www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PFRON a studia eksternistyczne (3915 - wyświetleń)
- Autor Aniah87 Dodany 2008-03-13 20:52
Jakoś w październiku złożyłam wniosek do PFRON-u o pomoc finansową na studia.- program "STUDENT". Wniosek wysłałam do PFRON-u w tym mieście gdzie mieści sie Uczenia ,czyli w moim przypadku była to Warszawa.
Ja jestem studentka I roku w trybie eksternistycznym ,czyli tzw. studia na odległość .
Odpowiedź z PFRON-u dostałam taką że oni nie przyznają pomocy finansowej na studia osbobom które studiują eksternistycznie !!!
Ja tego nie rozumiem ! co to za róznica studiować dziennie, zaocznie, wieczorowo czy eksternistycznie ?! przecież Uczelnia jest jedna i taka sama /uczę się tegoo samego co moi równieśnicy dziennie lub zaocznie ...
Czytam na stronie PFRON-u że dofinansowują nawet osobą które uczą się na Uczelniach zagranicznych .... to dlaczego mi nie przyznali ?
Czy moglby mi ktoś to powiedziec ??

I jeszcze jedno mam pytanie chciałam złożyć wniosek o pomoc naukową na studia w PFRON-ie - niestety pani poinformowała mnie że nie ma takiej pomocy , ale ja wiem że jest bo czytałam na forum że osoba dostała taką pomoc (słownik elektroniczny jezykow obcych) . Co tu jest grane ...czy pani w PFRON-ie jest poprostu niedouczona ?
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-03-17 10:09
Z założeń do programu wynika, że adresatami programu mogą być również osoby z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem równoważnym), które m.in. są studentami studiów pierwszego stopnia lub studentami studiów drugiego stopnia albo studentami jednolitych studiów magisterskich – prowadzonych przez szkoły wyższe pobierające naukę także w systemie niestacjonarnym – należy przez to rozumieć naukę w systemie wieczorowym, zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu.
Przyznane w ramach programu dofinansowanie, może obejmować m.in. zakup przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę.Więcej informacji na stronie PFRON www.pfron.org.pl
Tak więc być może nie przyznanie Pani dofinansowania wynikało z innych przyczyn.
Nadrzędny - Autor Aniah87 Dodany 2008-03-25 21:20
W pismie które dostałam pisało że dofinansowanie nie przyznano mi TYLKO z tego że studiuje eksternistycznie .

A podanie o program STUDENT musiałam złozyc tam gdzie jest Uczelnia czli w Warszawie...
Nadrzędny Autor Aniah87 Dodany 2008-03-25 21:23
Więc jak Państwo sądzicie ... moge się od tej decyzji odwołać. ?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / PFRON a studia eksternistyczne (3915 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill