www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / tymczasowa niezdolność do pracy a renta (5092 - wyświetleń)
- Autor szlak Dodany 2009-12-28 16:05
Witam, może ktoś był w podobnej sytuacji i coś wie na ten temat.
Pewna osoba jest na świadczeniu rehabilitacyjnym i chce się starać o rentę. Świadczenie rehab. jest wydawane na podstawie tymczasowej niezdolności do pracy.
Teraz lekarze kierują ją na operację, lecz ta osoba się nie chce na operacje zgodzić bo wiadomo zawsze może być gorzej. Schorzenie dotyczy nóg, i zarówno stanie jak i długie siedzenie jest męczące.
I teraz pytania:
Czy komisja może odmówić renty dlatego, że osoba się nie chce poddać operacji?
Ilu osobwa komisja decyduje o przyznaniu renty- jedna osoba?
Czy rentę przyznaje ten sam lekarz co wydaje decyzję o świadczeniu rehabilitacyjnym?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2009-12-31 20:03 Zmieniony 2009-12-31 20:06
Nkt bez Twojej zgody nie  może ci zrobić operacji...  Chyba żeby nastapiło zagrożenie życia i osoba operowana nie byłaby w stanie  podjąc decyzji..

Co do orzeczników.. Oni nie orzekają  czy jesteś zdrowy tylko czy możesz z danym schorzeniem pracować na zajmowanym stanowisku..
Zazwyczaj  za każdym razem jest inny lekarz orzecznik ZUS. ja przez 15 lat miałem 9  komisji  za każdym razem inny  orzecznik
Komisja Lekarz Orzecznik ZUs praktycznie może wszytko niczym Chrystus..!!   Bo takie kuriozalne decyzje  czasami w ZUS-sach zapadają

POZDRAWIAM WSZYSTKICH !!!!!!
DO SIEGO ROKU WAM KOCHANI LUDKOWIE Z  FORUM I ADMINISTRACJI
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-12-31 23:05
przez 2 lata pod rzad stawalam na komisje u tego samego orzecznika :-) mimo ze mam chorobe neurologiczna to dawali mi non stop chirurga
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-01 11:38
Gocha ma rację ja też stawałam ciągle u tego samego....
Nadrzędny Autor szlak Dodany 2010-01-02 14:01
dzięki za odpowiedzi
Komisja Lekarz Orzecznik ZUS praktycznie może wszytko niczym Chrystus -HAHAHAHA
No ale jaki ma wpływ, nie poddanie się operacji, na wynik orzeczenia, czy mogę w uzasadnieniu napisać np. nie przyznajemy renty, bo delikwent nie chce wykorzystać wszystkich sposobów leczenia?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-02 19:10
Nie wiem. Myślę że godunow ma rację
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-01-02 20:34

>>No ale jaki ma wpływ, nie poddanie się operacji, na wynik orzeczenia, czy mogę w uzasadnieniu napisać np. nie przyznajemy renty, bo delikwent nie chce wykorzystać wszystkich sposobów leczenia? <<


  Nie rozumiesz istoty sprawy..!! Orzecznik ZUS  czy komisja ZUS   stwierdzi , że uznaje Ciebie zdolnym  do pracy zgodnie z zajmowanym stanowiskiem posiadanymi kwalifikacjami.. . Metody leczenie ich nie muszą interesować..  ZUS nie orzeka  o zdrowiu on orzeka o możliwości wykonywania pracy zgodnie z wykształcenie, kwalifikacjami etc
Nadrzędny Autor szlak Dodany 2010-01-04 19:19
dzięki godunow raz jeszcze
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / tymczasowa niezdolność do pracy a renta (5092 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill