www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zapytanie o Fundusz Pierwszy Krok (3019 - wyświetleń)
- Autor renatazaw Dodany 2006-07-07 12:37
W związku z możliwością przyznania pomocy osobom niepełnosprawnym w ramach Funduszu Pierwszy Krok, mam takie pytanie: czy osoba, która jest niepełnosprawna powyżej 5 lat, ale zmienia miejsce zamieszkania w związku z tym,że zakłada rodzinę, może skorzystać z tej formy pomocy. Spełnia wszystkie kryteria, podane w informacjach na ten temat. Wcześniej osoba ta mieszkała z rodzicami w domu jednorodzinnym, obecnie przeprowadza się do bloku ( mieszkanie jest oczywiście jeszcze nieprzystosowane dla osoby niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku inwalidzkim). Jest to nowa sytuacja dla tej osoby, oczywiście brak funduszy powoduje opóźnienie w przeprowadzce. Gdyby ktoś mógł mi pomóc, udzielił mi konkretnej informacji, będę bardzo wdzięczna. renatazaw
Ukryj post (unapproved)
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-07-10 09:56
Zgodnie z Regulaminem Funduszu Pierwszy Krok
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/7434
O pomoc finansową ze środków Funduszu mogą się ubiegać osoby, które:
a. doznały urazu rdzenia kręgowego na odcinku szyjnym lub piersiowym (paraplegia, tetraplegia), wskutek skoku do wody lub wypadku komunikacyjnego,
b. na skutek urazu zmuszone są poruszać się na wózku inwalidzkim,
c. ukończyły 18. rok życia i nie przekroczyły 30 lat w momencie składania wniosku o dofinansowanie,
d. uległy wypadkowi nie wcześniej niż 5 lat (60 miesięcy) przed złożeniem wniosku,
e. zamieszkują na stałe na terenie woj. małopolskiego,
f. nie posiadają dostatecznych środków finansowych na rozwiązanie przedstawionego problemu,
g. dotychczas nie korzystały z pomocy Funduszu.
Zatem , jeżeli osoba uległa wypadkowi wcześniej niż 5 lat temu nie może ubiegać się o pomoc zw środków Funduszu.
Natomiast tak jak każda osoba niepelnosprawna może ubiegać się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie o środki na dofinansowanie do likwidacji barier architektonicznych.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zapytanie o Fundusz Pierwszy Krok (3019 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill