www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / prosze o pomoc! (2410 - wyświetleń)
- Autor pscibak Dodany 2006-08-11 14:45
Witam mam 27 lat i uległem prawie rok temu wypadkowi w którym doznałem otwartego złamania obu kości piętowych. Nigdy nie pracowałem i niebyłem zarejstrowany, wysłano mnie do Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności abym dostal decyzję o stopniu niepełnosprawności, dostałem stopień umiarkowany symbol przyczyny 05-r. Dostałem zasiłek stały z MOPR w kwocie 194zł ze względu na to ze moja rodzina składa sie z 4 osób a żona pobiera zaiłek wychowawczy. Czy ja moge starac sie o jakies inne swiadczenia z jakiejs innej instytucji niz opieka społeczna o jakąs inna pomoc gdyz narazie nie moge znalesc jakiej kolwiek pracy bo nie moge długo ustac na nogach . Czy naleza mi sie jakies swiadczenia z ZUS?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-08-16 11:44
Zgodnie z ustawą o pomocy społecznej , pomoc społeczna jest instytucją polityki społecznej państwa, mającą na celu umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężanie trudnych sytuacji życiowych, których nie są one w stanie pokonać, wykorzystując własne uprawnienia, zasoby i możliwości. OPS jest jedyną instytucją zobligowaną przepisami do wypłacania zasiłków:
http://pomocspoleczna.ngo.pl/x/72546
Często także pomocy udzielają inne organizacje pozarządowe, kościelne itp.
Informacje o tych organizacjach można znaleźć na stronie:
www.ngo.pl
Warunkiem uzyskania renty z tutułu niezdolnosci do pracy jest:
- niezdolność do pracy,
- wymagany okres składkowy i nieskładkowy,
-niezdolność do pracy powstała w okresach ściśle określonych w ustawie, np. w okresie ubezpieczenia, zatrudnienia, pobierania zasiłku dla bezrobotnych, pobierania zasiłków z ubezpieczenia społecznego (chorobowego lub opiekuńczego) albo nie później niż w ciągu 18 miesięcy od ustania tych okresów.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie:
http://www.zus.pl/swiadcze/emer001.htm
Zgodnie z przepisami osoby niepełnosprawne mogą zostać zatrudnione , o ile uzyskają pozytywną opinię lekarza medycyny pracy. Zatem warto zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy i skorzystać z możliwości przeszkolenia i zdobycia nowych kwalifikacji.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / prosze o pomoc! (2410 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill