www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Sprzedam nieużywany wózek aktywny Meyra X3 (10268 - wyświetleń)
- Autor OkropNick Dodany 2007-10-14 16:05
Sprzedam nieużywany wózek aktywny Meyra X3 który kupiłem w sklepie ortopedycznym. Sprzedam go po bardzo atrakcyjnej cenie, bo niestety nie spełnia on moich oczekiwań. Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę pisać lub dzwonić do mnie pod numer 606 400 940 - mam na imię Kuba.

Tutaj można go zobaczyć:

http://www.meyra.pl/index.php?main=1&id=12&selected_menu=3
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-10-14 16:32
Ok, ale - dla uściślenia i uwierzytelnienie Twojej oferty: usuń z ogłoszenia słowo "aktywny", ponieważ ten wózek nie spełnia co najmniej 50% wymogów, aby takim go mianować. To słowo sugeruje zupełnie inny produkt niż okazuje się po jego obejrzeniu, niestety:)

No i nie dziwię się, że nie spelnił oczekiwań, jeśli tego się po nim spodziewałeś...
Nadrzędny Autor OkropNick Dodany 2007-10-14 17:52 Zmieniony 2007-10-14 17:55
Hehe, niestety masz rację, niestety nie mogę z powodu błędu:

"Posts may only be edited a limited time after their original submission. This time limit has expired."

Tak więc jest on niezbyt "aktywny".
Nadrzędny - Autor Dorota Slaska Dodany 2007-10-25 19:46
Tylko jest pewne niedyskretne pytanie- dlaczego ktoś miałby kupować wózek, który należy mu się zupełnie nieodpłatnie ?
Nadrzędny Autor OkropNick Dodany 2007-10-25 20:06
Nieodpłatnie??? No ja nie wiem, może jestem niedoinformowany i się przepisy zmieniły, ale jak ja go kupowałem kosztował ok. 5000 zł a dofinansowania było ok. 3000 zł więc niemało mojego wkładu było. Niestety byłem zbyt leniwy by go wypróbować przed zakupem. Teraz żałuję, drugi raz tego błędu nie popełnię. Dwa tysiaki poszły i tyle.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2007-10-25 20:29
Doroto, mylisz się - nie każdemu "NALEŻY SIĘ ZUPEŁNIE NIEODPŁATNIE"... Np. jeśli ktoś już wykorzystał dofinansowanie a musi kupić kolejny wózek w ciągu 3 lat; jeśli nie spełnia przynajmniej jednego z kilku koniecznych kryteriów; ma wózek nieodpowiedni; nie chce się użerać z urzędnikami i prosić o łaskę... Jest wiele "okoliczności łagodzących"...:-)
Nadrzędny - Autor Dorota Slaska Dodany 2007-10-25 21:15
Pewnie, że nie każdemu należy się nieodpłatnie, ale jeżeli do wóżka NFZ dokłada (i to każdemu, komu lekarz wypisze takie zlecenie bezwarunkowo) do wózka "aktywnego" 1800,00zł. to warto dołożyć różnicę i kupić nowy. Z środków PFRON mają obowiązek jeżeli pacjent ma orzeczenie lub grupę inwalidzką, a jego dochody nie przekraczają na osobę w rodzinie (netto) około 1340,00zł. lub na osobę samotną około 1740,00zł. dopłacić do tej kwoty do 150% wartości danej przez NFZ i wtedy taka osoba ma kwotę dofinansowaną w wysokości 4500,00zł. Ludzie nie dajmy się zwariować! Na to pieniądze są i niech Wam nikt nie mówi, że nie ma!! Każda osoba niepełnosprawna wymagająca zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego ma do wykorzystania raz na 3 lata kwotę do 25000zł.!!! I na to są przepisy!!! Wiem bo zajmuję się tym i pomogłam w tym wielu osobom!!
POZDRAWIAM SERDECZNIE
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2007-10-25 21:56
No właśnie - o tych warunkach pisałam, teraz Twoja informacja ma większy sens:)
Ale nadal euforycznie piszesz nieprecyzjnie, dając nadzieję WSZYSTKIM - a nie wszyskim jednak wszystko "się należy", szczególnie jednocześnie. Np. już marne (choć nie zerowe) są szanse, jeśli ktoś korzystał z pomocy z PCPR-u na tej samej puli ale na inny zakup - może być kłopot.

To wszystko trochę prawda, ale proponuję nieco ostrożności w uogólnianiu.

Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor hala63 Dodany 2008-05-01 21:29
Dorota proszę podaj te przepisy, które mówią o kwocie do wykorzystania przez każdą ON. Mam syna który często korzysta ze sprzętu reh. i środków pomocniczych. Czasem mam problemy z uzyskaniem dofinansowania (a to już nie ma pieniędzy ,a to co innego). Muszę wówczas interweniować "wyżej" u starosty co nie jest dla mnie komfortowe. Gdybym znała te przepisy byłoby mi łatwiej upominać się o swoje.
Nadrzędny - Autor niepelnosprawny Dodany 2008-05-02 17:34
[usunięte]
Nadrzędny - Autor OkropNick Dodany 2008-05-04 14:30
no i co z tego? czy niepełnosprawny musi być biedny? uczciwie na siebie zarabiam to mam. nie miałem czasu jechać i go wypróbować, ale co zrobić, drugi raz tego błędu nie popełnię.
Nadrzędny - Autor niepelnosprawny Dodany 2008-05-04 16:31
[usunięte]
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-04 18:37
ty też masz lekki bo widać że przebierasz na klawiaturce:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Sprzedam nieużywany wózek aktywny Meyra X3 (10268 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill