www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / podpis niewidomego (4849 - wyświetleń)
- Autor markar Dodany 2017-02-13 19:11
W urzędach, bankach mam problemy z identyfikacją mojego podpisu przez pracowników tych instytucji. Jaka jest prawne dopuszczona forma składania podpisu przez osobę prywatną ? 
Nadrzędny - Autor wielokropek Dodany 2017-02-14 13:28
Pojęcia nie mam czy są jakieś formy prawne . Dla mnie rozsądnym rozwiązaniem byłby odcisk kciuka. ale może specjaliści z Centrum , coś konkretnego Ci odpowiedzą (choć wątpię aby to nastąpiło) ale może moje zarzuty ich zdopingują.
Nadrzędny Autor markar Dodany 2017-02-14 15:14
Dziękuję bardzo za zainteresowanie się być może nie tylko moim problemem. Faktem jednak jest, że urzędy wielokrotnie chcą aby podpisywać się czytelnie. Przy podpisywaniu umowy nikt z urzędników nie sprawdza zgodności
mojego podpisu z podpisem w dowodzie osobistym, a w chwili wypowiedzenia umowy tak.
Nadrzędny - Autor markar Dodany 2017-02-14 18:11
Dodam tylko że jestem osobą niewidomą i w sposób identyczny trudno mi to zrobić. Nikt  nie ma zbyt wiele gotówki i czekam na odpowiedź z Centrum np. czy mogę na wzór pieczątki lekarskiej , wyrobić sobie pieczątkę  posiadającą moje imię i nazwisko wraz z tzw. parafką
Pozdrawiam bardzo serdecznie.
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2017-03-13 22:18
Ja też od zawsze podpisuję wszystkie umowy, dokumenty własnoręcznie, choć nie jestem w stanie przeczytać treści. Urzędnik pokazuje mi palcem miejsce w którym mam to zrobić i na tym się kończy. Jestem słabowidząca. Kiedyś uzyskałam taką informację, że te nasze podpisy w świetle prawa mogą okazać się nieważne. No bo jak mozna podpisać umowę np na kredyt w banku nie czytając umowy, nawet jak robi się to pod okiem małżonka, rodzica, kumpla . Jeśli on nie jest opiekunem prawnym to nic nie usprawiedliwia tego, że był ze mną przy podpisywaniu umowy prawda? Jest chyba jakaś luka w prawie ale ja się nie czepiam za bardzo, bo zawsze mam ze sobą osobę zaufaną a nie chciałabym raczej żeby nakazano nam prawnie wskazanie pełnomocnika.
Nadrzędny Autor wieczorynka76 Dodany 2017-03-13 22:20
myślę, że pieczątka tu niczego nie załatwi
Nadrzędny Autor Jaszczurek Dodany 2019-11-07 19:48
Spotkałem się nie tyle co z pieczątkami, ale specjalnymi poduszkami do składania odcisku palca. Taka procedura jest w bankach. Skoro składania podpisu przez niewidomego nie określają przepisy, to może faktycznie warto by taką pieczątkę z parafką wyrobić i ten wzór zastrzec zamiast podpisu. Koszt niewielki. Pieczątki imienne - https://e-pieczatki24.pl/kategoria-produktu/pieczatki-imienne/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / podpis niewidomego (4849 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill