www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / karta parkingowa dla niepełnosprawnych (3098 - wyświetleń)
- Autor _artur_09 Dodany 2006-07-16 13:07
czy przysługuje mi karta parkingowa dla niepełnosprawnych skoro mam umiarkowany stopień powód 07-S .........wyczytałem że tak ale odmówiono mi wydania z powodu wpisu w moim orzeczeniu w punkcie 9 nie spełnia ...a punkt ten brzmi .....spełnia przez osoobę niepełnosprawną przesłanek określonych w art. 8 ust. 1 ustawy z dnia 20 czer 1997 Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602)..............to jak jest w koncu przysługuje mi czy nie i jeżeli tak co mam w takiej sytuacji zrobić???????
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-07-17 14:35
  Zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym kartę parkingową wydaje się na podstawie, wydanego przez zespół do spraw orzekania o niepełnosprawności, orzeczenia o zaliczeniu do znacznego, umiarkowanego, lub lekkiego stopnia niepełnosprawności o przyczynie niepełnosprawności z kodu R lub N lub na podstawie orzeczenia wydanego przez organy rentowe równoważnego na mocy przepisów szczególnych z orzeczeniami o niepełnosprawności.
Kartę parkingową wydaje osobie niepełnosprawnej starosta.W niektórych starostwach kartę parkingową wydaje się osobom ze stopniem znacznym i umiarkowanym , w innych rygorystycznie przestrzega się przepisów ustawy.
http://www.niepelnosprawni.info/ledge/x/3549
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / karta parkingowa dla niepełnosprawnych (3098 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill