www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasilek staly (3427 - wyświetleń)
- Autor maltabar Dodany 2008-06-20 07:50
nie uzyskalam prawa do renty gdyz mialam za malo okresow skladkowych przed uzyskaniem orzeczenia o niezdolnosci do pracy, jestem na zasilku stalym z opieki spolecznej324zl czy mam jakas szanse zarobienia paru zl bez ryzyka utraty prawa do zasilku nie mam zadnych innych zrodel utrzymania mam orzeczona calkowita niezdolnosc do pracy i samodzielnej egzystencji
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-06-20 08:01 Zmieniony 2008-06-20 08:03
Kliknij  tu Poczytaj tam jest sporo na ten temat,,
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor malgorzata o Dodany 2008-06-23 16:12
maltabar jest możliwość dorobienia do zasiłku ale nie polecam,zresztą udaj się do swojego OPSu tam na pewno wszystko Ci wytłumaczą.Można ubiegać sie o inne formy pomocy: zasiłek okresowy z tytułu niepełnosprawności,długotrwałej choroby lub ubóstwa oraz świadczenie na zakup żywności z rzadowego programu lub zasiłek celowy.Wiem co mówię na pewno panie z opieki w Twojej miejscowości chętnie Ci doradzą:)))Życzę powodzenia Małgorzata
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-06-25 13:56
nie polecasz dorabiania bo mozna stracic zasilek czy z innego powodu? dzieki za zainteresowanie
Nadrzędny - Autor malgorzata o Dodany 2008-06-25 16:11
  Tylko z tego powodu:))))))))))  Jasne, że można dorobić , ale trzeba to zgłosić w OPS i o tę kwotę zasiłek zostanie zmniejszony, jeśli dochód wyniesie więcej niż kryterium uprawniające do pobierania zasiłku stałego to wtedy zasiłek nie przysługuje.Mam pytanko czy pobierasz z OPSu zasiłek pielęgnacyjny?Wtedy warto zrezygnować z zasiłku i podjąć pracę, jeżeli się trafi dobra z wynagrodzeniem wyższym od zasiłku stałego, bo zasiłek pielęgnacyjny będzie nadal wypłacany.
Nadrzędny Autor malgorzata o Dodany 2008-06-25 16:30
Zapomniałam dodać że podejmując pracę na pewno zrobiłabyś dobrze bo w ten sposób wypracowałabyś sobie rentę a nawet emeryturę ale pisałaś że masz orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy,więc wtedy lepiej nie pracować>Może ktoś wtedy chciałby zweryfikować Twoje orzeczenie,różnie może być,licho nie śpi:)Pozdrawiam                                                                                               
                                                                                                                                                                                                                                                                              p
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / zasilek staly (3427 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill