www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Uzależnienie od alkoholu (3569 - wyświetleń)
- Autor tessla Dodany 2015-12-04 09:48
Mam w rodzinie człowieka uzależnionego od alkoholu. Generalnie tragedia. Zastanawiam sie jak mu pomóc?
Bo on sam nie ma ku temu woli ;/
Nadrzędny - Autor wania Dodany 2015-12-04 11:01
Jeśil nie będzie się chciał leczyć to nic nie zrobicie.... Uzależniona osoba powinna sama chcieć się wyleczyć. Jeśli jest przekonana,że problem jej nie dotyczy to do niczego go nie zmusicie. Alkoholik musi sam chcieć poddać się terapii. Tylko wtedy będzie ona skuteczna... Często bardzo trudno jest poradzić sobie z tym samodzielnie.Wiem sam bo mam w rodzinie osobę, która ma problem alkoholowy i bez odpowiedniego wsparcia człowiek sobie nie poradzi. Możę warto byłoby się zastanowić nad ośrodkiem odwykowym ?  W Polsce jest wiele takich miejsc. Mogę ze swojej strony polecic ten ośrodek:
http://www.radosc.net/osrodek-odwykowy-dla-uzaleznionych.html

Leczył się tam swego czasu moj brat. Dzięki nim udalo mu się pokonać uzależnienie tak więc jesteśmy im wdzięczni.
Nadrzędny Autor platus Dodany 2021-10-27 21:54
Ośrodek stacjonarny to dobry pomysł, choć w ostatnim czasie, tzn. czasie pandemii i ogólnej izolacji do łask weszły wszelkie usługi zdalne. W tym także terapia alkoholowa przez Internet. Warto szukać pomocy i tam. Szczególnie gdy ktoś jest niepełnosprawny i ma trudności np z dojazdem.
Nadrzędny Autor Karolo Dodany 2015-12-18 01:36
Miałem podobny przypadek i również leczenie przebiegało z oporami samego zainteresowanego. Jednak do czasu gdy mocno nim nie wstrząsnęło zdrowotnie.
Dopóki ktoś sam nie chce się leczyć nie wiele można zrobić.

-------
rozwój osobisty
tworzenie stron
wynajmę mieszkanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Uzależnienie od alkoholu (3569 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill