www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna (2437 - wyświetleń)
- Autor anioleczek27 Dodany 2008-09-30 16:02
Mam 30 lat od 15 lat mam II grupe inwaldzka. W tym roku przyznano mi na stałe. Czy przysluguje mi renta socjalna na stale?
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2008-09-30 16:38

>>>Mam 30 lat od 15 lat mam II grupe inwaldzka. W tym roku przyznano mi na stałe. Czy przysługuje mi renta socjalna na stale? <<<


ZUS(  a on przyznaje  rente socjalna ) w zasadzie nie przewiduje renty stałej .  W Twoim wieku raczej na pewno nie ma co liczyć na  stała socjalna
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-10-02 13:55
Renta socjalna przysługuje  osobie pełnoletniej całkowicie niezdolnej do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu, które powstało:
przed ukończeniem 18. roku życia
w trakcie nauki w szkole lub studiów
w trakcie studiów doktoranckich lub aspirantury naukowej.

Na podstawie orzeczenia wydanego przez Powiatowy Zespół Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, nie można ubiegać się o rentę w instytucji ubezpieczenia społecznego (ZUS). Ustalenia całkowitej niezdolności do pracy dokonuje lekarz orzecznik ZUS.
Renta socjalna może być stała lub okresowa, o tym jednak zadecyduje wynik badań przeprowadzonych przez Lekarza Orzecznika ZUS.

Więcej informacji na temat rent można znaleźć na stronie:

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/14752?action=SetBrowseMode&mode=preview
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna (2437 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill