www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / WZW a stopień niepełnosprawności (3118 - wyświetleń)
- Autor Mam wirusa Dodany 2010-10-25 18:55
Witam serdecznie

Mam 24 lata. Skończony licencjat. Od 19 rż mieszkam z narzeczonym. Od niemowlaka mam wzw b. Przeszłam zapalenie, gorszy czas trwał 5 lat ale od kilku lat wszystko jest w normie. Niby w normie bo poziom wirusa utrzymuje się na granicy, jest dość wysoki ale za niski by zakwalifikowac mnie do leczenia interferonem. Przy 24 latach choroby nie liczę na nagłe wyzdrowienie bo to jednak postać przewlekła, mam ją od zawsze. Dopiero po skończeniu studiów zrozumiałam jakie mam problemy ze znalezieniem pracy. Jestem po pedagogice. W połowie moich studiów zostały wprowadzone zmiany które utrzymują, ze nie moge pracować z dziećmi do 6 rż. Co prawda jestem po resocjalizacji ale mogłabym pracowac w prywatnym przedszkolu jednak choroba mi na to nie pozwala. Jestem w trakcie walki o możliwość podjęcia leczenia interferonem. Znalazłam prace na umowe zlecenie... jako sprzedawca za 1000 netto. Super bo chociaż tyle to i dobrze. Jednak całe zycie sprzedawcą nie będę a ustawa o chorobach zakaźnych i dopiski do tej ustawy wykazują ze jest wiele zawodów w których nie moge pracować. Przekwalifikowanie się? jak ? bez pomocy rodziny? Narzeczony nie zarabia kokosów, ledwo ciągniemy koniec z końcem. Do tego mam astmę ale od kilku lat objawy wystepuja tylko przy alergii więc wizyty u lekarza nie mają już miejsca. Mam niedoczynność tarczycy która również jest bardzo uciążliwa. Potrafię spać po 20 h na dobę. Najgorsze to depresja która nie wiadomo czy jest spowodowana zaburzeniami chemicznymi, hormonami czy moimi problemami. Starałam się o stopień niepełnosprawności bo szukając pracy często się spotkałam z tym że pracodawcy chętnie zatrudniają takie osoby. Niestety dostała stopień lekki który w sumie nic mi nie daje. Mam ręce, mam nogi, widze i słysze ale to ze ustawa nie pozwala mi na pracę i bardzo ogranicza możliwość zatrudnienia to nikogo nie interesuje :-(

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? jest sens się odwoływać?

Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-10-26 11:01
Szanowna Pani
oczywiście ma Pani prawo do odwołania się od decyzji komisji i zachęcam do skorzystania z takiej możliwości. Kolejną sprawą, nad którą proponowałbym się zastanowić, to przekwalifikowanie zawodowe. Proponuję umówić się na rozmowę z doradcą zawodowym w Powiatowym Urzędzie Pracy i porozmawiać z nim o takich możliwościach. Obecnie istnieje możliwość skorzystania z wielu form bezpłatnego dokształcania się. Być może to będzie jakieś wyjście z sytuacji w jakiej się Pani znalazła
z poważaniem
Nadrzędny Autor Mam wirusa Dodany 2010-10-26 21:37
Dziękuję za odpowiedź

Spotkanie z doradcą zawodowym odbyło się w trakcie wizyty w mopsie tuż przed komisja lekarską. Oczywiście Pani doszła do wniosku ze jedyna dobra opcja dla mnie jest własny biznes. Jak? nie wiem bo nikt mi nie da pieniędzy na zapłacenie rachunków przynajmniej za 2 miesiące do przodu ale nie o tym chciałam. Nikt nie rozumie ze sam fakt posiadania wirusa ogranicza mnie w możliwościach znalezienia pracy, tym samym przekwalifikowania się. Chciałam iść nawet na kosmetyczkę byle tylko mieć prace ale również nie mogę. Ustawa ogranicza mnie bardzo. Owszem przekwalifikuję się. Jednak to decyzja do podjęcia na spokojnie gdyż jak wiadomo ograniczenia to jedna ale przekwalifikowanie się byle mieć inny papier też nie ma sensu jesli człowiek ma sie męczyć. Doradza Pan odwołania się, skorzystanie z tej możliwości. Czy jednak prawnie ma to sens? tzn jakie sa podstawy? Nie chciałabym angażować się w sprawę a potem dowiem się ze wg przepisów jest tak a nie inaczej czyli że sam fakt posiadania HBS + kwalifikuje do stopnia lekkiego.

Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / WZW a stopień niepełnosprawności (3118 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill