www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pogorszenie stanu zdrowia (15720 - wyświetleń)
- Autor Danonek Dodany 2008-04-06 10:46
Witam i mam takie pytanie może ktoś z forumowiczów sie orientuje jak to jest gdy w sądzie pracy toczy sie sprawa o przywrocenie prawa do renty dodam sprawa trwa już 1,5 roku a wmiędzyczasie nastąpiło pogorszenie stanu zdrowia czy trzeba przedstawić wyniki badania biegłym czekam na komisje neurologiczną i ortopedyczną czy sklada sie ponownie wniosek do zusu czy ktoś może był w takiej sytuacji .Z gory dziekuję za odpowiedz.
Nadrzędny - Autor BERTO45 Dodany 2008-04-06 11:47
witaj,nie miałem takiej sprawy,ale zaczynałem w 92.roku od 3.gr.a doszedłem do 1.przy przejściu z 3 na 2.odzrzucono mi wniosek,złozyłem na powtórną komisję i wygrałem,potem już nie było problemów.
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-04-06 13:13
U mnie to w ten sposob wygląda ,ze w 2006 stanołem na komisji w zus która przyznała mi 3 gr na 2 lata lekarze poradzili mi iż moje schorzenie kwalifikuje mnie do 2 gr i powinienem sie odwołac do komisji zus tak tez zrobiłem i 3 tygodnie po badaniu przyszło do mnie orzeczenie że nie dośc że nie dostałem 2 gr to w ogole mi zabrali rente nie napisali nic na temat że 1 orzeczenie było uchylone tylko że jestem zdolny do pracy mnie badało 2 panie lekarki jeden lekarz a na orzeczeniu były podpisy i pieczątki 3 lekarek nie wiem czy to była jakaś pomyłka w każdym razie sprawa sie toczy byłem badany przez 4 biegłych 2 bylo za niezdolnością 2 że jestem zdolny do pracy od dwóch ostatnich złożylem odwołanie i sędzia przyznała mi znowu 2 biegłych sadowych neurologa i ortopede ale już 4 lekarzy odmowilo przebadania mnie i obecnie czekam na wezwanie do katowic to wszystko wykańcza nerwowo gdybym wiedział że tak będzie nie odwoływał bym sie i nieprzechodził teraz przez to wszystko powoli trace nadzieję na sprawiedliwość.
Nadrzędny - Autor BERTO45 Dodany 2008-04-06 13:46
widzę,ze to jest zagmatwana sprawa,ale nie trać nadzieji,walcz.życzę powodzenia i wygranej.
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-04-07 08:13
Dziękuję bardzo .
Nadrzędny - Autor BERTO45 Dodany 2008-04-07 08:20
witaj,nie ma za co,pozdrawiam i zyczę wygranej.wysle wiad.prywat.z moim mailem,to jak coś to pytaj a ja jeśli będę wiedział,to odpowiem.
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-04-07 08:53
Ok jeszcze raz wielkie dzięki
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-07 09:06 Zmieniony 2008-04-07 09:14
W każdym momencie możesz złożyć ponowny o przywrócenie renty (jeżeli od ostatniej renty nie upłynęło 18 miesięcy) w takim przypadku składasz jak by od nowa wniosek na rentę nie o przywrócenie
Trzeba też wiedzieć . Prawnie Komisja Lekarska ZUS siła rzeczy automatycznie uchyla decyzję Lekarza orzecznika ZUS . i wydaje decyzję ostateczną  którą w szczególnych przypadkach może zmienić główny ( oddziału lekarz orzecznik ZUS0 po wniesieniu pozwu do sądu) . Dlatego masz 30 dni  na zaskrzenie  decyzji Komisji lekarskie do sadu  i mimo zaskarżenia decyzja Komisji lekarskiej po upływie 30 dni ( czas dla głównego orzecznika)  wchodzi w życie mimo toczącego się postępowania  sądowego..
Teraz musisz czekać na decyzję sadu a po drodze ponownie składać  papiery do ZUS.. Zawsze stan zdrowia może ulec pogorszeniu,,
Ja bym już dawno złożył papiery  na ponowne badanie..
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-04-07 10:31
Dziękuję za odpowiedz ,czyli musze oddac wniosek o rente bo niestety o przywrócenie renty jest zapożno wlaśnie zacząl sie 19 miesiąc jak mi ją odebrali ,jeszcze raz dzięki za rade.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-07 11:12
Jak rozumiem w Twoim przypadku nadal trwa postępowanie i sad   może przywrócić  o ile  to będzie korzystniejsze dla Cibie stan z przed.. Ale aby nie pozostawać beż żadnych świadczeń  wystąp o przyznanie renty..
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-04-07 13:00
Czyli niepozostaje mi nic innego jak dzialać ,pozbierać całą dokumentację leczenia i składać wniosek .Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor BERTO45 Dodany 2008-04-07 13:18
trzeba działać,życzę żebyś wygrał,powodzenia i pozdrawiam bardzo serdecznie i szczerze.
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-04-25 18:45
Witam serdecznie .Wczoraj byłem na komisji ,biegłych sądowych w katowicach badały mnie 2 panie neurolog i ortopeda .badały mnie 1,5 godziny co mnie bardzo mile zaskoczyło bo ostatnim razem byłem badany ok 15 minut i decyzja była megatywna ,teraz trzeba będzie trochę pocżekać na opinie mam naadzieje ze będzie na moją korzyśc ale jeżeli nie i sąd nie przyzna mi renty to co wtedy powinienem robić składac apelacje bo nie mam zielonego pojęcia jakie kroki sie podejmuje w takim przypadku.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-04-26 17:38
Poczekaj na orzeczenie sądu  i wtedy możesz zaskrzyć orzeczenie w  tybie przewidzianym prawnie.
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2008-04-27 10:04
OK dzięki bardzo.Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-05-12 17:20
Dziś przyszly opinie lekarzy sądowych niestety obydwie dla mnie niekorzystne ,mimo iż wypisanie historii choroby i naruszenia organizmu zajelo lekarzom 4 kartki A4 to i tak uznaly mnie za zdolnego do pracy
10 czerwca ma odbyć sie sprawa w Sadzie pracy raczej wątpie żebym wygral ponieważ 2 lekarzy byla za niezdolnością a 4 przeciwnie ale mimo to nie poddam się i będe walczyl dalej .Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-12 20:49
Zażądaj ponownego  badania  zmianę biegłych..
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-05-13 08:33
Chyba to już nie przejdzie bo już raz zażadalem i wlaśnie do tych dwóch mnie wyslali mam do pana takie pytanie 2 i 3 czerwca mam konsultacje przed operacyjne u neurochirurga i ortopedy czy to w ogole sad wezmie pod uwagę w ogole to paranoja kręgoslup mam taki że nie kwalifikuje sie do operacji laserowej bo jest bardzo zniszczony duże zwyrodnienie ,dyskopatie wielopoziomowe,kręgozmyk i w lężwiowym i w szyjnym w dzieciństwie przeszłem chorobę scheuoermana ,bez pomocy nie mogę wstać z lóżka ale za zdrowy jestem na rente.Może jednak jest nadzieja że sad przyzna mi ta rente ze względu na tą operacje sam już niewiem co mam myśleć.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-13 09:23
godunow to kobieta
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-05-13 10:42

>bo już raz zażadalem i wlaśnie do tych dwóch mnie wyslali mam do pana takie pytanie 2 i 3 czerwca mam konsultacje przed operacyjne u neurochirurga i ortopedy czy to w ogole sad wezmie pod uwagę w ogole to paranoja<


Ja bym na Pana miejscu wziął przedstawił.. w sadzie dokumentacje z ostatnich konsultacji lekarskich. żądał kolejnych.  biegłych..sądowych .W razie  niekorzystnej decyzji sądu  natychmiast bym składał wniosek  skarżący (apelacje) ..
Niech się Pan nie poddaje i walczy Pan o swoje..

Pani
Basiu Barbaro jam  niestety ta brzydsza polowa ludzkości..  Czyli Borys
Pozdrawiam Serdecznie
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-13 10:53
a to przepraszam najmocniej PANIE BORYSIE
ŻYCZĘ MIŁEGO DNIA A CO DO PŁCI WCALE PŁEĆ MĘSKA NIE MUSI BYĆ BRZYDKA
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2008-05-13 14:21
Witam ,Postąpie tak jak pan mi radzi i jeszcze raz dziękuję.
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2008-06-23 12:27
Witam ponownie ,niestety mimo iż w sądzie przedstawiłem 2 opinie z konsultacji sędzia nie wyslał mnie ponownie na badanie przez biegłych lekarzy i muszę napisac apelację mam na to czas do 2 lipca nie wiem czy w następnej instancji sąd może też nakazać badanie przez biegłych ?słyszałem również że zdarza się że sąd odrzuca apelację czy to prawda?Coraz bardziej mam wątpliwości co do wygrania z Zusem .Bardzo proszę o odpowiedź.Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / pogorszenie stanu zdrowia (15720 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill