www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie zakupu samochodu (2605 - wyświetleń)
- Autor marek21100 Dodany 2008-08-24 17:56
Co trzeba zrobić kiedy osoba 20 l. dostała dofinansowanie do zakupu samochodu nowego ale nie posiada prawa jazdy. PEFRON żąda aby ten samochód był na beneficjanta czyli na osobę która nie posiada i nie będzie miała prawa jazdy. Ubezpieczenie nowego samochodu to są koszty dość duże, a rodzice i tak muszą wyłożyć kwotę która brakuje do zakupu ponieważ osoba na rencie socjalnej nie kupi nowego samochodu nawet z dofinansowaniem . Czy jest możliwość odwołania się i gdzie żeby współwłaścicielem był rodzic. Wiadomo że  każdy posiada już jakieś auto i ma już zniżki na ubezpieczenia, było by to o wiele taniej dla rodziny która ma osobę niepełnosprawną z którą wiążą się też niemałe wydatki. Za pomoc w tej sprawie będę wdzięczny. Może w takiej samej sytuacji jest więcej osób . Może razem dało by się coś wywalczyć!         
Nadrzędny Autor nova Dodany 2008-08-26 18:37
Wydawało mi się że aby w ogóle się starać o dofinansowanie to 1 z warunków było to, że beneficjent lub opiekun ( w przypadku dziecka) musiał posiadać prawo jazdy inaczej z dofinansowania nici .
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-08-28 07:42
Adresatami programu SPRAWNY DOJAZD, w obszarze dotyczącym dofinansowania do zakupu samochodu są:
1. pełnoletnie osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (również dawna I lub II grupa inwalidzka), orzeczonym ze względu na dysfunkcję co najmniej jednej kończyny dolnej, będące w wieku aktywności zawodowej (kobiety – do 60 r.ż, mężczyźni do 65 r.ż.), posiadające prawo jazdy kategorii B, zatrudnione lub uczące się,
2. zatrudnione lub uczące się, pełnoletnie osoby niepełnosprawne w wieku aktywności zawodowej, posiadające znaczny stopień niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne, które ze względów zdrowotnych nie posiadają prawa jazdy i wymagają Opiekuna-kierowcy.

Po skontaktowaniu się z oddziałem PFRON, otrzymałam następującą informację. Pomimo tego, że nie posiada Pan prawa jazdy, jako wnioskodawca programu SPRAWNY DOJAZD to Pan jest właścicielem pojazdu. Taka informacja z pewnością pojawiła się w podpisanej przez Pana umowie z PFRON.
Jako właściciel pojazdu to Pan zgłasza samochód do ubezpieczenia. W tym przypadku Pana rodzic nie może być współwłaścicielem samochodu.
Proponuję także skontaktować się w tej sprawie z Oddziałem PFRON, który rozpatrywał Pana wniosek, aby uzyskać pełniejszą informację na ten temat.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie zakupu samochodu (2605 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill