www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Waloryzacja rent marzec 2008 (6409 - wyświetleń)
- Autor Wolodia Dodany 2008-01-17 20:41
Uprzejmie prosze o informacje jak ma sie sprawa z rentami przyznanymi w 1980 a obniżone przez rząd Pani Suchockiej w 1990 na 91% podstawy? Czy kiedykolwiek zostanie wyrownana czy kiedykolwiek dostaniemy rekompensatę jak pracownicy biurowi po 1990 roku mieli zwaloryzowane płace a my rent nie . Wiem ze nie jest łatwo nam rencistą ale jakieś zobowiazania wobec nas płatnikow Rząd ma przeciez płaciliśmy skladki pracują a i nadal je placimy. Leki drogie życie drogie itd
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-18 00:42
to już prawie 30 lat. zamiast waloryzować należy zweryfikować, a później zweryfikować.
Człowieku, aby móc uczciwie pobierać rentę (bez dopłaty państwa) przez 10lat najpierw trzeba na nią odkładać przez 120lat !!!!!

Cały ten system rentowy powinno się skasować i skierować do pracy.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-01-18 18:40
Proponujesz kulawych niewidomych głuchych  zatrudnić.. ??
Dobre..!!
Tych ostatnich ( mam częściowe upośledzenie słuchu) w orkiestrze symfonicznej..??
Lub kabarecie podwodnym..!!
Pozdro
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-18 21:57
1. Nie masz pojęcia o czym piszę, albo źle mnie rozumiesz
2."Proponujesz kulawych niewidomych głuchych  zatrudnić.. ??" a co w tym by było złego!!!

Było takie ogłoszenie
Zatrudnię osoby w ochronie. Warunek konieczny - II grupa inwalidztwa (aby móc ciągnąć kasiorkę z PFRON)

Jak sądzisz, kto sie tam zgłosi kulawy czy zdrowy z lewa grupą.?

Poza tym nie wszyscy to ON. Przecież to bez sensu, aby kogoś kto utyka nazywać od razu ON. To jest tylko osoba z pewnymi niedogodnościami życiowymi, a nie żaden ON.

Wolałbym być niesłyszący niż niewidzący, chociaż oni są traktowani na równi. Dlaczego??? Przecież niewidzący jest w dużoooooo gorszej sytuacji.

Poza tym jest dużo innych zawodów. księgowy, grafik, programista, itd itd.
Nadrzędny Autor Marcel Dodany 2008-01-18 22:03
A co ty w ogóle wiesz o ON. Pewnie naoglądałaś się reklamówek PFRON,
młodzi, zdrowi, piękni i szczęśliwi. Normalnie idylla. Żyć nie umierać.
Ach, gdybym miał taką niedogodność życiową jak ty, to byłbym szczęśliwym człowiekiem
(chodzi tu o jakość życia, a nie pieniądze).
Nadrzędny - Autor Viktor Dodany 2008-01-19 10:34
Nie można uogólniać... Znam pewnego chłopaka, który ciężko choruje... jest po amputacji nogi. Zatrudniła go firma na stanowisku portiera... świetnie się sprawdza na tym stanowisku. Nikt go nie zmuszał do podjęcia pracy.... Miejmy szacunek dla takich osób. Chłopak zdaje sobie sprawę, że nie posiada dobrego wykształcenia a zdolny też nie jest... więc praca na portierni mu odpowiada także ze względów zdrowotnych - nie narzeka:-)
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-01-19 21:13 Zmieniony 2008-01-19 21:17

>>>>>>>>>>>> A co ty w ogóle wiesz o ON. Pewnie naoglądałaś się reklamówek PFRON<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Faktycznie się na oglądałem..   żeby tylko.. Ja to małpuje..
Jeno 4  zastrzyki dziennie. Jak małpa lol 8 .  nie słyszę  prawie nic na jedno ucho  poważna nieuleczalna już choroba kończyn dolnych .. Jeszcze chodzę o swoich siłach) Ale mimo tego potrafię ugryźć  i to dobrze.. Tylko żyć i nie umierać..  No ze 12 innych tabletek   dziennie  to też tak dla jaj i szpanu..!!!.. A dodam wzrok mi też pomału zaczyna siadać ..
Czysty  heros na olimpiadę do Pekinu mnie wezmą!!
Złoto przywiozę  to dopiero będzie  idylla.. Rzeczywista Idylla życiowa.!!!
A tak poza tym.
Cóz Kolego Total ignor..
Pozdrawiam..
P.S  jak zaczniesz pisać do rzeczy to się odniosę do Twoich wypowiedzi.. dodam merytorycznych..
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-20 14:40
Napisałeś, że "jeszcze chodzę o swoich siłach.  hmmmm, np to jak usiądziesz całkiem a ręce będziesz miał na ozdobę (no może trochę sprawne) a do tego co napisałeś dodasz jeszcze parę rzeczy to faktycznie wtedy możemy zacząć dyskusję merytoryczną.

Do tego czasu, żyjemy w dwóch różnych światach.
Dodatkowa różnica polega na tym, że ja  się nad sobą nie użalam.
Mam pracę, dobrze płacą, no i mam przyjemność i satysfakcję z tego co robię.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-01-21 08:32

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Do tego czasu, żyjemy w dwóch różnych światach.


Dodatkowa różnica polega na tym, że ja  się nad sobą nie użalam.
Mam pracę, dobrze płacą, no i mam przyjemność i satysfakcję z tego co robię.<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

Skoro masy tak fajnie to czemu  tu na forum ubliżasz innym użytkownikom..  Stroisz głupa lub człowieka  nienormalnego..??
No chyba że masz satysfakcje że komuś dołożysz  lub ubliżysz,,??  Dzika satysfakcja z tego..?? Taki rodzaj..upajania się. rodzaj sadyzmu..???
Nie każdy rencista to człowiek kombinator.. Może Ty nim jesteś s  ale to już Twój problem..
Nie pozdrawiam bo nie ma kogo..
Zyj dobrze i daj żyć innym tak jak tego chcą..!!! A może Tobie za to pałacą
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Waloryzacja rent marzec 2008 (6409 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill