www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ogrzewanie elektryczne czy gazowe? (3893 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2020-05-06 07:00
Dzień dobry.
Chcę zlikwidować w swoim domku ogrzewanie na węgiel, gdyż z każdym rokiem moje wady zdrowotne coraz głośniej dają o sobie znać i przyjdzie czas że nie będę mógł sam dźwigać węgla i wynosić popiół. Zamiast ogrzewania węglowego chcę inne i teraz pytanie do Państwa: Żyjąc tylko z renty socjalnej mając do ogrzania pokój, kuchnię i łazienkę, jakie wybrać ogrzewanie-elektryczne czy gazowe? Które miesięcznie mnie będzie zimową porą wynosiło najtaniej?
Nadrzędny Autor kucyk24 Dodany 2020-05-06 10:51
W przypadku gazu droższa jest instalacja: piec, rury, grzejniki. To przynajmniej kilka tysięcy złotych, raczej ponad dziesięć. Natomiast w eksploatacji gaz wychodzi kilka razy taniej od elektryki. Jeśli nie masz doprowadzonej instalacji gazowej to dodatkowo czas - często kilka miesięcy i dodatkowe koszty. Można też kupić ogrzewacze gazowe podłączane w mieszkaniu do butli. Tu niski koszt instalacji, ale koszt  eksploatacji porównywalny z elektryką.
Nadrzędny Autor nairam Dodany 2020-05-07 14:13
Przerabiałem, ( węglowe na gazowe, gaz mam z sieci)  , ogrzewam drugi sezon gazem, wychodzi taniej, komfort , wygoda, a  co tu pisać - ( "konto w banku, wódka w lodówce i można świat doganiać" -  jak mówił Kargul).  za piec 2F  i wkład kominowy otrzymałem 100 % zwrotu za zmianę ogrzewania na ekologiczne . Co do prądu? no cóż w moim przypadku gaz  - tańszy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Ogrzewanie elektryczne czy gazowe? (3893 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill