www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Jak wydostać się wózkiem z pierwszego piętra na dwór (3070 - wyświetleń)
- Autor szaman Dodany 2021-06-20 23:16
witam mam spory problem, od 13 lat poruszam się na wózku , mam spory problem z uzyskaniem pozwolenia na budowę windy na ścianie budynku, wspólnota od 5 lat nie chce mi wydać stosownego zezwolenia więc dałem sobie z tym spokój, lecz od kilku dni dręczą mnie myśli czy jest jakiś wózek przystosowany do zjeżdżalnia po schodach, i od razu odpowiadam nie chcę schodołazów interesuje mnie tylko wózek którym będę mógł zjechać po schodach o własnych siłach , jestem sparaliżowany od klatki piersiowej do samego dołu ale ręce mam w pełni sprawne, jeśli ktoś spotkał się z Państwa z takim specjalnie wyważonym wózkiem to proszę o informację gdyż od 13 lat nie wychodzę prawie na zewnątrz i coraz bardziej przestaje mi na tym zależeć , dodam jeszcze że mieszkam na pierwszym piętrze,
Nadrzędny Autor Dynia Dodany 2021-06-24 17:48
Widziałam takie wózki na youtubie. Wyglądają kosmicznie, są bardzo duże, ciężkie, a schody, które pokonują nie są takie jak w naszych polskich realiach, tylko każdy stopień jest jakby o połowę niższy niż w PL. Są koszmarnie drogie, bo kiedyś się tym interesowałam. Ale jakbym wygrała w totka to bym bez wahania sobie taki sprawiła.
https://www.youtube.com/watch?v=3lb_8nmy90c
Nadrzędny Autor majasliwka Dodany 2021-07-07 07:35
Wszystko zależy od schodów i tego czy jest przy nich barierka. Mój brat jest na wózku 11 lat i dopóki nie zrobił podjazdu wjeżdżał po schodach sam. Na youtube jest kilka filmików jak to zrobić. Podstawa to silne ręce. Możesz też poszukać pomocy w FAR on się nauczył właśnie na ich obozie.
Nadrzędny Autor Dynia Dodany 2021-07-07 11:58
Widziałam kiedyś jak chłopak bez jednej ręki zasuwał tak wózkiem po schodach. Jak dla mnie to jest mega niebezpieczne. I do takiego zjeżdżania tylko wózek AKTYWNY! Są dofinansowania do takich wózków z NFZ i PCPR.
Nadrzędny - Autor Leonard5998 Dodany 2021-12-14 17:38
Takie coś jest naprawdę skomplikowane.
Nadrzędny Autor balustrady1 Dodany 2023-02-10 09:51
Proponuję takie rozwiązanie
https://www.balustrady1.pl/img/Podjazdy/bal%20(6).jpg
Składany podjazd na ścianę.
Nadrzędny Autor pawelbudniak Dodany 2023-03-27 20:56
To jest naprawdę trudna sytuacja, ale rozumiem, że szukasz wózka, którym będziesz mógł zjechać po schodach o własnych siłach. Znam kilka firm, które specjalizują się w produkcji wózków do poruszania się po schodach, ale zwykle są to urządzenia zasilane elektrycznie. Czy szukasz czegoś, co działałoby tylko za pomocą Twoich rąk?

Jeśli tak, to mogę polecić wózek o nazwie Scewo Bro, którym można zjeżdżać po schodach. Ten wózek jest wyposażony w specjalne koła, które pozwalają na bezpieczne zjeżdżanie po schodach. Może to być jednak drogie rozwiązanie.

Inną opcją jest wózek od firmy Topchair-S, który ma funkcję schodołazu, ale także może być używany jako zwykły wózek inwalidzki. Ten wózek jest również dość drogi. Wiadomo te wózki są bardzo drogie.

Mam nadzieję, że to Ci pomoże. Jeśli masz jakieś pytania, daj mi znać!
__________
Czas relaksu umysłowego https://pokolorujto.pl/
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Jak wydostać się wózkiem z pierwszego piętra na dwór (3070 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill