www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Świadczenie pielęgnacyjne. (199 - wyświetleń)
Autor Maman Dodany 2023-10-11 08:57
Witajcie rodzice. Piszę z zapytaniem mojemu dziecku skończyło się orzeczenie o stopniu niepełnosprawności 31 sierpnia 2023. W dniu 1 sierpnia tego roku złożyliśmy wniosek o orzeczenie a komisja odbyła się 20 września 2023. 28 września odebraliśmy orzeczenie gdzie w punkcie siódmym uznano że dziecko nie wymaga. Drugiego października złożyłam odwołanie gdzie uznano punkt 7. Dziś 11 października złożyłam wniosek o świadczenie pielęgnacyjne i tutaj pojawia się moje. Czy świadczenie pielęgnacyjne będzie wyrównane od dnia w którym uznano na nowo niepełnosprawność to jest 20 września proporcjonalnie czy będzie ono wyrównane od 1 września. Czy natomiast będzie wyrównane od drugiego października czyli od dnia w którym złożyłam odwołanie i tego samego dnia też odbyła się komisja która uznała że jednak punkt 7 wymaga miał ktoś kiedyś podobną sytuację. Pytam ponieważ dopiero świadczenie będzie wypłacone w połowie listopada i chciałam mniej więcej się zorientować na co się nastawiać. Pytałam pani w gminie o której składałam wniosek ale ona była na zastępstwie  i się nie orientowała ( a pani która zajmuje się tym działem będzie za tydzień. )stąd pojawia się moje pytanie na forum .Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Świadczenie pielęgnacyjne. (199 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill