www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Telepraca czas dojazdu do firmy - wykonanie dodatkowej pracy (2182 - wyświetleń)
- Autor mini21 Dodany 2019-08-04 15:01
Dzień dobry.

Chciałbym prosić o pomoc w rozwiaz problemu.

Czy pracownikowi zatrudnionemu jako TELEPRACOWNIK na pełen etat ze wskazanym miejscem wykonywania pracy - miejsce zamieszkania przysługuje wliczneie czasu dojazdu do siedziby firmy w celu wykonania dodatkowych czynności do dziennego czasu pracy?

Do pracy dojeżdżam raz na miesiąc.
Problem w tym że nie jestem zmotoryzowany więc muszę korzystać z komunikacji miejskiej.

Niestety, moja firma mieści się poza granicami miasta i jeżdżą tam tylko autobusy międzystrefowe.
Co za tym idzie - raz na 2 godziny.
Tak więc łączny czas dojazdu do firmy zajmuje mi 2 - 3 godziny w jedną stronę.

Żeby dojechać na 8 rano (jest to w zasadzie niemożliwe bo nawet autobusy nie jeżdżą) muszę wyjść z domu ok. 5 - 6 rano.

Pracując 7 godzin dziennie (znaczny stopień, całkowita niezdolność) i odliczając od tego czas dojazdu i powrotu - wychodzi że w firmie powinienem spędzić 3 godziny.

Bardziej obrazowo - pracuje w domu.
Pracodawca rząda ode mnie dojazdu do siedziby firmy co zajmuje od 2 do 3 godzin w jedną stronę.
Czy czas dojazdu wlicza się w dobowy czas pracy?
Nadrzędny - Autor long_long_time_ago Dodany 2019-10-17 16:35
a dlaczego miałby się wliczać? Czy pełnosprawny czy niepełnosprawny każdy do pracy musi dojechać we własnym zakresie. Liczy się czas faktycznej 'pracy' - czyli to co robisz w siedzibie albo przed komputerem w domu.

Sam mam znaczny stopień i codziennie w jedną stronę dojazd zajmuje mi ok 1,5-2h. Od lat tak jest. Czy to studia czy praca. Raz na miesiąc to tym bardziej żadna tragedia.
Nadrzędny - Autor mini21 Dodany 2019-10-17 17:25
GDYZ TO TELEPRACA!
TELEPRACA = praca w domu.
Nadrzędny - Autor long_long_time_ago Dodany 2019-10-21 08:10
Przeczytaj co masz w umowie napisane. Pracodawca może wezwać CIebie w ważnych sprawach takich jak podpisanie dokumentów, szkolenie bhp itp. Może masz zapis, że dojazd do firmy będzie wliczał się do czasu pracy, powinnaś takie coś mieć zapisane w umowie
Nadrzędny - Autor rozan Dodany 2019-10-21 08:56
nigdy nie musiałem jeszcze dojeżdżać do firmy w ramach telepracy. Szkolenia odbywałem telefonicznie czy też przez np. Skype'a. Uwierzycie, że ktoś tego używa? Mikrotech tak, chociaż i tak mają wtedy wyłączoną kamerkę :D Dokumenty przesyłają pocztą i proszą, żebym im wysłał jeden egzemplarz skanem, a oryginał pocztą. Pomimo, że jest to wygodna praca, to jeśli się nie ma kontaktu z kimś
"z góry" to nigdy nie wiadomo, kiedy firma przedłuży, a kiedy nie zechce kontynuować współpracy, a siedząc w domu nie wiesz, jaka jest atmosfera w centrali. Wszystko ma swoje plusy i minusy. 
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-22 10:20
Popytaj .
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Telepraca czas dojazdu do firmy - wykonanie dodatkowej pracy (2182 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill