www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (303364 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor walpoz Dodany 2012-11-07 21:51 Zmieniony 2012-11-07 22:22
Może porozmawialibyśmy o zdarzeniach, sytuacjach które zdarzyły się dzisiaj (ewentualnie wczoraj) . Co wydarzyło się ciekawego w świecie, kraju. Tematyka dowolna. Każdego może coś innego zaciekawić. Może zainteresuje to innych którzy o tym nie słyszeli. Zachęcam do wpisów szczególnie osoby które często czytają a nie mają odwagi na opisanie wydarzeń które  ich poruszyły. Obiecuję że wezmę udział w dyskusji gdy tylko czas pozwoli :-)
Dla mnie dzisiaj, była informacja o wyborach prezydenta USA. Wybór Baracka Obamy nie  był dla mnie zaskoczeniem. Na pewno możemy w niedługim czasie spodziewać się jego wizyty u nas. Szykujcie kasę na podatki (ktoś musi za to zapłacić)
Czy elektrownie wiatrowe mogą być tak samo niebezpieczne jak elektrownie atomowe, właściwie to chodzi oczywiście o fakt awarii.
To zdarzyło się dzisiaj w Rumuni. Na szczęście nie skończyło się to tak jak awaria w Czarnobylu.
spokojnego wieczoru.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-08 09:02
takie info mamy w aktualnościach więc to jest powielanie tylko wątku pod inną nazwą
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-08 19:58
Sprawdzę co słychać w świecie?
A Wy już to wiecie!.
No dobrze to co w kraju?
Co... co .. ON trafią do raju :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-08 21:16
Okazuje się ,że Polacy są optymistami, marzycielami , ryzykantami ?  Niesamowity wzrost sprzedaży mieszkań w systemie rodzina na swoim. Wcale się nie dziwie , ze ludzie chcą mieszkać godnie. Nawet gdy nad karkiem widnieje groźba bankructwa. Co 'pomieszkaja wspólnie' to będzie ich i nikt im nie odbierze TYCH wspólnie spędzonych dni NA SWOIM. Nawet gdyby miałoby się nie udać to i tak młodej rodzinie marzy się wspólne zamieszkanie, własny kat. Co zrobia za kilka lat? Czas będzie sędzią-  kto będzie musiał pójść na kompromis :-)
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-11-09 08:16
tak sie zapowiadal temat ciekawie a jednak mozna go zepsuc jednym słowem "nie tak jest barbara33?"
A ogolnie to inwalidzi cwaniacy w swoim rozumowaniu tematow. a i tak daja sie zapedzic w kozi rog dziennikarzom dla ktorych proch na samolocie nawet po stu latach bedzie wykrywalny polak walczacy  na wszystkich frontach to tez temat rzeka, biorac pod lupe ostatnie wydaezenia w RP - przezut miłości z ruskich na ameryke ponad europa, bo ameryka to ameryka niejednemu sie marzy, a z europa mielismy wspolpracowac tworzac nowy globalny - wielki kraj EUROLAND...
A wkraju popularna wersja sloganu "samiscie wybierali to tak macie jakbyscie poszli do wyborow to byscie mieli lepiej a tak macie co se wybraliscie??? A jak to jest w sumie z wyborami? czy naprawde cos zmienie gdy pojde lub nie do wyborow? przeciez 50% bioracych udzial w glosowaniu , na partie rzadzaca oddalo glos max 30% to ile to jest z calosci? czy to ma byc naprawde oglaszane jako głos ludu?
temat zgłaszany przez walpoz "Niesamowity wzrost sprzedaży mieszkań w systemie rodzina na swoim" tożż to  typowa robota durnych dziennikarzy , dzis słysze rano w radio ze juz 13% bezrobotnych w kraju ze kolejne zwolnienia grupowe sie szykuja w kraju, to dla kogo taka wspaniała wiedomosc ze sprzedaz mieszkan wzrasta ? ci co wyjechali za chlebem do tej nedzy nie chca wracac.Jezeli taki temat został podjety to w moim oczekiwaniu chciałbym usłyszec ze beda wspaniałe tematy -życiowe że poswięce sie tej sprwie  w duzej mierze a nie ze od czasu do czasu jak mi czas pozwoli (juz nawet nie zdrowie) to zabiore głos!!
Czyżby zdrowi fizycznie tutaj chcieli rzadzic? i wypędzić inwalidow do pracy za gorsze umowy niz w sredniowieczu dziesieciny, bo nawet  one patrzac na dzisiejsze traktowanie podatkami lepiej wychodza,
Pozdrawiam życzac miłego dnia- załamany inwalida
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 14:51
nie załamuj się głowa do góry w raju będzie lepiej
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-09 16:54
Wołodia - znakomity, analityczny przegląd, relacje z ostatnich postów i komentarzy :-)))))
No i....oczywiście, osobiste podsumowanie....:-))))
Po prostu - Wołodia i skrót na wesoło :-)))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-09 16:59
:-)
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2012-11-09 17:33
http://www.sfora.pl/Polacy-zyja-jak-roboty-Tych-pytan-nigdy-sobie-nie-zadaja-a49317
Czy ten temat pasuje do wątku? Uważam, że chyba tak.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-09 18:02
"34 proc. nie oddawało się rozważaniom o własnej starości"

No....to, Twoim zdaniem, Nach....myśleć - będę zdrowa - piękna- bogata? :-)))))
E, tam...doczekam? :-))))

Myślę, że większość społeczeństwa konsumpcyjnie podchodzi do życia, stąd pytania o sens życia i te z wyższej półki są im obce...
No, może jeszcze rozmyślania o Bogu się pojawiają u większości ....ale najczęściej w chwili potrzeby...
Te prawdziwe, z wiarą i przekonaniem - u rzadszej części społeczeństwa...
Może się mylę, nie wiem....
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-09 19:40
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-10 15:56
Zaciekawionej Rea odpowiem :-)))

Pracuję w dzień :-))))))))))))
Obiady gotuje mąż, chyba wiesz, że faceci są znakomitymi kucharzami :-))) Mąż jest cudownym człowiekiem....:-)
Z dziećmi rozmawiam często, w różny sposób i okolicznościach :-))) Dzieci mam urocze............:-))))))))))
Lekcji nie odrabiam, bo są samodzielne i zawsze były....:-))))))))))) zawsze same piątki, szóstki :-))))))))))))
Seks ? Kiedy tylko mamy ochotę - pora dnia nie ma znaczenia....:-))))))
Na forum nie streczę tylko bywam....a robię to w przerwie, aby zapewnić sobie alibi, jak jestem z kochankiem....:-)))))))))))) aby sprawdzić, czy Ty jesteś....poczytać wypowiedzi....:-)))))
Muszę ci powiedzieć, że kochanka na pewno byś mi go pozazdrościła...Bóstwo, po prostu...dlatego chodzę z podniesioną głową :-))))))))))))))))))

Czy odpowiedź Cię wystarcza ? Pytaj dlaej :-))))))))))))))))))))))))))))
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 16:42
To były pytania retoryczne :-)
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-16 18:15
Pytania retoryczne bywają używane także m.in. w celu  podtrzymania kontaktu, więc ci odpowiedziałam :-)))))))
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-11-16 18:25
Skoro tak uważasz :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-09 20:10
Wołodia , to nie przedruk artykułu ale moja wizja. Dobrze  się zastanów. Bo wiesz w którą stronę zmierza los ludzi pracujacych na umowach śmieciowych i los ON. Ze ON się na takie godzą , to ja rozumiem mają w zapleczu jakąś 'rentke' (też co prawda najczęściej śmieciową ale mają). Godzą się zatrudniani w tzw. w zakładach chronionych . I co , nadal wiążą ledwo koniec z końcem . A co mogą ludzie zdrowi zatrudnieni na umowę zlecenie. Oni mogą tyle samo co ON z rentą . Tylko muszą pracować więcej godzin. Dlatego tak napisałem. Jeśli CI którzy mają , tak mocno zachęcają tych co nie mają to gdzieś musi być hak!. I jest bo nagle okaże się ze nie ma pieniedzy na dalszą spłatę mieszkań NA SWOIM. Co zrobią Ci co mieli i maj ą nadal. Po prostu złożą pozwy do sądów a te oczywiście z godnie z prawem bogatych zasądzą eksmisję. Moze tych haków być kilka nawet na Tych co płacą i nie dojadają itd. Popatrz trochę szerzej Wołodia. Zobaczysz wiecej :-) Też pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2012-11-12 15:01
walpoz czy tobie sie marzy by mrowka pokonala slonia? Jesli tak to wlasnie widać jak to STARUSZKA mowi ze jest tu duzo "lizydup" szukać tematu dla tematu i nawtykac swoich niedorzecznych postow na kazdym temacie to można tylko po co taka zabawa ? wydaje mi sie że tylko po to by rozmydlic i pomniejszyc tematy ważne  dla ludzi naprawde niepelnosprawnych. Ludzie chorzy Inwalidzi maja problemy i pisza o nich a przyjdzie taki "walpoz " i  swoja postawa udupi i rozwieje temat.
To tyle
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-11-14 22:49
Wolisz ostatnią literę czy info co sylwester ma na obiad?
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-11 22:33
Czy u Was wisiały flagi z okazji obchodów narodowego Święta Niepodległości?
Ja nie wywiesiłem bo jestem ON i nie mogłem dostać się do kufra z flagami.
Czy jestem usprawiedliwiony?. Nie . Bo mogłem sobie przy tej czynności zapewnić pomoc innej osoby.
Mogę sobie zapewnić pomoc gdy będę chciał zrobić zakupy.
Tak odpowie wielu z Was?
Nadrzędny - Autor Valkiria Dodany 2012-11-12 08:06
Flaga nowiutka wisiała,nawet na balkonie była uroczysta odprawa wart-po dziecięcemu.:-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-11-12 08:40
mi tam wisi czy flaga fruwa
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-11-12 18:00
Oj, Basiu...:-)

POETA
Po całym świecie
możesz szukać Polski, panno młoda,
i nigdzie jej nie najdziecie.

PANNA MŁODA
To może i szukać szkoda.

POETA
A jest jedna mała klatka –
o, niech tak Jagusia przymknie
rękę pod pierś.

PANNA MŁODA
To zakładka
gorseta, zeszyta trochę przyciaśnie.

POETA
– A tam puka?

PANNA MŁODA
I cóz za tako nauka?
Serce – !–?

POETA
A to Polska właśnie.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-14 22:50
Valkiria. ---> Kurxze a ja nawet samochodowej nie wywiesiłem :-(
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-11-16 18:31 Zmieniony 2012-11-16 18:57
A Ty, Wal....wisi do dziś ? :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-16 18:32
PRZYNAJMNIEJ ZAOSZCZĘDZISZ
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-16 20:06
Oj wisi, wisi :-(
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-16 22:16
to urwij :-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-11-16 23:27

> A Ty, Wal....wisi do dziś ?


Sorry ale przyjdź z mamusia , bo nie rozumiem?
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-17 09:25
to się domyśl
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-11-17 15:14

>przyjdź z mamusia<


Kali nie rozumieć :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-11-17 15:19
:-)
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-03 21:09
To nie jest nic ciekawego. Ot zdarzenie jakich wiele zwykła kradzież? Właśnie czy taki czyn potraktowany zostanie jako zwykła kradzież.
Wyjaśnię o czym chcę wspomnieć
Ukradł inwalidzie wózek i szalał po ulicach.

A może info że zima znów zaskoczyła , chyba się wszyscy domyślają kogo :-)

A może  o pasożytach? Taka  jemioła: pasożyt związany z pocałunkami i ze Świętami Bożego Narodzenia.
A może wspomóc leczenie osób cierpiących na nowotwór jelita grubego.

Nie wspomnę o braku pamięci o "swoim święcie"
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2012-12-04 20:37
MOGŁES JESZCZE DODAC ZE WSZYSTKO W GORE POJDZIE I ZIMA SIE ZBLIZA I WÓJT KRADNIE,SOŁTYS SIE PUSZCZA,TIRŁÓWY WIECEJ BIORA OT ZDARZENIA JAKICH WIELE.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-12-04 20:50
Dodaję : nie wszystko pójdzie w górę - śnieg spada na dół, Zima się nie zbliża - zima już jest, Wójt nie kradnie - wójt siedzi ;-) sołtys się nie puszcza -sołtys se puszcza ..bąki, tirłówy więcej nie biorą- bo więcej im się w "buxi nie mieści :-) a w Racijborze  nie grzeją - jest nadal zimno i wiele itp wieści.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-12-04 22:55 Zmieniony 2012-12-04 22:58
Był taki ciekawy Wpis - którego nie widziałem przy zakładaniu tego wątku. Dlaczego nie zauważyłem bo był na 22 stronie forum. Czy on był gorszy od ostatniej litery,miasta, czy imienia itp? Na pewno był o wiele bardziej prawdziwy.
Czy wy myślicie że jak ktoś wchodzi po raz pierwszy na forum to czyta wszystkie strony i wpisy dwa lata wstecz?
Ja to zrobiłem wczoraj. Gdy zakładałem wątek Koncert życzeń.
Wracając do TAMTEGO cennego według mnie WĄTKU
Zaczynał sie tak:

  Autor jolik_ Dodany 2009-06-30 15:12
Witam wszystkich serdecznie.               

     Proponuję nowy wątek:  "Rozmowy na każdy temat".

   W tym miejscu można porozmawiać na dowolny temat, swobodnie wymieniać myśli (mile widziane dygresje).

   Unikniemy w ten sposób bałaganu w wątkach tematycznych.

Życzę wielu ożywionych rozmów i oby nie zabrakło tematów.    

Pozdrawiam,
jolik_

tu link do niego
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=3148;pg=1

Odnalazłem też bardzo fajny wpis z zagadkami ale nie pamiętam w tej chwili gdzie on był na 30 czy 40 stronie?

Pozdrawiam mimo wszystko
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-12-05 20:26
Jak nic zapisał się do wywiadu.
Nadrzędny Autor walpoz Dodany 2012-12-05 23:00
masz racje
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-08 23:25
Basia napisałaś że

>nikt nie ma prawa nikogo bezpodstawnie karać (wiem wypowiedź dotyczyła innego tematu - ale nie chciałem tam "zaśmiecać" wątku o ksiażkach)


Brzmi to jak wypowiedź dziecka które nauczyło się dziesięciu przykazań i tym mierzy wszystko.

A poczytałaś coś na temat ukarania ON

> linki do artykułów podane przez Nach i norbiego


Były jakieś podstawy aby "karać" ON ?
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-12-09 10:35
dla on wystarczającą karą jest chyba to że są on
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-12-09 19:44
Dlaczego bycie o.n. jest postrzegane lub uważane za karę???
Nigdy w takich kategoriach nie myślałam, ani nie uznaję.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2012-12-09 19:48
Kara? A kto niby nas tak ukarał? Tak, Sonka ja również mojej niepełnosprawności nie uważam za karę.
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-12-09 19:51
Nawiązałam do wypowiedzi Basi....
Uważam, że dopóki nie zaakceptuje się siebie, swojej niepełnosprawności to obwinia się wszystkich i wszystko o bycie o.n.
To taka walka z wiatrakami....
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2012-12-09 19:54
Zrozumiałam, do czego nawiązałaś. :-)))
Trudniej jest zaakceptować niepełnosprawność, która przychodzi w wieku dojrzałym.
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-09 19:52
Bardzo jestem ciekawy za co ukarana została Basia ?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-12-09 19:57
Walpoz, nie dociekaj :-)))))
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-09 20:09
Uffff myślałem że udzieliłem juz wszystkich odpowiedzi a Tu masz ... nastepne :-)

Na szczęście to tylko rada albo przestroga od Sonki :-)))
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2012-12-09 20:18
Uznaj - dobra rada :-)))))
Wiesz, Wal, to jest tak - radzić można każdemu, a czy samemu z takich rad by się skorzystało - to inna brocha :-)))
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-09 20:23
:-)) Zgadzam się  z Tobą. To dobra rada. Ale czy z niej skorzystam ;-)))?
Nadrzędny Autor Sonka Dodany 2012-12-09 20:24
Uznaję pierwszą część odpowiedzi :-)
Do drugiej usilnie zachęcam...
Nadrzędny - Autor walpoz Dodany 2012-12-09 20:28
No dobrze zatrzymajmy na razie czas w tym miejscu.;-) Ale sądzę że to jest jak kula Syzyfa i nie wiem w którą stronę się "kulnie"
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Dyskusje po zachodzie słońca : tematy dnia (303364 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill