www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / wózek + karetka (7618 - wyświetleń)
- Autor Barbara Mycko Dodany 2007-11-10 15:43
WITAM WSZYSTKICH
CHCIAŁABYM SIĘ DOWIEDZIEĆ JAKIE  DOKUMĘTY GDZIE ZŁOŻYĆ BUY DOSTAĆ WÓZEK INWALIDZKI TAKI Z PODNOSZĄCYMI PODNÓŻKAMI I ŻEBY BYŁO Z TYŁU NA GŁOWE JAKIEŚ OPARCIE
I DRUGIE PYTANIE JAK ZAŁATWIĆ KARETKĘ BY PRZYJEZDRZAŁA I ZABIERAŁA NA REHABILITACJE NIEPEŁNOSPRAWNĄ OSOBE GDYŻ ONA JEST LEŻĄCA A NIE MA RODZOINA ODPOWIEDNIEGO SAMOCHODU BY JĄ DOWOZIĆ
ZA WSZELKIE INFORMACJE DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-11-10 17:17
Przeszukaj stare posty - było. Plus na stronach niepelnosprawni.pl w zakładkach informacyjnych.
Generalnie - na wózek należy załatwić skierowanie od lekarza rodzinnego - do specjalisty - dalej potwierdzenie w NFZ - dalej zakup w placówce, która ma podpisaną umowę z NFZ.
W załatwienie karetki w tym przypadku nie wierzę. Zależy jaka miejscowość - w większych można nękać lokalny MOPS itp. z puli transportu dla niepełnosprawnych (jeśli miasto taki program ma). Tudzież skorzystać z pomocy miejscowej fundacji, jeśli dysponuje odpowiednim samochodem...
Nadrzędny - Autor miet147 Dodany 2007-11-11 03:53
No pięknie Bluengel ale odstawiłaś fuszerkę,czy to jakiś rewanż za to jak Ciebie kiedyś potraktowano?Wprost wzorcowy przykład spychologii typu: nie zawracaj mi głowy-poszukaj w internecie-gdzieś było.Nie krytykuję więcej bo chyba nie wypada za bardzo czepiać się kogoś kto się pięknie nazwał "Błekitny Anioł".
Liczę  na to ze nasze niezawodne Centrum Informacji udzieli tej biednej niepełnosprawnej i jej Rodzinie informacji w bardziej budującej a przynajmiej podanej w lepszej jakościowo formie.

PS."Błękitny Aniołku" daruj sobie proszę komentowania mojego posta bo sam domyślam się co chciałabyś napisać a z racji mojego wieku i faktu,że czas mi powoli szykowac się w tą najważniejszą podróż,wolałbym uniknąć niepotrzebnych zadrażnień i związanego z tym stresu.
serdecznie pozdrawiam
Mietek
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2007-11-11 16:40
WITAN SERDECZNIE
TE INFORMACJE POTRZEBUJĘ DLA ZNAJOMEGO JEŚLI COŚ BY PAN WIEDZIAŁ NA TEN TEMAT TO BĘDE WDIĘCZNA ZA INFORMACJE
POZDRAWIAM BARBARA
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2007-11-12 09:51 Zmieniony 2007-11-12 09:56
Witam.
Aby kupić wózek
1.Udaj się do lekarza po zlecenie na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze. Uwaga! Lekarz pierwszego kontaktu może wystawić zlecenie tylko na niektóre przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze ( np. pieluchomajtki, materac przeciw odleżynowy, natomiast na wózek inwalidzki i inne przedmioty ortopedyczne zlecenie wystawia lekarz specjalista( np.ortopeda, neurolog ). Lekarz powinien określić schorzenie i rodzaj wózka
2. Potwierdź zlecenie do realizacji w oddziale NFZ , czyli można pojechać osobiście lub wysłać pocztą , tam też zostanie określony limit ceny jaka dołoży NFZ, odeślą pismo jeśli droga pocztowa

Masz problem z wpłaceniem udziału własnego przy zakupie sprzętu ortopedycznego lub potrzebujesz sprzętu rehabilitacyjnego, który nie jest refundowany przez NFZ ? Zwróć się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Jak uzyskać dofinansowanie z PCPR- u lub MOPS - u ?

1. Dofinansowanie do przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych refundowanych przez NFZ.
Jeśli przedmiot ortopedyczny lub środek pomocniczy został już odebrany, a udział własny zapłacony możesz starać się o zwrot zapłaconej kwoty udziału własnego w wysokości:

- 100% zapłaconej kwoty udziału własnego ( jeśli cena nie przekroczyła wyznaczonego przez NFZ limitu na dany przedmiot ortopedyczny lub środek pomocniczy );
- 150% kwoty limitu jaki został wyznaczony przez NFZ na dany przedmiot ortopedyczny/środek pomocniczy ( jeśli cena zakupu przekroczyła limit ustalony przez NFZ).

Aby otrzymać dofinansowanie należy złożyć poniżej wymienione dokumenty:

- Ksero zlecenia (wniosku) wydanego przez NFZ.
- Faktura na odebrany przedmiot ortopedyczny lub środek pomocniczy ( faktura musi zawierać informacje o wartości wpłaty własnej i wartości refundacji NFZ).
- Oświadczenie o miesięcznych dochodach osoby niepełnosprawnej lub jego opiekuna w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym.
- Orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.
- Wypełniony wniosek o przyznanie dofinansowania ( dostępne w każdym PCPR/MOPS.
- NIP.

Jeśli masz zlecenie z NFZ i jeszcze go nie zrealizowałeś, to możesz starać się o dofinansowanie w wysokości:

- 100% zapłaconej kwoty udziału własnego ( jeśli cena nie przekracza wyznaczonego przez NFZ limitu na dany przedmiot ortopedyczny lub środek pomocniczy;
- 150% kwoty limit jaki został wyznaczony przez NFZ na dany przedmiot ortopedyczny/środek pomocniczy ( jeśli cena zakupu przekroczyła limit ustalony przez NFZ).

Starając się o dofinansowanie PCPR/MOPS należy złożyć poniżej wymienione dokumenty.

- Ksero zlecenia (wniosku) wydanego przez NFZ.
- Zgłoś się do Punktu Zaopatrzenia Ortopedycznego  lub skontaktuj się telefonicznie, aby wystawić fakturę pro forma na sprzęt ortopedyczny i pomocniczy ( faktura pro forma stanowi wycenę i musi zawierać informacje o wysokości udziału własnego oraz wartości refundacji NFZ).
- Oświadczenie o miesięcznych dochodach osoby niepełnosprawnej lub jego opiekuna w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym.
- Orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.
- Wypełniony wniosek o przyznanie dofinansowania ( dostępne w każdym PCPR/MOPS)

O przewóz karetką
Pierwsze pytanie jeśli ta osoba jest leżąca , czy jednak może rehabilitacja w szpitalu,
jeśli dowóz do np przychodni chyba najlepiej określi to lekarz , musi być też wystawione skierowanie na przewóz karetką , a tym przypadku chyba nie jednorazowe,  karetka musi czekać aż skończy się rehabilitacja , lub określenie o której godzinie skąd dokąd ,bo to też  wiąże się z dofinansowaniem, koszty przewozu, wiem że jest to trudniejsze do załatwienia niż zmówiony przejazd jednorazowy ,
może trzeba zapytać w najbliżej stacji jakie są zasady,

Jest też tak że płaci się , ale można to odliczyć w ramach  ulgi rehabilitacyjnej w zeznaniu rocznym PIT.



trzeba sie udać do takiej stacji pogotowia
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2007-11-12 11:16
WITAJ WERBENA
SERDECZNE DZIĘKI POZDRAWIAM
Nadrzędny - Autor Kasztan24 Dodany 2007-12-12 19:04
nie ma samochodu dostosowanego ??????????????????????????????????????????????????????????????????.

Jak pisałem, że dla prawdziwego ON tylko van spełnia wymogi to jakiś KONUS I KONOWAŁ z lewą grupą inwalidzką napisał mi "pewnie jeszcze 9 osobowy mercedes". No i co. Znowu miałem rację.
Jak jezdzisz na wózku i nie możesz się sam przesiąść do masz przegrane życie.

Karetki też nie są dostosowane. Masz pecha.
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2007-12-12 22:05
w karetce jedziesz na leżąco, a sanitariusz i nieraz kierowca przenoszą chorego
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / wózek + karetka (7618 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill