www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / opieka społeczna (2546 - wyświetleń)
- Autor szymek Dodany 2008-12-08 21:51
witam.jestem osoba niepełnosprawną,bezrobotną straciłem uprawnienia do renty pobieram jedynie
zasiłek okresowy (w grudniu wezme ostatni)  z MOPS mam zadłuzone mieszkanie grozi mi eksmisja
dostalem od fundacji dobroczynnej pieniądze na czesciowe spłacenie zadłużenia,zakup lekarstw,turnus
rehabilitacyjny czy w dalszym ciagu moge sie starac o ten zasiłek okresowy z MOPS
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-12-09 10:01
Nie ma żadnych przeciwwskazań by ponownie starać się o przyznanie zasiłku okresowego. Pamiętać jednak należy o tym, że zasiłek ten przysługuje osobom ze względu na:

    długotrwałą chorobę,
    niepełnosprawność,
    bezrobocie,
    możliwość utrzymania lub nabycia uprawnień do świadczeń z innych systemów zabezpieczenia społecznego,

których miesięczny dochód nie przekracza:

w przypadku rodzin 351 zł na osobę w rodzinie.
dla osoby samotnie gospodarującej 477 zł. 

Proponuję również zapoznać się z publikacją, wydawaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, pt.: "Jak skorzystać z pomocy społecznej".
Publikacja ta jest dostępna również w wersji elektronicznej w postaci pliku PDF. Bezpośredni link do publikacji:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/5049 .
Nadrzędny Autor szymek Dodany 2008-12-09 11:32
opieka społeczna wie ze dostałem pieniadze z fundaji charytatywnej (fundacja poprzez MOPS sprawdzała moją wiarygodnosc)
i teraz jak pójdę do opieki społecznej z podaniem o przyznanie zasiłku okresowego zaraz powiedzą ze dostałem pieniadze z fundacji i zasiłek
mi sie nie należy nie wiem co zrobic bo jak wpłace pieniadze na spłate zadłuzenia mieszkania a z opieki społecznej nie dostane zasiłku to nie bede miał z czego życ
dziekuje za odpowiedz
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / opieka społeczna (2546 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill