www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / To są prawdziwi ON !!!! (3994 - wyświetleń)
- Autor Marcel Dodany 2008-01-16 01:16
Jeśli ktoś chce zobaczyć i poczytać jak wygląda prawdziwy ON
to niech sobie przeczyta to

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/22062

Myśląc i pisząc o prawdziwych ON na myśli miałem właśnie takie osoby lub podobne.

Czy taki ON może skorzystać z "dostosowanego" auta, które dofinansowuje PFRON?

Zawsze twierdziłem, że prawdziwy ON może poruszać się tylko vanem lub czymś podobnym !!!!
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-01-17 11:33 Zmieniony 2008-01-17 11:44
ale zapomniałeś napisać ,że to innych krajach tak myśli  się i dba o inwalidę ( schorzenia różne),

mnie też to pobudza do dalszej werby ,  ale w Polsce światopogląd jeszcze zacofany , i to boli, a nowe przesłanki postępowania wobec nas nie pocieszają  ,

weszliśmy do Europy , ale tylko jeden kroczek za próg, ,

prawdziwy niepełnosprawny , Macel, nie zawsze  musi jeździć autem,

nie tylko ty masz chorobę od urodzenia , a to nie znaczy że jest gorsza lub lepsza od tych nabytych w trakcie życia...
bo czymże jest np : gościec przewlekle postępujący, lub Stwardnienie rozsiane,  i to ani z urodzenia ani z wypadku....
chorób jest mnóstwo ................

a ja ci w końcu powiem , wiesz czym przemieszczali pewną dziewczynę , oczywiście była na wózku, całkowicie niesamodzielna, dziecko urodzone z wodogłowiem, nie mogąca poruszyć nierównymi sobie rękoma , jedna noga dłuższa od drugiej..... z wyglądu potworek, ---- dawno temu , syrenką taką podwyższoną  kombi, szyny , i tak wprowadzała ją mama
i byli ci rodzice zadowoleni z tego że ów pojazd mają , i nie wstydzili się spacerować z  niepełnosprawna córką  po ulicy......

co więcej nikt nigdy nie wypowiadał takiego słowa że ona też musi iść do pracy, bo tylko status takiego niepełnosprawnego się liczy.....
a jednak podejście kiedyś do chorych było lepsze...
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-17 15:28
Tak, kiedyś ludzie byli życzliwy dla siebie i to nawet bardzo.

Ale kiedy w gospodarce rynkowej otworzyli oczy i zobaczyli na kogo idą ich ciężko
wypracowane podatki to powiedzieli DOŚĆ.

Oczywiście Dania, Holandia (w ogóle kraje beneluksu) są bogate i takiego poziomu Polska nigdy nie osiągnie.
Nawet PFRON rozdaje pieniądze na lewo i prawo. Gdyby te pieniądze ukierunkować
na ON to nie powiem ich los mógłby się poprawić. ja na poprawę nie liczę,
bo na razie jest ok.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2008-01-17 16:01
i znowu nic nie rozumiesz , Marcel????????
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-17 20:31
Sorki, ale to ty nic nie rozumiesz.
Też możesz przedstawić swoje poglądy kogo uważasz za ON,
ale nie muszę się z tym zgodzić. Proste?
Sorki, prościej się nie da.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-01-19 11:33
HEJ MARCEL
CZY OSOBA KTÓRA MA PORAŻENIE MÓZGOWE  A JEST W STANIE CHODZIĆ JEST OSOBĄ ZDROWĄ??
JA CIESZE SIĘ ŻE CHODZE ALE NIE JESTEM ZDROWA NIESTETY
POZDRAWIAM
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / To są prawdziwi ON !!!! (3994 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill