www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Niedźwiedzi sen??? (2479 - wyświetleń)
- Autor korniszon Dodany 2006-09-01 20:06
Informacja dotycząca możliwości uzyskiwania przez emerytów i rencistów zawiera treść: ...."wkrótce (1 czerwca 2006 r.) renciści prowadzący działalność gospodarczą zaczną płacić składki na ubezpieczenie społeczne.......czyli obciążenie wyniesie ok. 700 zł zamiast ok. 150 zł."
Informacja ta pochodzi z 18 stycznia 2006r. W ślad za nią złożyłem wniosek o wyrejestrowanie działalności gospodarczej z dniem 01 czerwca 2006 r. po czym  dowiedziałem się w ZUS że do końca roku nie będzie zmian więc wniosek wycofałem. Jaki jest zatem stan na dzień 1 września 2006 r.? Ja nieprzytomny czy Centrum Informacyjne w śpiączce?
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-09-04 10:30
Informacja o zmianach w wysokości składek ZUS była aktualna, natomiast na skutek rozlicznych protestów osób niepełnosprawnych, organizacji itp. odroczono ok. 30 maja br wejście w/w rozporządzenia, do końca 2006r .
Od 1 stycznia 2007 r. - wg projektowanych rozwiązań - renciści prowadzący działalność będą zobowiązani płacić składki ZUS w takiej wysokości jak osoby nieuprawnione do renty, tj., od podstawy wymiaru, stanowiącego 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia z III kwartału 2006 r. Składka ta ma być refundowana z PFRON-u.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Niedźwiedzi sen??? (2479 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill