www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Guz mózgu-czy nalezy sie grupa, jezeli tak to jaka? (2349 - wyświetleń)
- Autor Julia07 Dodany 2008-08-29 09:56
Czesc, mam pytanie i  prosbe o informacje ...zupelnie sie na tym nie znam bo choroba Mamy spadla na nas niecale 2 miesiace temu i przyznam ze wnikanie w te wszystkie artykuly juz zaczyna mnie meczyc...Mama ma zdiagnozowany poprzez biopsje - nieoperacyjny guz mózgu o IV stopniu złośliwości..pozostaje nam leczenie onkologiczne, poza miejscem zamieszkania...Mama jest sprawna, normalnie funkcjonuje, czasami tylko bol glowy jej dokucza, obecnie jest na L4 w pracy...czy nalezy jej sie grupa?..znajoma powiedziala nam, ze tak i zeby zlozyc papiery bo pieniadze sa nam potrzebne na leczenie..ale ja przyznam ze sama nie wiem jak to funkcjonuje i czy Mamie nalezy sie taka grupa...bede wdzieczna za jakies informacje - pozdrawiam
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-08-29 11:01

>>>Mama jest sprawna, normalnie funkcjonuje, czasami tylko bol glowy jej dokucza, obecnie jest na L4 w pracy...czy nalezy jej sie grupa?..znajoma powiedziala nam, ze tak i zeby zlozyc papiery bo pieniadze sa nam potrzebne na leczenie..ale ja przyznam ze sama nie wiem jak to funkcjonuje i czy Mamie nalezy sie taka grupa...bede wdzieczna za jakies informacje - pozdrawiam <<<


Tak na marginesie  ta sąsiadka źle Was informuje..  Aby starać sie o rentę z tytułu niezdolności do pracy (renta ZUS) musi Pani mama  przebywać 180 dni na L-4   w tym czasie należy wystąpić z wnioskiem o przyznanie renty . Niemniej  jednak ZUS przystąpi do wypłacania świadczenia  nie wcześniej jak po upływie wspomnianych 180 dni..
Można się starać o grupę z powiatowego  zespołu orzekania ale raczej z tego tytułu pieniędzy nie będzie..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Guz mózgu-czy nalezy sie grupa, jezeli tak to jaka? (2349 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill