www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odpłatność za sanatorium (5108 - wyświetleń)
- Autor Malwa Dodany 2008-12-28 13:28
Chciałam zapytać,czy nie ma ulg w opłacie za sanatorium.                                                                                                                 W 2007 r. zapłaciłam 360zł+ dodatkowe opłaty i to jeszcze poza sezonem i na gorszych warunkach.
Mam rente w wysokości 550 zł., za co mam żyć pozostała część m-ca.? Zostałam sama z mężem tez rencistą,
żyjemy na granicy ubóstwa. Z Opieki społecznej nikt nie przyjdzie do domu żeby zrobic wywiad,ja nie mam
możliwości dojechać na odległe osiedle,gdzie się mieści  biuroMOPR.-u.
Czy NFOZ  nie jest kompetentny do rozpatrywania takich sprawCzy wszyscy muszą płacić jednakowo?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-12-28 15:50
Malwa Twoja sprawa została właściwie załatwiona. Nie zapłaciłaś całej kwoty a tylko jej część. Resztę przepisów powinnaś znać co do odliczania z podatku
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2008-12-28 21:24
Malwa, a wiesz, ile wynosi pełna odpłatność za taki pobyt...????
Ty już masz ulgę, i to znaczną.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-28 22:35
ja bym radziła jednak napisać do mops o pieniądze na ten cel
Nadrzędny - Autor Malwa Dodany 2008-12-29 21:51
Spróbuję Basiu,ale już na samą myśl o tych staraniach,
i efekcie jakim bywa sanatorium, to ręce mi opadają.
Ostatni pobyt więcej mi zaszkodził niż pomógł,
ale próbuje się człowiek mimo wszystko jakoś ratować.
Dzięki za rady.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2008-12-30 08:05
Należy pamiętać że czymś innym jest pobyt w sanatorium (leczenie uzdrowiskowe) a czymś innym turnus rehabilitacyjny.
Z sanatorium skorzystać mogą wszystkie osoby ubezpieczone zdrowotnie. Finansowane jest ze środków  Narodowego Funduszu Zdrowia. Osoby niepełnosprawne nie mają szczególnych uprawnień w uzyskiwaniu skierowania do sanatorium. Jedyną ulga jest możliwość odliczenia od dochodu wydatków poniesionych na sanatorium (przejazd i pobyt). http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2598
Turnus rehabilitacyjny jest formą rekreacji połączoną z rehabilitacją. Skierowany jest do osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne mogą ubiegać się o dofinansowanie do pobytu na tej formie rehabilitacji. Najczęściej dofinansowania takie przyznawane są przez powiatowe Centra Pomocy Rodzinie (środki z PFRON). Regularnie podnoszą się głosy o nieskuteczności tej formy rehabilitacji możliwe ze w 2009 roku będzie mniej środków na tego rodzaju wyjazdy.
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1829
trzecią formą dostępną dla części osób niepełnosprawnych są sanatoria finansowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Są one całkowicie bezpłatne i skierowane do osób które po turnusie maja szansę usprawnić się na tyle by rozpocząć pracę i w perspektywie przestać pobierać rentę.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-12-30 11:15
próbuj życze powodzenia
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Odpłatność za sanatorium (5108 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill