www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Skierowanie pracownika na badania lekarskie (307 - wyświetleń)
- Autor bertek Dodany 2023-03-23 13:21
Mam pytanie odnośnie skierowania na badania lekarskie.
Pracownik ma problemy z kręgosłupem i nie może dźwigać więcej niż 10 kg według orzeczenia, więc ma mieć dobrane takie stanowisko żeby tego dźwigania nie było.
1. Tylko czy w skierowaniu wśród czynników musi być ujęte dźwiganie jeśli jakieś występuje np. z okresleniem ile kg? Bo do tej pory była stosowana taka praktyka, że był wpisywany czynnik "wysoki wydatek energetyczny" z zamysłem, że pod to podchodzi dźwiganie.
2. Drugie pytanie, czy trzeba pracownika wysłać na badania wstępne jeśli zmienia stanowisko pracy, ale czynniki są praktycznie takie same lub zbliżone tylko wartości sie róznią np. na nowym stanowisku troche wyzsze zapylenie, ale np niższy hałas.
Nadrzędny Autor Aliss Dodany 2023-03-24 09:34
Od ciebie zależy co wpiszesz na skierowaniu. Pamiętaj jednak jeśli dasz zapis dźwiganie do 10kg a dojdzie do zdarzenia wypadkowego i ktoś będzie dźwigał więcej masz kłopot.
Co do pkt 1 nie spotkałam się z takim zapisem odnośnie wydatku energetycznego pytanie czy masz na to podkładkę w postaci pomiarów ad 2 wysłać czynniki są jednak różne. Na przyszłość hałas możesz wpisywać zakres od 40-85bd.
https://pl.vits.co/blog/obowiazki-specjalisty-ds-bhp - jeśli chciałbyś więcej poczytać o obowiązkach specjalisty w BHP, szerokie opracowanie znajdziesz na tej stronie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Skierowanie pracownika na badania lekarskie (307 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill