www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / jaki powiększalnik dla osoby niedowidzącej (2659 - wyświetleń)
- Autor zb.kowalski Dodany 2009-03-26 13:35
Moja córka lat 9. Jedno oko widzi 10%, drugie widzi 40 %.
Co prawda jak sie nachyli nad książką lub skorzysta z lupy to czyta lektury szkolne ale
chciałbym jej polepszyć komfort czytania. Chodzi mi o coś takiego co wyświetli całą stronę na ekranie
i będzie mogła spokojnie sobie czytać.
Jaki powiększalnik mi radzicie kupić ?
zbyszek
Nadrzędny Autor Rabbeat Dodany 2009-04-03 14:51
Witam!!! Ja na pokazach widziałem sprzęt oferowany przez Altix i muszę przyznać, że całkiem fajne te powiekszalniki co mają w ofercie choć dość drogie. Nie pamiętam dokładnej nazwy modelu, ale maja tzw. powiększalnik stacjonarny, który po podłączeniu do monitora wyświetla na nim obraz z kamerki umieszczonej nad blatem powiększalnika. Ja osobiście polecałbym również poszukanie książek w formie elektronicznej jest tego naprawdę dużo i można sobie dowolnie powiększać na ekranie komputera, a gdy sie zmęczy wzrok to poczytać syntezatorem mowy. Ja wszystko czytam już syntezatorem, pewnie odbije się to na mojej ortografii, ale jest to dla mnie najwygodniejsza forma.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / jaki powiększalnik dla osoby niedowidzącej (2659 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill