www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / najnowszy wózek elektryczny z pionizacją VASSILLI (8043 - wyświetleń)
- Autor maciej82 Dodany 2009-01-09 11:54
Choruję na postępujący zanik mięśni. Od kilku miesięcy jestem użytkownikiem wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym włoskiej firmy VASSILLI, który zakupiłem dzięki dofinansowaniu z PFRON-u. Jest to model HI-LO VARIO 18.70, który posiada już w standardzie bardzo bogate wyposażenie: elektryczną pionizację do pozycji stojącej, elektryczną windę unoszącą siedzisko na wysokość, elektrycznie pochylane oparcie do pozycji leżącej, elektryczną regulację oparcia i podnóżków, funkcję pochylenia siedziska (kołyski), ustawienie siedzenia w pozycji pionowej. Wózek posiada unikalne wśród wózków rozwiązanie techniczne umożliwiające zajęcie pozycji stojącej w wózku bez wsparcia dodatkowych kółek przednich. W momencie pionizacji przednie koła jezdne rozsuwają się na boki, co zapewnia dużą stabilność wózka oraz wysoki komfort poruszania się w pozycji stojącej. Nie ma jak w innych wózkach np. w Dragon Vertic czy Squod Stand-up dodatkowych małych kółek służących do podparcia w czasie pionizacji, ponieważ takie rozwiązanie utrudnia pokonywanie progów i krawężników. W wózku VASSILLI HI-LO VARIO są tylko jedne dość duże przednie koła (wzmocnione), które służą zarówno do jazdy jak i do pionizacji oraz jazdy w pozycji stojącej. Wózek jest rewelacyjny, ponieważ duże koła tylnie i wzmocnione koła przednie, które zapewniają duży komfort i amortyzację w czasie jazdy po nierównościach poza domem. Siedzisko też jest dobrze amortyzowane. Maksymalna prędkość to 12 km/h, którą firma zwiększyła mi gratis. W domu wózek jest bardzo zwrotny. Odkąd mam wózek z pionizacją VASSILLI HI-LO VARIO poprawiła się moja jakość życia, pionizuję się kilka razy dziennie w wózku, mogę w ciągu dnia poleżeć w wózku i jestem nareszcie samodzielny. Pozycja stojąca w wózku jest bardzo bezpieczna, bo kolana są zabezpieczone i dodatkowo jest pas na piersi. Odkąd stoję w wózku poprawiło się u mnie krążenie w nogach, nie ma dolegliwości żołądkowych i w ogóle człowiek czuje się lepiej, oglądając świat na stojąco. Pozwalam sobie nawet na jazdę wózkiem elektrycznym VASSILLI w pozycji stojącej w plenerze, ponieważ uczucie jest wspaniałe, jakbym znów wstał na nogi i zaczął chodzić.
Dla osób zainteresowanych podaję link do strony z filmikami mojego wózka elektrycznego z pionizacją VASSILLI HI-LO VARIO, które nagrałem w markecie:
http://pl.youtube.com/watch?v=LqUKLlBH6no
http://pl.youtube.com/watch?v=WVhRkb12hLs
http://pl.youtube.com/watch?v=aWicQ8XQLLU
http://pl.youtube.com/watch?v=N6Fgr7tFtZE
Chętnie udzielę Państwu odpowiedzi dot. wózka elektrycznego VASSILLI HI-LO VARIO 18.70. Na wózek elektryczny z pionizacją można uzyskać wyższe dofinansowanie z PFRONU pod warunkiem dobrego uzasadnienia wniosku popartego zaświadczeniem lekarskim. Dodatkowo jak będzie brakować pieniędzy do wózka z pionizacją można otrzymać dofinansowanie na pionizator jezdny z NFZ. Mój mail: nowakm4@neostrada.pl
Nadrzędny - Autor Ramon Dodany 2009-01-24 19:36
Niezła reklama - pewnie pracujesz w dziale sprzedazy lub marketingu firmy dystrybujacej ten wozek. I jestes tak chory jak ja zdrowy
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2009-01-25 10:12
Można wiedzieć, ile kosztuje takie "cudo" w Polsce? W Chinach około 100 dolarów, a właśnie z tamtąd przyjechało:)
Nadrzędny - Autor mikey80 Dodany 2009-04-06 13:55
Szkoda ze tak slabo sie znasz no ale trudno,zawsze najwiecej do powiedzenia maja Ci ktorzy najmniej wiedza.. tak sie sklada ze wozki VASSILLI sa calkowicie produkowane we Wloszech.Pojedyncze podzespoly sprowadzane sa z Węgier i Anglii wiec nie wyjezdzac  mi tu z jakas chinszczyzna.. sam jezdze wozkiem VASSILLI i przed zakupem doglebnie sprawdzielm zrodlo pochodzenia wozka!
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2009-04-07 08:47
[usunięte]
Nadrzędny Autor mikey80 Dodany 2009-04-07 15:57
mylisz sie,jesli wszystkie firmy swiata dzialalyby w taki sposob swiatowa gospodarka padlaby dawno temu.oczywiscie jest mnostwo firm ktore bazuja na chinszczyznie ale istnieja tez takie ktore ida w strone jakosci i nie maja z tym nic wspolnego!czesto odbija sie to na cenie no ale "cos za cos". Zdejmij klapki z oczu.. POZDRAWIAM ;]
Nadrzędny - Autor maciej82 Dodany 2009-04-25 10:06
nie pracuję w dziale sprzedaży ani marketingu. Nie jestem taki jak się tobie wydaje. Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś w życiu pomógł mi i pokierował w wielu sprawach, to i ja nie pozostanę dłużny i nie będę zatrzymywał informacji dla siebie, lecz podzielę się z innymi. Bulwersuje mnie to, że wielu niepełnosprawnych zostawia wiele informacji tylko dla siebie (dot. dotacji, dofinansowań, pracy z zpchr itp.), by nie dać innym skorzystać i trzymać innych w niewiedzy. Jeśli ktoś myśli, że to daje mu przewagę, to się myli. Jak pomogę bliźniemu, służąc dobrą radą i pomocą, to zwraca mi się to wielokrotnie w życiu.
Nadrzędny Autor furtys Dodany 2023-03-29 17:32
Witajcie, czy ktoś z Was wie, gdzie można kupić dobre koła piankowe do wózka https://kamar-kola.pl/kola-piankowe/? Moje stare koła uległy uszkodzeniu i muszę je wymienić. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / najnowszy wózek elektryczny z pionizacją VASSILLI (8043 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill