www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odmowa renty (7154 - wyświetleń)
- Autor Klapi Dodany 2010-05-05 16:16
Została przez orzecznika ZUS przyznana mi renta uznał że jestem całkowicie nie zdolny do pracy.Lecz ZUS nie przyznał mi renty ponieważ w ostatnim 10leciu mam przepracowane 3lata i 1 dzień.Nie wiem co mam teraz zrobić jestem bez środków do życia.Staż pracy przepracowany mam 29 lat. Proszę o podpowiedź ewentualnie o pomoc.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2010-05-06 12:37
Szanowny Panie
Jedynym wyjściem z tej sytuacji jest zgromadzenie brakujących okresów składkowych, aby uzyskać prawo do renty. To że został Pan uznany za osobę całkowicie niezdolną do pracy nie oznacza, że nie może Pan pracować. Tak więc zachęcam do znalezienia takiego zajęcia, które nie szkodziłoby stanowi Pana zdrowia, a jednocześnie umożliwiło zgromadzenie wymaganej ilości okresów składkowych.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-05-06 14:40
Nie rozumiem takiego stwierdzenia   :      To że został Pan uznany za osobę całkowicie niezdolną do pracy nie oznacza, że nie może Pan pracować.
To jako niezdolny do pracy ,może pracować ?czy nie.....? moim zdaniem absurd...... Niejeden na tym forum
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-05-06 15:05
Eligiuszu, ale czy pierwszy raz dowiedziałeś się o tak funkcjonującym zapisie czy pierwszy raz to zrozumiałeś?
Absurd, ale akurat forum nie jest temu winne, lecz durne przepisy.
Dokładnie tak - mając takie orzeczenie można pracować. I, jak widać na załączonym obrazku, nawet czasami nie ma innego wyjścia.

Przyglądając się chociażby tej konkretnej sytuacji może też trochę inaczej spojrzysz na ludzi młodszych, którzy niekoniecznie tylko dla własnej satysfakcji chcieliby/muszą skorzystać z różnym form pomocy przy szukaniu pracy itp ....
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-05-06 18:35
Bluengel.Po raz enty podnoszę temat.......Nie do Ciebie było zapytanie.Każdy jeden wpis ma dyżurnych odpowiadaczy.Czy jesteś pracownikiem forum?.......jeżeli nie to nie odbieraj pracy osobom poracującym.Na tym forum wiadomo,że sa osoby dyżurne,które w każdym temacie są "obeznane" i bez względu na sytuację pytającego pragną go "uziemnić"
Komu to potrzebne.Zajmij się swoim problemem.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-05-06 18:59
Eligiuszu drogi,
przykro mi, ale nie masz wpływu na to kto, co i komu odpowiada na forum, więc...:-)
Ja nikogo nie uziemiałam, lecz odniosłam się do Twojego postu, w którym poddałeś w wątpliwość sytuację autora wątku. Za niewiarygodne przyjmujesz większość wydarzeń, które akurat Ciebie osobiście nie dotyczą - po co?

Do autora: czasami metodą na dopracowanie lat w sytuacji, gdy zdrowie nie pozwala na inne, rynkowe rozwiązania jest dogadanie się np. z kimś z rodziny i podpisanie umowy o pracę na minimalną część wymaganego etatu i odprowadzanie minimalnych składek przez brakujące lata. Może to być umowa dot. np. opieki nad kimś czy jakiejkolwiek innej funkcji mniej lub bardziej prawdopodobnej.
O rentę specjalną zawsze można próbować się starać, ale rzeczywiście jest ona przyznawana bardzo rzadko i się czeka.
Niestety, system jest jaki jest, ale spróbuj dociągnąć do tych paru lat jakimś sposobem - pytaj znajomych, zaoferuj drobną pomoc; może ktoś i Tobie pomoże.
Powodzenia.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-05-06 19:20
Do bluengel.Do czego to już doszło .......forum podpowiada rozwiązania-dogadaj się z kimś z rodziny.Podpisz umowę./może jeszcze daj łapówkę/ I właśnie takie poglądy doprowadzą nasz kraj do greckiej sytuacji.Poczekam czy forum zareaguje na Twoje sugestie.Tak nie wolno doradzać A jeżeli takie jest Twoje przekonanie o możliwościach "kantu"-
to wybacz,nigdy się z tym nie zgodzę.Zastanów się...........
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-05-06 20:49
Dla Eligiusza wiadomości: podpisanie umowy zawiera w sobie legalność, skoro mają być odprowadzane składki - nie uważasz? A dogaduje się każdy z potencjalnym pracodawcą, co do warunkach pracy i płacy - nie uważasz?

A masz może jakąś złotą radę dla autora wątku czy tylko tak sobie wypisujesz z nudów?
Nadrzędny - Autor Klapi Dodany 2010-05-06 17:00
Jeśli bym mógł pracować to bym poszedł do pracy ale niestety mój stan zdrowia nie pozwala mi,jestem cukrzykiem i grozi mi amputacja palca,jestem w trakcie leczenia w stopie cukrzycowej. Dowiedziałem się że jest taka możliwość aby zgłosić się do prezesa Zus-u o przyznanie renty w szczególnych okolicznościach,tylko nie wiem czy to pomoże.
p.s.przez 6mc dostawałem Świadczenie rehabilitacyjne i lekarz orzecznik kazał starać się o ręntę. Proszę o poradę
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-05-06 17:05
Skoro ON mający orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji moze pracować, to czy moze zarejestrować się w urzędzie pracy i  tej pracy-oferty? oczekiwać?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-06 20:02
Tak Malta może zarejestrować się w urzędzie pracy. Jedno nie przeszkadza drugiemu.
Jednak jeśli podejmiesz pracę a masz wypłacaną rentę musisz wiedzieć czy twój dochód nie przekroczy średniej krajowej. Jeśli przekracza; rentę albo zawiesza się albo obniża.

Nie wiem jak to u ciebie Klapi wygląda ale pracowałam z cukrzykami i nie mieli nic przeciwko pracy.
Nadrzędny Autor Klapi Dodany 2010-05-07 15:42
Do Ella ja przeciwko pracy nic nie mam chętni bym wyszedl z domu ,ale niestety nie mogę chodzić a mieszkam na 4 pietrze w bloku bez windy.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-05-07 20:16
Klapi odpisałam na malty pytanie. Nie jestem czepliwa. Nic o tobie nie wiem więc nic ci nie poradziłam. Nie bierz wszystkiego do siebie :-)
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-05-08 21:31
Klapi Zobacz klik tu
W  sprawie renty specjalnej  to ci wile może rozjaśnić..
Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / odmowa renty (7154 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill