www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Czuje się dyskryminowany. (6239 - wyświetleń)
- Autor andrzej1 Dodany 2007-11-05 16:19
Proszę mi pomóc .poradzić co mam zrobić,urzędnicy doprowadzą mnie do załamania psychicznego.
Jestem inwalidą  od 20 lat .W roku 1995 za zgodą Wydziału Gospodarki Nieruchomościami postawiłem garaż blaszany na mój samochód   inwalidzki. .Przez kilka lat było wszystko dobrze .ale w roku 2000 dostałem wypowiedzenie natychmiastowej rozbiórki .Zwróciłem się do Prezydenta Miasta który przedłużył mi dzierżawę na rok .I tak co roku to samo ,urzędnicy wypowiadają a Prezydent wyraża zgodę. Ale w czerwcu tego roku wydał decyzje o ostatecznym rozebraniu garażu do końca tego roku z wielką łaską nie natychmiast bo w lipcu będę miał kolejną operację i nie będę w stanie rozebrać tego blaszaka,Wymówienie uzasadniając porządkowaniem podwórka .Na tym terenie jest postawionych 10 garaży w złym stanie technicznym,ale tylko ja dostaje wymówienie .W lipcu miałem operacje guza mózgu już trzecią,po której pozostał mi częściowy niedowład lewostronny brak stabilności w chodzeniu, poruszam się o kulach ,podczas zdenerwowania dostaje padaczki pourazowej ,Odnośnie tego porządkowania to ta historia powtarza się zawsze przed wyborami. Proszę poradzie co mam zrobić,czy jest jakieś prawo ,gdzie się zwrócić o pomoc .Nigdy nie rozbiorę tego garażu ,a jeśli sami będą chcieli go rozebrać zamknę się w środku niech wywożą razem ze mną z wózkiem inwalidzkim  oraz sprzętem rehabilitacyjnym na śmietnik. To wszystko   dzieje się w Gorzowie  Wlkp .Przepraszam ale muszę zrobić sobie zastrzyk bo mnie szlak trawi .
Andrzej.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-08 13:42
Witam.
Jestem z Tobą .
Piszesz że do innych garaży się nie czepiają , no właśnie , w czym Twój jest gorszy. Wiesz po cichu myślę że na to miejsce jest chętny, chcą Cię wygonić aby ktoś sobie swój zbudował, nie daj się . A jeśli, to niech  inni właściciele garaży  poprawią stan techniczny budynków, jesteś bardzo chory i miasto jest Ci średnio przychylne .
Twój stan zdrowia pogarszają właśnie tacy ludzie , a potem jak Cię  szlak trafi powiedzą że to nie oni Cię  wkurzali.
Opisywałam w innym miejscu jak budowano u mnie podjazd w kościele , dałam ten przykład gdyż kościół szczególnie powinien być oparciem dla wszystkich.
A potem ksiądz mówi kazanie ; pomagać rzeczą ludzką ; przyjdźcie słabi , chromi; .... ważniejsza  była aleja róż.
Ty posiadasz zgodę na istniejący budynek i tego sie trzymaj , a ostatecznie w ramach pieniędzy pomoc społeczna niech pomogą Ci go z remontować aby był ładny.
Pozdrowienia.
Nadrzędny - Autor andrzej1 Dodany 2007-11-09 15:18
W tyTak na pewno wielu ma ochotę na to miejsce,ale myślę że to nie oto chodzim czasie sąsiad pobił mojego syna,za co został skazany wyrokiem,to bardzo zły człowiek zepsuty wewnęcznie . Jego bóg się wyrzekł a diabeł do piekła nie wpuści .Jego córka ma koleżankę w wydziale nieruchomości.Kiedyś rozmawiałem z tą panią urzędniczką ,powiedziałem jej że ten garaż służy mi również jako piwnica, bo z niej zrobiłem mały lokal handlowy.
cytuje jej słowa :to pan taki cwany zbudował pan sklep a teraz postawił garaż,zaniemówiłem i  wyszłem .tak jestem taki cwany w 1992 roku będąc na I grupie wraz synami 8 lat i 12 remontowaliśmy piwnice na wypożyczalnie kaset wideo nie mając pieniędzy wieczorami zbieraliśmy stare cegły,a drzwi znalazłem pod blokiem,miałem tam materac dmuchany podczas ataku padaczki kładłem się na niego Robiłem to wszystko dla rodziny żebyśmy mogli żyć godnie,Prowadziła  to z żoną przez 8 lat potem dzierżawiłem .Nigdy nie korzystałem z pomocy społecznej.To tyle krótkiej historii mojego życia.A Teraz co zamierzam zrobić,zwrócę się ponownie do pana prezydenta Tadeusza Jędżejczaka o dalszą dzierżawę ,jak mi odmówią zdecydowałem ostatecznie,zamknę się w garażu nie przyjmując posiłków ani leków.tak długo aż ktoś kompetentny  dojdzie prawdy.MAMY TAKIE SAME PRAWA JAK ZDROWI LUDZIE POTRAFIMY WIELE TYLKO NAM NIE PRZESZKADZAć.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-12 09:02
Witam.
Bądź silny.
Po przeczytaniu czuję to co niewielu jest odważnych powiedzieć , czyli, zły człowiek za pobicie został skazany, ale po co tobie dokuczają , ludzka wredota. Poza tym starałeś sobie dać radę , w swojej niepełnosprawności odnalazłeś punkt zaczepu, taki rodzaj pracy, sposób zarobku , nie poszedłeś na żebry. A jednak to się podoba niektórym tylko.
W innych watkach i nie tylko tutaj ciągle sie mówi o pracy niepełnosprawnych . Twoja odwaga i siła działa pozytywnie na innych .Mnie osobiście zabolało stanowisko , jak piszesz wielu osób, złe podejście, chyba rodzaj mściwości.  Życzę ci powodzenie , idź do prezydenta , przedstaw wszelkie pozytywne cechy że ty pracujesz, bądź silny , wiele osób zapewne trzyma za ciebie kciuki , pomyślnego załatwienia sprawy.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2007-11-12 11:28
Bardziej skuteczne  będzie  odwołanie się od ewentualnej decyzji pana prezydenta.. Negatywna odpowiedz w odwołaniu skutkuje  możliwość zaskarżenia decyzji  do sądu..
Zanim się sprawa wyjaśni.. Postępowanie sadowe  wstrzyma bieg decyzji  odmownej..  Będzie to bardziej skuteczne niż ewentualne zamykanie.. się  garażu..
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2007-11-12 13:50
Cześć Andrzej ponieważ zaimponowałeś mi swoją postawą i działaniami zmierzającymi do zapewnienia bytu sobie i rodzinie a opisana przez Ciebie sprawa tak mnie oburzyła i (nie kryję)wkurzyła.Postanowiłem w ramach poparcia a także zwykłej ludzkiej solidarności wysłać na ręce prezydenta tego miasta wysłać prywatnego Maila ze słowami oburzenia i dezaprobaty dla podejmowanych przez jego urząd działań dyskryminujących osoby niepełnosprawne i odbieranie prawa do równoprawnego życia w tamtejszej -pożal się Boże- "społeczności".

Namawiam tutaj wszystkich forumowiczów do wyrażania swojego poparcia w podobny sposób.Proszę jednak żeby w ewentualnych meilach powstrzymywać się od używania słów o zabarwieniu emocjonalnym.Chcącym wziąźć udział w akcji poparcia podaję adres kancelarii prezydenta tego"przyjaznego" miasta
mailto:pmb@um.gorzow.pl
Nadrzędny - Autor andrzej1 Dodany 2007-11-13 16:04
Na wstępie bardzo wszystkim dziękuje za wsparcie,bardzo mi to pomaga i mobilizuje do dalszych działań w tej sprawie.rozważałem możliwość odwołania się od decyzji Prezydenta do sądu,Zyskał bym na czasie .Ale gdy wydział nieruchomości przedstawi szybki projekt zagospodarowania terenu ( na przykład postawieniem śmietnika w tym miejscu ) to klapa.Do tej pory odwoływałem się do wiceprezydent do spraw nieruchomości a teraz chcę do samego Prezydenta. Podobno to spoko gość ,robi wiele dla miasta to może dla mnie zrobi tak niewiele .Zrobiłem kilkanaście fotek całego terenu ,mam 17 podpisów lokatorów to jest około 90% wszystkich i opiszę to wszystko w piśmie do niego.Raz już  odwoływałem się do niego  za pośrednictwem wydziału nieruchomości, nigdy nie dostałem odpowiedzi a urzędniczka przedłużyła dzierżawę o rok.Jeśli dostane odmowną decyzje postaram się iść do niego.Dostanie się do prezydenta jest bardzo trudno,przyjmuje raz w miesiącu i to nie zawsze.Ale ja pójdę w     powszedni dzień.Będę czekał aż mnie wysłucha.Z tymi mailami to dobry sposób ,nie tylko dla mnie ,ale i dla innych.Mamy internet to nasza broń.
Z poważaniem:Andrzej Suski Gorzów Wlkp.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2007-11-14 09:46
Panowie co da maili   Nie mam dobrych wiadomości w zasadzie nikt tego nie czyta..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Czuje się dyskryminowany. (6239 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill