www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pytanie odnośnie pracy (1919 - wyświetleń)
- Autor bartek22 Dodany 2008-08-18 20:35
Witam
Mam pytanie:
Otóż posiadam orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, mam je ze względu na mój wzrost i chciałbym zapytać czy osoba która ma orzeczony stopień może być operatorem wózka widłowego??? Powiem tylko że za kierownicą samochodu radze sobie bez problemu tzn bez zadnych dodatkowych zmian technicznych w samochodzie czy coś w tym stylu problem polega tylko i wylacznie na moim wzroście. Z góry dziękuje za pomoc.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-08-27 13:25
O tym, czy może Pan wykonywać określoną pracę (operator wózka widłowego), decyduje lekarz medycyny pracy.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba niepełnosprawna może być zatrudniona, o ile uzyska pozytywną opinię lekarza medycyny pracy. Kierując kandydata na pracownika na badania wstępne, pracodawca powinien określić w skierowaniu rodzaj proponowanego mu stanowiska oraz ewentualne zagrożenia dla zdrowia związane z wykonywaniem obowiązków służbowych.
Zadaniem lekarza jest sprawdzenie, czy kandydat jest w stanie wykonywać określoną pracę oraz czy wykonywanie tych zadań może odbić się niekorzystnie na stanie zdrowia pracownika.
Orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zawiera dodatkowo informację w jakich warunkach osoba niepełnosprawna może wykonywać pracę (np. tylko w warunkach pracy chronionej) oraz czy i jakie zatrudnienie mogłaby podjąć osoba niepełnosprawna biorąc pod uwagę jej wykształcenie i posiadane kwalifikacje przy obniżonej sprawności organizmu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pytanie odnośnie pracy (1919 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill