www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomocy (34969 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Hanna Dodany 2008-06-15 20:21
Witam .Nie mogę znaleść wzoru jak sprecyzować odwołanie od decyzji powiatowego zespołu ds.orzekania.Synowi przyznano stopień lekki pomimo że jest jednooczny a drugie oko ograniczone pole widzenia przez jaskrę-oko 2 razy operowane.Napisano mu ograniczona zdolność wykonywania pracy,szkolenia wymaga,i konieczność zaopatrzenia w podmioty ortopedyczne ,reszty nie wymaga a on z odległości 20cm.czyta pismo .Jak sprecyzować odwołanie pomóżcie.Hanna
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-06-15 21:00
Hanno, wybacz, ale od kilku dni pytasz o to samo, a taki wzór jest w co najmniej kilku wątkach także na tym forum. Rozejrzyj się.

A z drugiej strony - owszem, próbuj się odwoływać, ale nie nastawiaj się na sukces.
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-06-15 21:30
Witam .Tak masz rację pytam w kilku wątkach bo wszystko co znajduję dotyczy ZUS-u , chyba że to podobnie można umotywować.Dzięki
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-06-15 21:49
Umotywowanie wniosku to sprawa indywidualna - każdy pacjent opisuje własną historię i trudno tu o wzór. Przytaczasz wszystkie fakty, które mogą uzasadniać zmianę decyzji, stan syna, jego możliwości lub niemożliwości; dołączasz wszelkie dodatkowe opinie lekarzy, opis leczenia itd. .
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-06-15 22:06
BARDZO DZIĘKUJĘ-za pouczenie. Rozumie papier biały wszystko przyjmie  decyduje lekarz o niewiadomej specjalizacji i pani pijąca kawkę.Spróbuję może się uda .Miłej nocy Hanna
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2008-06-16 09:56
Witaj Hanno moja znajoma ktora również choruje na jaskrę gdy dostała lekki stopień odwołanie pisała odwolanie wlasnymi słowami podała powod odwolania dlaczego nie zgadza się z orzeczeniem no i procz tego dołączyla zaświadczenie od lekarza że stan jej zdrowia w między czasie się pogorszył co prawda za wiele nie wskórała nadal ma stopień lekki dodano jej jeszcze 2 symbole chorób bo dołączyla dokumentację kardiologiczną i i dokumentację lekarza rodzinnego (problemy z cukrem) obecnie znowu złożyla wniosek na komisję .Zyczę powodzenia i pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-06-16 16:09
Dziękuje.Właśnie skończyłam pisać odwołanie .Zdaję sobie sprawę z tego że mogę niewiele wskórać .Ale mogłabym mieć sama do siebie pretensje że nic nie robiłam aby pomóc synowi dobre chociaż 2 symbole Jak dołożą.Mówią że Częstochowa Święte miejsce Matka Boska mi pomoże{wiara czyni cuda].Hanna
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2008-06-17 15:45
Witaj .Pewnie że zawsze trzeba probować i życzę zeby sie udalo .Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-06-16 21:30
Proszszszę.
A czy to moja wina, że w komisjach są tacy ludzie jacy są i kierują się takimi "zasadam", jakimi się kierują?

A tak przy okazji - dlaczego tak bardzo zależy Tobie na podwyższeniu stopnia? Czy to coś wymiernie zmieni w sytuacji Twojego syna?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-06-17 14:54
pewnie chodzi o many many
Nadrzędny - Autor malgorzata o Dodany 2008-06-18 07:44
Do Barbara Mycko!Kobieto proszę Cię nie wypowiadaj się więcej publicznie,błagam!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak okropnej,pesymistycznej,zgnuśniałej osoby nie miałam dotąd przyjemności poznać i mam nadzieję że takowej nie spotkam.Jesteś jaka jesteś i bądź sobie ale nie musisz i nie możesz pokazywać swojego okropnego oblicza publicznie,daruj sobie te okropności PROSZĘ.Pozdrawiam i jeśli to możliwe życzę miłego dnia:)
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2008-06-18 09:45
Małgorzato, publicznie swoje "okropne oblicze" ma prawo pokazywać każdy, póki nie zostanie wyproszony przez gospodarza. Może to komuś innemu nie odpowiadać ale prawo do obecności ma każdy. Musieć faktycznie nikt tu tu nie musi być, ale móc może jeżeli tylko chce. Przynajmniej nic nie słyszałam o ustawowym zakazie działalności publicznej na przykład pesymistów.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2008-06-18 10:07
Małgorzato przychylam się do tego co powiedziała Boginka. Administrator forum decyduje czy ktoś na tym forum jest na tyle niepożądaną osobą, że należy ją usunąć. Nie zauważyłam, aby Barbara ubliżyła Tobie. Nikt z nas nie jest bez skazy, tylko najprędziej widzimy cudze potknięcia. Więcej tolerancji dla innych, skoro chcemy jej również dla siebie. Pozdrawiam i również życzę miłego dnia.
Nadrzędny - Autor malgorzata o Dodany 2008-06-18 10:25
Ależ niech pani Barbara wybiera sobie takie forum na jakie tylko ma ochotę,życzę jej powodzenia i więcej optymizmu.Lidian uwierz mi nie szukam cudzych potknięć,sama również popełniam błędy .Obserwuję to forum chociaż nie bardzo się udzielam,więc pani Basia nie bardzo miałaby okazję do ubliżenia mnie osobiście.Przykro tylko czyta się jej wypowiedzi atakujące innych,chyba nie znalazłam żadnej wypowiedzi w jej wykonaniu która pozwoliłaby zmienić mi zdanie.Niestety nie:(Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-06-18 14:22
widocznie nie czytalas wszystkich je wypowiedzi a jesli nie czytalas to nie oceniaj tak szybko jej charakteru my basie znamy od dawna bardzo ja lubimy i nie pozwolimy jej obrazac komus komu sie nawet niechce wglebic w temat a BASIA  nigdy nikomu nie ubliza wypowiada tylko swoje zdanie na dany temat do czego kazdy ma tu prawo  pani tez pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-06-19 09:00
Witam  Chodzi o pieniądze-jakie to pieniądze mogą pokryć stratę zdrowia .Chodzi ale o prostą sprawę prawdę .Jeżeli jest osoba chora z uszczerbkiem na zdrowiu jakimkolwiek ma prawo dochodzić swoich praw .Syn jest jednooczny a drugim widzi tylko kątem zewnętrznym i lekarz internista wypowiada sie o jego stopniu upośledzenia. To tak jakby kobietę zamiast ginekologa badał okulista.Matką jestem i zawsze będę za dziećmi [WSZYSTKIMI].Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.Hanna
Nadrzędny Autor malgorzata o Dodany 2008-06-19 09:14
I tak trzymaj Haniu!Ja również jestem matką niepełnosprawnego dziecka,trzeba walczyć o poprawę bytu naszych dzieci nawet jeśli chodziłoby o pieniądze.One także są potrzebne,życzę wytrwałości.Pozdrawiam Małgorzata
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-06-19 09:16
Przepraszam że moje pytania i wypowiedzi ,są powodem do sporów .Nie chciałam tego .Życzę wszystkim miłego dnia .Hanna
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2008-06-19 09:24
nie dokonca zrozumiala mnie pani ja tez uwazam ze trzeba walczy o zdrowie najblizszych wszystkimi dostepnymi srodkamii powinna pani to robic nie trzeba tylko atakowac przytym iinnych osob ,ja zrozumialam wypowiedz basi mycko w ten sposob ,gdy wspomniala o pieniadzach ,ze to lekarz oczekuje pieniedzy za korzystne orzeczenie o zdrowiu pani syna a nie ze to pani chce dostac wiecej choc to na pewno ulatwiloby leczenie zycze powodzenia
Nadrzędny Autor Hanna Dodany 2008-06-19 14:28
Dziękuje wszystkim za wypowiedzi i życzenia.:}:}:} Trzymajcie kciuki Może sie uda.HANNA
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-06-21 21:09
Tak można  było zrozumieć tą wypowiedz według mnie,że chodzi mi o kasę ale nic się nie stało każdy ma prawo wypowiedzi na forum.Po prostu  jestem przewrażliwiona musi upłynąć troszkę czasu abym pogodziła się z chorobą syna i chorym systemem jaki nam funduje rząd.Hanna
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-06-30 08:14
Witam .wszystkich .To znowu ja [Hanna].Dostaliśmy pismo od powiatowego Ośrodka do spraw orzekania że nie widzi podstaw do zmiany decyzji zmiany stopnia lekkiego i kieruje sprawę do Wojewódzkiej komisji .W naszym przypadku to Katowice i czekamy.Pozdrawiam Hanna
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-08-06 20:35
Witam wszystkich .Dopiero teraz tzn.4.08.2008 otrzymaliśmy odpowiedz z Katowic .Na 11.08.2008 wezwano syna na komisję wojewódzką w sprawie odwołania od decyzji o przyznaniu stopnia lekkiego. Mam coraz więcej wątpliwości czy coś zmienią .Ale mówią NADZIEJA MATKĄ JEST.Pozdrawiam .Hanna
Nadrzędny Autor izis Dodany 2008-08-13 17:57
Witam panią serdecznie także otrzymalam lekki stopień i odwolałam  się do Katowic od tego orzeczenia czekam obecnie na wezwanie na komisję .Zyczę powodzenia i pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor tomek1 Dodany 2008-08-13 18:38
Życzę powodzenia
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-08-19 22:53
Witam. Już syn jest po komisji w Katowicach .Po wstępnych rozmowach z lekarzem orzecznikiem -okulistą i psychologiem synowi podniesiono na stopień umiarkowany ,a nie wykluczają stopnia znacznego ponieważ lekarz lekarz w klinice okulistycznej  w swojej opinii zaznaczył -niezdolny do pracy z powodu utraty oka  i znacznej utracie pola widzenia w oku drugim.Mogę tylko teraz czekać już na decyzję na piśmie ,i rozpocząć starania w ZUS-ie o rentę.Jednak należy walczyć o swoje i naszych bliskich prawa.Dziękuję za wszystkie rady i opinie.Pozdrawiam Hanna.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-20 14:43

>>>Mogę tylko teraz czekać już na decyzję na piśmie ,i rozpocząć starania w ZUS-ie o rentę.<<<


Jak tak przypomnę że dla  ZUS  nie  ma żadnego znaczenia orzeczenia lekarza z poza ZUS. Nie chcę  tu nikogo straszyć ale można się spotkać  z sytuacją .  Ze ZUS  nie przyznaje renty  np. socjalnej.. a ma z Komisji orzekającej grupę tak zwana  po dawnemu II
.. Dziwię się że Pani czeka trzeba było dawno złożyć  papiery do ZUS..
Nadrzędny - Autor malgorzata o Dodany 2008-08-21 06:02
Widzisz Hanno jednak nadzieja MATKĄ JEST:)Super że się udało:)Nie mogło być innaczej:)Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Hanna Dodany 2008-08-21 08:00
Witam .ZUS tez już załatwiony{złożone papiery} jak na razie pomalutku do przodu po pierwszych niepowodzeniach .Teraz czekać czekać !!!!!! oby na pozytywną wiadomość.Jakoś to będzie.Dziękuje za miłe słowa Małgorzato.Pozdrawiam .Hanna
Nadrzędny Autor Hanna Dodany 2008-08-21 08:08
Witam.Wiem że to dwie odrębne instytucje ( niezależne od siebie).Czekałam tak długo bo ZUS nie chciał na początku przyjąć papierów bo syn miał niewychorowane 180dni a przed końcem (czyli 30dni )pozostało przyjął.Zobaczymy co orzekną.Pozdrawiam Hanna
Nadrzędny - Autor izis Dodany 2008-08-21 18:48
Witam serdecznie i bardzo się ciesze iż pani odwolanie się powiodlo , ja otrzymalam pismo że moje odwolanie zostalo wysłane do Katowic i czekam na termin komisji .
Podrawiam .
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2008-08-21 20:15

>>Witam.Wiem że to dwie odrębne instytucje ( niezależne od siebie).Czekałam tak długo bo ZUS nie chciał na początku przyjąć papierów bo syn miał niewychorowane 180dni a przed końcem (czyli 30dni )pozostało przyjął.<<


że  tak zapytam pokrętnie.. P co Pani ma zamiar się ubiegać??
Czy o rentę z tytułu niezdolności do pracy..  czy rentę socjalna..
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-08-21 22:24
Witam .Złożony wniosek jest o rentę z tytułu niezdolności do pracy .Zakład chce go zatrudnić jako osobę niepełnosprawną na innym stanowisku.Czy jest to możliwe .Znowu dylemat.Pozdrawiam .Hanna
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-08-29 10:20
Witam wszystkich .Pragnę się podzielić z Wami wiadomością .Katowice przyznały synowi Stopień umiarkowany .z symbolem O4-O  może pracować. Wskazane w zakładach pracy chronionej.To już coś.Pozostał ZUS który zażyczył sobie badanie u swojego lekarza na dzień 03-9-2008.Wspinamy sie pod górkę [obym nie spadła za szybko na łeb]Pozdrawiam .Hanna
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-08-29 10:55

>>>Witam .Złożony wniosek jest o rentę z tytułu niezdolności do pracy .Zakład chce go zatrudnić jako osobę niepełnosprawną na innym stanowisku.Czy jest to możliwe .Znowu dylemat.Pozdrawiam .Hanna <<


Nie ma żadnego dylematu..
Niech go zatrudni.. na stanowisku jako osobę niepełnosprawną.. co do ZUS  trzeba czekać na orzeczenie lekarza orzecznika.. Dla  nich postanowienia komisji innych nie mają  żadnego znaczenia
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-09-08 21:36
Witam serdecznie .Nam się udało .Trzymamy kciuki aby Pani tez się powiodło.Hanna
Nadrzędny Autor Hanna Dodany 2008-09-08 21:43
Zus zażyczył sobie badań u niezależnego lekarza orzecznika ZUS-oskiego.Już po wizycie u niego {okulista}.Teraz wyznaczył mu wizytę u siebie w siedzibie u lekarza orzecznika na 12-09.Hanna
Nadrzędny - Autor izis Dodany 2008-09-09 08:46
Dziękuję bardzo i życze powodzenia z zusem .
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-09-12 11:42
Witam wszystkich.Dziś  Lekarz orzecznik ZUS Orzekł w oparciu o obowiązujące przepisy ustalono:Jest pan osobą częsciowo niezdolną do pracy do dnia 30.09.2011.Niezdolność powstała w związku ze stanem narządu wzroku , i dalej uzasadnienie że na podstawie badań niezależnych lekarzy zus, lekarzy leczących i leczeniu ambulatoryjny.Jaka będzie grupa trzeba czekać.może ktoś już się z czymś takim spotkał a może wie co nas czeka.Hanna
Nadrzędny - Autor magdan10 Dodany 2008-09-12 11:45
częściowo niezdolny do pracy to dawna trzecia grupa.
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-09-14 09:46
  Dobrze jest to dawna trzecia grupa(ale nie ma już jej), teraz co to może oznaczać. Jaka jest minimalna kwota renty ,czy jest to już w gesti zus-u i czy może zus nie przyznać żadnego świadczenia pieniężnego.Szukałam jakiś wiadomości ale nie udało mi się .Proszę o jakąś    podpowieć.Dzięki za wyrozumiałość.Hanna
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-14 11:10 Zmieniony 2008-09-14 11:12
Częściowa niezdolność do pracy o ile dobrze widzę jest podstawą do otrzymania renty. Jest to w takim wypadku renta mniejsza niż renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Wysokość renty szczegółowo regulują przepisy (kilknij, w podpunkcie "wysokość renty"). Istnieje minimalna jej wysokość i dla renty za częściową niezdolność do pracy kwota minimalnego świadczenia wynosi 489,44zł (w tym samym dokumencie, na samym końcu).

ZUS może nie przyznać żadnego świadczenia, jeżeli nie są spełnione warunki dotyczące okresów składkowych i nieskładkowych lub też niepełnosprawność pojawiła się zbyt późno po zakończeniu ostatniego takiego okresu (przeczytaj w tym samym dokumencie: "wiadomości ogólne" i "staż uprawniający do renty").

Pozdrawiam

PS. Jeżeli w informacji pojawiły się błędy, proszę uprzejmie o poprawienie :-)

EDIT: Oczywiście o ile chodzi o rentę z tytułu niezdolności do pracy...
Nadrzędny Autor Hanna Dodany 2008-09-14 14:35
Dziękuje Boginko za zwięzłą odpowiedz .Coś mi się widzi że Mój syn ma za mało lat pracy :rok wojska poł.zasiłku i 10miesięcy pracy +te pół roku chorobowego które się nie wlicza.Lekarz napisał że ostry atak choroby-jaskry nastąpił przed 25 rokiem życia.Jaskra jest w naszym przypadku dziedziczna miała ją moja mama i ja mam ,Teraz mój młodszy syn(26lat) a starszy przebywa pod stała kontrolą kliniczną -nie ma na razie a ma 30lat.Już dostaję kręćka.Dziękuje i pozdrawiam.Hanna
Nadrzędny Autor izis Dodany 2008-09-17 16:00
Witam ponownie dziś otrzymałam termin do komisji odwolawczej w Katowicach mam na 22 września i bardzo się denerwuję pani Hanno czy mogla by mi pani tak w przybliżeniu o co tam pytali w tych Katowicach i na co zwracali uwagę czy interesuje ich w ogole dokumentacja medyczna bo rożnie z tym bywa bardzo byla bym wdzięczna za odpowiedzi z góry dziękuję.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-15 15:20
Odpowiadając na post na samym dole (co się będziemy ściskać w kolumnie):

A więc tak - jeżeli niepełnosprawność powstała przed 25 rokiem życia to do otrzymania renty z niezdolności do pracy syn potrzebuje 3 lat okresów składkowych (36 miesięcy). Z tego co mówisz ma "tylko" 28 miesięcy, więc faktycznie się nie kwalifikuje do otrzymania renty z niezdolności do pracy (chyba, że uczył się w zawodówce). Zawsze możesz to dokładnie skonsultować z ZUS.
Wprawdzie chodzi o chorobę dziedziczną, ale biorąc pod uwagę, że stwierdzenie skłonności dziedzicznej nie jest tym samym co wystąpienie choroby, to fakt że jaskra jest u Was dziedziczna może być dla orzecznictwa rentowego nieistotny (musiałby się wypowiedzieć jakiś specjalista - ja sobie tylko tak dywaguję, jako laik).
Jeżeli niepełnosprawność powstała zdaniem orzecznika przed 25 rokiem życia, syn mógłby się ubiegać o rentę socjalną, pod warunkiem że w okresie powstania niepełnosprawności był na studiach.

Nawet jeżeli syn nie ma uprawnień rentowych to przysługują mu uprawnienia pozarentowe wynikające ze stopnia niepełnosprawności.
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-09-16 21:51
Dzięki Boginko za odpowiedz.Jedno mam jeszcze pytanko czy trzeba składać odrębne papiery na to świadczenie pozarentowe o którym piszesz.Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę dobra duszo tego forum.Hanna
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-16 22:03
"uprawnienia pozarentowe" to inaczej uprawnienia wynikające z określonego stopnia niepełnosprawności (obowiązują wszędzie tam, gdzie wyznacznikiem pomocy, obowiązków i praw jest nie posiadanie renty, a stopień niepełnosprawności). EDIT: Na przykład prawo uczestniczenia w programach PFRON, prawo do krótszego dnia pracy itd. Twój syn ma już orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, więc ma potrzeby załatwiać czegoś jeszcze.
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Hanna Dodany 2008-09-17 09:12
Zaczynam się w tym wszystkim już gubić ,to dotyczy tego a tamto tamtego to chory system .Sprawami ludzi niepełnosprawnych i nadawania im świadczeń które by się im należały i jakiś świadczeń pieniężnych  , powinna zajmować się jedna konkretna instytucja a nie kilka które patrzą jak ich oskubać.W tym miesiącu kończy się synowi L-4 wróci pewno na mój skromny wikt i opierunek bo nie będzie miał żadnego przychodu. {a mieszka z narzeczoną na wynajętym mieszkaniu}Zakład pracy kiedyś mu proponował że go przeniosą na inne stanowisko teraz robi uniki,.Będzie musiał zacząć szukać pracy już nie czekając na decyzje z zus.Pozdrawiam.Hanna
Nadrzędny Autor magdan10 Dodany 2008-09-17 09:46
Jeśli syn przepracował rok na pełen etat to może starać się o zasiłek dla bezrobotnych.
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2008-09-17 11:14
Haniu - prościej już nie potrafię:

- ZUS wydaje renty - ma swój system orzecznictwa - osoba uprawniona do renty to rencista
- Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności wydaje stopnie - osoba która ma stopień to wg. prawa niepełnosprawny

Jeżeli ma się stopień, to dotyczą nas wszystkie sytuacje, w których napisano, że coś przysługuje niepełnosprawnemu (np. że takie a takie dofinansowanie do turnusu przysługuje niepełnosprawnemu w stopniu znacznym). Jest to niezależne od tego, czy mamy rentę. Kropka.

Przykładowe instytucje, dla których przy udzielaniu pomocy stopień może być istotny:
Powiatowe Centrum Pomoc Rodzinie: [kliknij - mój post na temat wybranej pomocy PCPR]
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej: m.in prawo do zasiłku pielęgnacyjnego [kliknij] - Twojemu synowi nie przysługuje
Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych: prawo do udziału w programach celowych [kliknij]

Dotyczy to też m.in. szczególnych warunków pracy [patrz punkt 2.1 i dalej] i specjalnych programów skierowanych do pracodawców osób niepełnosprawnych [kliknij]

Rozumiem, że w tej chwili to wszystko może Ci się wydawać strasznie skomplikowane, ale nie ma rady - trzeba po prostu takie rzeczy poznać.
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Pomocy (34969 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill