www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepełnosprawności (12015 - wyświetleń)
- Autor wieram Dodany 2006-07-04 11:47
Moja córeczka skończyła 3 latka. Od urodzenia wiemy, że ma złożoną wadę mózgu. Dwa lata temu otrzymaliśmy orzeczenie o niepełnosprawności, gdzie wpisano symbol przyczyny niepełnosprawności 10-N, tzn choroby neurologiczne. Wtedy na zaświadczeniu od lekarza było stwierdzone zagrożenie porażeniem mózgowym. W tym roku (w maju kończyła się ważność orzeczenia) lekarz wpisał porażenie mózgowe, epilepsja i refluks przełykowo- żoładkowy i wpisano nam symbole: 06-E, 05-R, 08-T, czyli epilepsja, upośledzenie narządu ruchu oraz choroby układu pokarmowego.
Moje pytanie brzmi czy właściwie są wpisane te symbole? 06-E i 08-T są w porządku, ale dlaczego nie ma chorób neurologicznych? Przecież w dalszym ciągu jest to choroba neurologiczna. CZy coś to zmieni jeśli się odwołam?
A poza tym czy zawsze są to orzeczenia tylko na rok? Przecież za rok moje dziecko nie będzie zdrowe.
Bardzo proszę o pomoc, bo mogę się jeszcze odwołać do końca tego tygodnia.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-07-04 14:01
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności niepełnosprawność dziecka orzeka się na czas określony, jednak na okres nie dłuższy niż do ukończenia przez dziecko 16 roku życia.
Symbol przyczyny niepełnosprawności zawarty w orzeczeniu o niepełnosprawności odzwierciedla rozpoznanie uszkodzenia lub choroby, która niezależnie od przyczyny jej powstania powoduje zaburzenia funkcji organizmu oraz ograniczenia w wykonywaniu czynności życiowych i aktywności społecznej osoby zainteresowanej lub dziecka.Orzeczenie może zawierać więcej niż jeden symbol przyczyny niepełnosprawności, nie więcej niż trzy symbole schorzeń, które w porównywalnym stopniu wpływają na zaburzenie funkcji organizmu.
Osoba zainteresowana lub przedstawiciel ustawowy, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, może wnieść odwołanie do wojewódzkiego zespołu, za pośrednictwem powiatowego zespołu, który wydał orzeczenie.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / orzeczenie o niepełnosprawności (12015 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill