www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / łazienka dla niepełnosprawnego dziecka (3898 - wyświetleń)
- Autor sylwuska1812 Dodany 2009-04-16 20:25
Kto mi może wyjaśnić,dlaczego remont łazienki może być dofinansowany tylko osobie z niepełnosprawnością ruchową? Mój synek nie widzi na jedno oczko, ma porażenie prawostronne , uszkodzone nerwy odwodzące ,padaczkę pourazową, leukopenie i wiele innych schorzeń a dla pań w naszym PCPRze najwidoczniej jest zdrowy,nie mam znikąd pomocy ,troje dzieci na utrzymaniu a ja nie mogę pracować bo sprawuję opiekę nad synkiem , poradźcie , gdzie szukać pomocy , pomału nie daję rady.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-04-16 21:02

> Kto mi może wyjaśnić,dlaczego remont łazienki może być dofinansowany tylko osobie z niepełnosprawnością ruchową?


Bo tak stanowi Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej (tekst rozporządzenia), panie z PCPRu nic temu nie winne.

> poradźcie , gdzie szukać pomocy , pomału nie daję rady.


Nie znam innych form dofinansowywania tego rodzaju remontów przez państwo. Myślę, że warto zadać pytanie w dziale pytań do Integracji - tam pojawiają się pracownicy Integracji o większej wiedzy w temacie. Ze swojej strony zastanawiam się, czy może warto popytać o możliwość jakiegoś wyjątkowego wsparcia z budżetu gminy/miasta albo poszukać jakiejś sensownej fundacji, z którą można by się kłopotem podzielić.
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2009-04-17 06:37
a przy porażeniu prawostronnym ma zachowaną pełna sprawność ruchową ???,
może trzeba wystapić o zmianę orzeczenia. Nam też w 1 orzeczeniu wpisano niepełnosprawność z tytułu N, E, O na R zabrakło juz miejsca. Przy ostatniej komisji przyplinowałam i teraz mam już N O i R.

pozdrawiam, marta
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-04-17 07:59
1.  Jestem zdziwiony w zasadzie we wszystkich powiatach z którymi się kontaktowałem osoby mające problemy ze wzrokiem również mogły korzystać ze środków na likwidacje barier architektonicznych – zazwyczaj powiaty traktowały zapis o trudnościach w poruszaniu się szerzej niż tylko jako osoby posiadające kod o5-r
2.  Tak jak pisała Maka – proponuje uzupełnić orzeczenie bo z tego Cop Pani pisze nie powinno być żadnych problemów z uzyskaniem kodu 0-5r
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / łazienka dla niepełnosprawnego dziecka (3898 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill