www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Firmom nie opłaca się już praca niepełnosprawnych (19457 - wyświetleń)
- Autor admin_02 Dodany 2008-06-13 15:32
W 2007 roku o status zakładu pracy chronionej ubiegało się tylko 73 pracodawców. To o 656 mniej niż trzy lata wcześniej. Od 2004 roku 443 firmy posiadające status ZPChr straciły go lub z niego zrezygnowały.

Przeczytaj cały artykuł: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/24634
Nadrzędny - Autor dominikb Dodany 2008-06-14 18:40
Bzdura!!! TO czysta propaganda!!! Państwu Polskiemu było by na rękę gdyby nie było niepełnosprawnych... a tego typu artykuły i wypowiedzi to jeden ze sposobów zepchnięcia niepełnosprawnych na margines życia... Nadal opłaca się zatrudniać niepełnosprawnych... o ile w ogóle zatrudnianie niepełnosprawnych można nazwać "zatrudnianiem" to raczej wyzysk człowieka przez człowieka.... Człowiek chory musi wykonywac te same obowiązki co pełnosprawny pracownik.... Cóż.. świadczenia rentowe w Polsce nie pozwalają na przeżycie... dlatego każdy kto tylko potrafi wykrzesać z siebie troche więcej siły idzie do pracy bo często renta starcza tylko na lekarstwa.
To co w tej chwili wyprawia Unia Europejska z niepełnosprawnymi można skomentować tylko jednym zdaniem: "Hitler był by z was dumny".
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-14 19:16
Tak, tak, i jeszcze raz tak...Państwu Polskiemu byłoby na rękę gdyby nie było niepełnosprawnych. Dlatego udawają że nas nie dostrzegają... Za rentę 500 zl niepełnosprawny musi wyżywić siebie, kupić lekki do życia, opłacić czynsz, prąd.... Lecz aby to zrobić musi z czegoś zrezygnować, musi rozważyć, czy kupić coś do jedzenia lub lekki a często zdarza sie że nie starcza ani na lekki, ani jedzenie, już nie mówiąc o opłatach.... Widziałem w tv jak rencistka wypowiadała się na temat protestów o większe zarobki, odpowiadając reporterowi pytaniem.... A czy widział pan aby chorzy renciści, niepełnosprawni zaczęli strajkować, protestować, żądać, kto nas wysłucha, kto nam coś da, dopiero jak wyjdziemy kiedyś na ulicę a upomnimy się o nasze prawa to chyba się z nami zaczną liczyć..... I myślę że prędzej czy póżniej  do tego dojdzie!!!!
_To co w tej chwili wyprawia Unia Europejska i Polski Rząd z niepełnosprawnymi można skomentować tylko jednym zdaniem: "Hitler był by z was dumny!!!!!"_______________
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2008-06-14 19:28
Z problemem ON zetknałem się na początku polskiego kapitalizmu. Zakłady Pracy Chronionej były niektórym na rękę. W ten sposób dorobili się majątku. Natomiast ON pogłębiły swoją niepełnosprawność pracujac tak, jak osoby sprawne. Jakoś nikt, w tym PIP, nie interesował się warunkami pracy ON i nieprzestrzeganiem przez pracodawców praw ON.
Obecnie - uważam - nic się nie zmieni, bo ustawy tworzone są pod kontem pracodawców.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-06-17 09:54
zpchry powinni zlikwidować bo oni się tylko dorabiają na nas, szkoda, że nikt się tym nie zajmie a wszyscy wiedzą jak jest, że tam niepełnosprawni są wyzyskiwani, bo tam nawet wykształcenie niema znaczenia, liczy się tylko orzeczenie.
A po za tym niepełnosprawnych nieopłaca się kształcić bo i tak studia nic nam ine dadzą bo jesteśmy skazani na zpchr.
Nadrzędny - Autor amalian Dodany 2008-06-17 10:53
Znów się komuś coś nie opłaca,ale tylko poczekajcie . Jeszcze chwila ! Ta polityka ograniczanie wydatków na ON-ów ;-) , nie doprowadzi do niczego dobrego . Pewnie rzecznik osób niepełnosprawnych  nienależycie broni naszych praw w Sejmie by nie być oskarżonym o lobbing - bo lobbysta to zawód u nas wymierający . Pan Dochnal jest tego najlepszym dowodem ;-) . A zobaczycie,że jednoręki bandyta będzie nie tylko w kasynach w kasynach . Wyjdą na ulice eee , będziew się dzało . Oj będzie !!!!
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-06-17 13:21
nic nie bedzie sie działo. i nawet nie wierzcie w to ze niepelnosprawni wyjda na ulice. ja w to nie wierze.
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-19 00:39
Nie wierzysz, to nie wierz, ale prędzej czy póżniej do tego dojdzie. Ponieważ jak długo można żyć za 500zł  na miesiąc, jak długo można zastanawiać się czy kupić lekki albo opłacić wodę, gaż, opał energię elektryczną albo kupić coś do garnka, jeśli się go ma.....
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-17 14:59
dyskryminacja była jest i będzie nie dorosła polska do niczego mimo wojen bitew i porażek on to śmieć najlepiej go wywalić
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-19 00:41
Tak, Basiu, masz rację, Polska na każdym szczeblu rozwoju do niczego nie dorosła!!!!!!
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-17 15:44
Ja się zapewne nie znam... ale mam wrażenie, że ZPCh to nie jest w ogóle specjalnie dobry pomysł. Szczególnie w kontekście tego nowego prawa unijnego, wg. którego 50% pracowników musi być niepełnosprawna, żeby zakład otrzymał taki status. To nie jest integracja na rynku pracy, tylko tworzenie jakichś enklaw, gdzie panują kompletnie kosmiczne zasady. Skoro tak, to wydaje się oczywiste że zatrudnianie osób niepełnosprawnych opłacać się nie będzie, bo reszta świata (łącznie z administracją państwową na przykład) woli czyste "zasady rynkowe" i wpłacanie "kar" do PFRON niż zatrudnianie osób niepełnosprawnych. ZPCh tej sytuacji nie naprawią - gdyby osoba niepełnosprawna była postrzegana jako konkurencyjny pracownik na określonym stanowisku (również ze względu na wygodne dofinansowanie, jeśli jest to konieczne) to rzecz byłaby moim zdaniem prostsza i sensowniejsza. Tak długo jednak, jak długo zatrudnianie osób niepełnosprawnych ma być głownie zadaniem jakichś bytów spoza normalnej ekonomii, będzie to traktowane w kategoriach łaski, misji albo przekrętu a nie normalnej relacji pracy i nie będzie się "opłacać".
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2008-06-17 19:17 Zmieniony 2008-06-17 19:20
zpch wyciagaja kase na nas, a dzieki komu te instytucje istineja - dzieki nam ON !!! dajemy prace tym, ktorzy tym dowodza, a my dostajemy zawsze marne grosze, i to jest ta cala integracja ON z OP.
Ja skonczylem studia, teraz podyplomowe skonczylem i co z tego gdy mi pozostaje zpch za 1126 brutto miesiecznie, a osoba sprawna zarobi z moim wyksztalceniem kolo 2000 brutto. widzicie jak jest. czemu mydlicie nam oczy ze "jacy to wy dzialacze jestescie" a tak naprawde niepelnosprawny byl nikim i bedzie nikim.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-06-17 20:15
To o działaczach, to do mnie było? Bo ja tam żadnym działaczem nie jestem...
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2008-06-18 06:55
to nie bylo do ciebie tylko ogolnie do instytucji i wladz.
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-06-19 00:44
Z P C H  to jest to samo co w czasach okupacji  GETTO DLA ŻYDÓW......
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-19 14:36
cóż za porównanie haha
Nadrzędny - Autor 62norbi Dodany 2008-06-19 15:52
Cóż za porównanie??? W każdym bądź razie trafne....
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-19 16:00
nie sądze
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-19 17:19 Zmieniony 2008-06-19 17:40
Jak to mam rozumieć??  Proszę pełnymi zdaniami się wyrażać...  Ponieważ uważam że ZPCH są stworzone aby nam "ON" pomagać, a jest zupełnie odwrotnie, wykorzystują nas, wymyślają drakońskie normy, a za nie wykonanie ich norm straszą nas pozbawianiem urlopu.... Niskie zarobki, sprawiają że są niskie renty.... itd... itd..
Nadrzędny Autor 62norbi Dodany 2008-06-19 17:35
Tu masz rację że nigdy się nie opłacało i nie będzie się opłacać jak się nie zmieni polskich przepisów....
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Firmom nie opłaca się już praca niepełnosprawnych (19457 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill