Może się Pan porozumieć z prawnikiem w formie listowej, a także telefonicznie oraz osobiście w tym wypadku konieczne jest wcześniejsze  telefoniczne uzgodnienie terminu tel. 0*22 8318582. Może Pan także przesłać na adres centrum@niepelnosprawni.info zeskanowane dokumenty wraz z pytaniem.
Nadrzędny - Autor tomek_a Dodany 2006-05-15 12:41
serdecznie dziękuję za odpowiedź! Niestety nie posiadam już I decyzji Lekarza Orzecznika ZUS z 2003r. ponieważ mi zaginęłą.Mam tylko II decyzję L.O.ZUS z 2004r.uznającego mnie za trwale i całkowicie niezdolnego do pracy w skutek wypadku przy pracy z 02.2003r.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-05-15 12:49
Tak jak napisaliśmy wcześniej nie jesteśmy w stanie udzielić informacji bez wglądu w dokumenty. Zatem tak jak informowaliśmy wcześniej może Pan porozumieć się z naszym prawnikiem.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-18 12:02
Popytaj prawnika.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta (9943 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill