www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy można zrzec się niepełnosprawności? (30525 - wyświetleń)
- Autor danielxs Dodany 2009-07-07 12:59
Chiałbym zapytać czy mozna zrzec się umiarkowanego stopnia niepełnosprawności i renty socjalnej? ponieważ skonczylem studia i Urzad Pracy nie chce dać mi stażu z tego powodu, więc chciałbym z tego wszystkiego zrezygnować i być normalnie traktowany- czy mam do tego prawo?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-07 15:43
Nie jestem pewna... Można się odwoływać. Mam jednak pytanie. Po co stawałeś na komisję d/s orzekania o niepełnosprawności?????
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2009-07-07 16:08
teraz to juz sam nie wiem po co- zebym wiedzial ze pozniej bede mial takie trudnosci z odbyciem stazu to bym tego nie robil - ale mialem wtedy zaledwie 16 lat i to bylo na zasadzie co mama powie to i robilem- teraz wiem ze to byl ogromny blad
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-07-07 17:04
skoro UP nie chce dac Ci stazu to sam sobie go zalatw. Przejdz sie po firmach i zapytaj, ktora Cie przyjmie. Albo jeszcze lepiej, poczekajna nastepna komisje ZUS i oni Cie na wlasne zyczenie ulecza tak jak wiekszosc forumowiczow tutaj obecnych
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2009-07-07 17:48
ale po mojej specjalności to staż powinienem i chcem odbyc w urzedach raczej a to trzeba zalatwiac przez UP, wiec prywatne firmy wypadaja z gry- a jesli chodzi o ZUS to rente mam na stale i umiarkowany stopien niepelnospr tez na stale- wiec chyba mam siedziec w domku miec te 500zl i dolowac sie ze po studiach nawet stazu nie moge odbyc, albo isc do auchan albo carrefour na kase :-(
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-07-07 17:51
czego sie tak stazu uczepiles, szukaj normalnej pracy
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2009-07-07 18:11
nie mam doswiadczenia zawodowego a bez tego ani rusz w instytucjach urzedowych
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-07 18:33
WRESZCIE KTOS NORMALNIE PISZE
RENTA TO PRZEKLENSTWO
LECZONY ZAZWYCZAJ NIE WIE CO GO CZEKA I JAK GO BEDA TRAKTOWAC PRACODAWCY JAK JUZ DOTRZE DO NIEGO ZE ZA MARNE GROSZE NIE DA SIE WYZYC
ZAMIAST LECZYC TO WYSYLAJA MLODYCH LUDZI NA RENTE A STARYM ODBIERAJA
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-07 18:37 Zmieniony 2009-07-07 18:41
danielxs - a ja bym przeszła się i po prywatnych zamiast dołować i nie chybaj tylko sprawdź. Masz ochotę na pracę i samodzielność? Więc działaj już teraz.
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2009-07-07 19:05
ale w prywatnych to tylko zarzadzanie zozami- wiec troche lipa ( bo skonczylem zdrowie publiczne ) wolalbym sanepid, urzad miejski, wojewodzki, marszalkowski
i tu kolo się zamyka bo trzeba skierowanie z urzedu pracy :-( nie ma zbyt wielu miejsc na staz w prywatnych)
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-07-07 19:57
idziesz przykladowo do Urzedu Miejskiego i pytasz czy przyjeliby Cie na staz jak sie zgodza wtedy zglaszaja zapotrzebowanie do urzedu Pracy z Twoim nazwiskiem i finito, nie stwarzaj problemu tylko dzialaj jak chcesz isc na ten staz
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-07 19:14 Zmieniony 2009-07-07 19:20
Ja ci dobrze radzę? czas przecieka przez palce. jak tu ciut popracujesz nabierzesz pewności siebie. W miedzy czasie możesz szukać czegoś lepszego.

A może tu coś dla siebie znajdziesz? Odnośnie podpowiedzi co do stażu pracy..... http://www.prawo-pracy.pl/termin_w_prawie_pracy-a-73.html ..... przeczytaj uważnie a także te podtematy co są po lewej stronie

powodzenia
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2009-07-07 19:17
Ella ale ja cie zupelnie nie rozumiem - gdzie mam isc? do carrefoura? nie ma prywatnych jednostek które by pasowały do mojego zawodu :-(
Nadrzędny Autor wilkolak Dodany 2009-07-07 19:22
SLYSZALES O ZMIANIE ZAWODU ?
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-07-07 19:23 Zmieniony 2009-07-07 19:25
Przecież nic o Tobie nie wiem więc podpowiadam tylko :-) Publicznie nie popieram pisania życiorysu :-))) Wiem co to znaczy chcieć pracować i wiem co oznacza strcić pracę. Znam ten smak.... Ja tylko Ci podpowiadam nic więcej.

Dodam tylko że mam znajomą która odbywała staż pracy w ... za biurkiem. Teraz jest farmaceutką w aptece.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-07-07 21:42
Gocha - daj spokój z "radami", skoro nie wiesz, o czym człowiek pisze.
Autor wątku ma rację - aby załatwić staż, w wielu firmach niezbędne jest skierowanie z PUP i tu zaczynają się dla chłopaka schody, to chore. A skoro nie rozumiesz, po co ludziom staż - lepiej się nie włączaj. O ile mi wiadomo, nie jesteś najlepszym przykładem aktywności w skutecznym poszukiwaniu pracy, więc chociaż innym nie podcinaj skrzydeł.

Do autora - wydaje mi się, że PUP nie mówi Tobie całej prawdy. Proponuję nie błąkać się po forum, gdzie, jak widzisz, mało wiedzy a sporo komentarzy - zadzwoń do centrum integracji (tel znajdziesz na stronie) i zapytaj, czy PUP może Ci ot, tak odmówić. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-07-08 09:08 Zmieniony 2009-07-08 09:13
dobrze, ze Ty sie znasz na wszystkim ... a to w jaki sposob ja szukam pracy niech Cie nie interesuje poza tym to co napisalam w sprawie stazu dowiedzialam sie wlasnie w PUP
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-07-10 19:16
A ja coś znalazłam słowa kogoś, kto sam sobie zaprzecza:

Autor bluengel Dodany 2008-12-05 10:08

"A skąd i na jakiej podstawie pewność (bo taką sugerujesz),że po tych cudownych stażach i szkoleniach stałabyś się specjalistą pożądanych na rynku pracy do tego stopnia, że pracodawcy ustawiliby się do Ciebie w kolejce...? Masz dostęp do internetu, więc  możesz poszukać ludzi, którym to otworzyło okno na świat - to jest metoda, ale w efekcie najwyżej dla kilkunastu procent odbiorców.

Szkolenia i staże obecnie oferują nie tylko PUP-y, jest coraz więcej fundacji i innych organizacji, które korzystają systemowo ze środków unijnych i takie narzędzia oferują. Znajdź je i próbuj nie tam, gdzie "Ciebie oszukano", ale kompletnie gdzie indziej - czemu nie???"

sama napisała wtedy to, co Gocha, żeby szukać gdzie indziej, na własną rękę, mnie (jak zwykle) krytykowała,
a tu jakoś przyznaje, że problemem jest i to chorym, gdy PUP nie daje zgody!

chyba faktycznie najlepiej ignorować niektóre osoby...
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-07-10 20:00
no i co na to poradzisz pola :-) ksiazke bys napisala ale co to zmieni
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-07-10 21:03
Ktoś nie potrafi czytać i jak zwykle dopowiada - ja właśnie wielokrotnie starałam się o staż - tak samo wielokrotnie byłam przez tego kogoś krytykowana.
ale to już norma, że tworzy psychoanalizy (błędne do tego) i redukujące do jednego aspektu niektóre osoby, nie umiejąc czytać ze zrozumieniem albo pomijając, bo nie wiem, jak inaczej można wytłumaczyć ograniczoność niektórych wypowiedzi.
I jak zwykle - nie potrafi przyznać się do błędu, choć gdzieś pisała inaczej -  to też norma!
Ile to razy krytykowała moje "wymyślanie swoich praw i czekanie na potwierdzenie kłamstw", które okazywały się jednak prawem. Ale nie - nigdy nie przyznała się do błędu, tylko wolała wcześniej oczerniać, nie znając nawet do końca tematów.

Aha - rozbawiło mnie "ludzie którzy mają zdanie"
chyba powinno być "ludzie złośliwi, których jednym celem jest dogryzanie, dopowiadanie itd."

(PS. Odpowiadam na post Gochy, bo akurat jak jestem zalogowana, to nie widzę wypowiedzi ignorowanych tego kogoś
i chyba czas nawet nie tracić czasu na odpisywanie i prostowanie wymysłów jakiejś złośliwej i przekręcającej wszystko i do tego niby jasnowidzacej, bo ciągle coś dopowiadającej osoby)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-11 15:54
Pola popieram Cię w zupełności. Akurat ową osobę mam jeszcze nie zablokowaną... :-)))))
Nadrzędny - Autor pola01 Dodany 2009-07-11 16:11
Najśmieszniejsze jest to, że tworzy kategorię ludzi - tych, co walczą z ZUS-em o rentę i tacy ludzie już z góry są BE, czegokolwiek by nie powiedzieli i zrobili.
Po prostu - walczysz z ZUS-em, to nie masz prawa do niczego, nie możesz mieć pytań, problemów ani nawet nie możesz domagać się praw, które masz zapisane!

Walczę z ZUS-em- krytyka.
Chcę staż - krytyka.
Chcę się dowiedzieć o ZPCH czy innych - krytyka.
Czegokolwiek bym nie napisała - krytyka.
O cokolwiek bym nie zapytała - krytyka.
Chcę znać swoje prawa czy ulgi - krytyka.
Heh, nawet jak o nic nie pytałam w jakimś temacie - to też krytyka, że pytam - to już był szczyt i dowód, że krytykuje bez czytania czy znajomości tematu - co było i jest nagminne.
Po prostu jestem tą kategorią walczącą z ZUS-em, więc tylko do odstrzału?
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-07-11 19:08
nie podnos sobie adrenaliny bo zawsze znajdzie sie ktos kto ma muchy w nosie, szkoda nerwow
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-07-11 19:53
A ja nie rozumiem? Bo chyba nikogo nie skrytykowałam a poparłam. Poza tym faktycznie są tu osoby które tylko krytykują i zmieniają zdania jak rękawiczki ale czy warto się tym martwić. W/g mnie nie tylko omijać. Pola pisałam pod adresem bluengel ja go(jej) nie mam zablokowaneych. Tak ta osoba raz pisze w rodzaju męskim raz żeńskim. Zwróć uważnie uwagę na pisownię rodzajnika....
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-07-13 13:07
Ella, ja rozumiem, że Ty rozumiesz, nie wiem, skąd i jakie nieporozumienie ;-) przecież widzę, że to nie Ty masz muchy w nosie - jak to napisała Gocha ;-)
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2009-07-10 20:38
Ta...
Różnica tylko polega na tym, że Daniel - w przeciwieństwie do niektórych pań - rzeczywiście chce się realizować na polu innym niż jedynie walka z ZUS-em i wszystkimi, którzy mają zdanie. No i nie oczekuje, że cały świat się do niego dostosuje. Dąży do tego, aby być niezależnym i zadowolonym z tego, co sam wypracuje. Lecz cóż, trudno się dziwić, że tego nie rozumiecie.
Nadrzędny - Autor Jacekmaly Dodany 2009-07-07 19:22
Pewnie i się da , rentę to ci z przyjemnością odbiorą . Gorzej z pozbyciem się stopnia umiarkowanego - co cudowne uzdrowienie .
Nadrzędny - Autor wilkolak Dodany 2009-07-07 19:24
CO TAM RENTA I STOPIEN JAK SIE CZUJESZ NA SILACH TO OLEJ TO WSZYSTKO
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2009-07-07 21:55
nie da sie - bylem w urzedzie miejskim i chca mi dac staz ale musi byc skierowanie z urzedu pracy a oni nie chca dac - i nie da sie olac bo chcialem sie tego wszystkiego zrzec a rente niech sobie  zabieraja bo co mi z tych 500zl ? ani na czynsz ani dobrze zjesc ze tak powiem- ktos napisal zebym sie przekwalifikowal? to chyba jakas pomylka lubielm te studia i mnie to interesuje nie ma mowy a tutaj nawet nie chodzi o przekwalifikowanie bo jak nawet to zrobie to nadal nie dadza mi stazu:( chyba napisze oficjalne pismo
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-07-08 09:14
skoro PUP nie chce dac skierowania to moze nie ma juz kasy na staze
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2009-07-07 21:57
Jacekmaly- renty nie odbiorą bo jest na stale- nie mogą nagle zwolac komisji i mi odebrać
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2009-07-08 09:07
oczywiscie, ze moga
Nadrzędny Autor Jacekmaly Dodany 2009-07-08 09:39
A na co chorujesz , może idź do lekarza i udaj że jest lepiej , Pamiętaj zrzekając się renty żeby ci nie udowodnili że udawałeś i wtedy byś musiał cofnąć tą część renty którą już pobrałeś .
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-07-08 11:28
Zgodnie z przepisami ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
Art. 11. 1. Osoba niepełnosprawna zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy jako bezrobotna albo poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu ma prawo korzystać z usług lub instrumentów rynku pracy na zasadach określonych w ustawie z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. Nr 99, poz. 1001, z późn. zm.4)), zwanej dalej "ustawą o promocji".
2. Osoba niepełnosprawna zarejestrowana w powiatowym urzędzie pracy jako poszukująca pracy niepozostająca w zatrudnieniu może również korzystać na zasadach takich jak bezrobotni z następujących usług lub instrumentów określonych w ustawie o promocji:
  1)   szkoleń;
  2)   stażu;
  3)   prac interwencyjnych;
  4)     przygotowania zawodowego dorosłych;
  5)    badań lekarskich lub psychologicznych, o których mowa w art. 2 ust. 3 ustawy o promocji;
  6)   zwrotu kosztów, o których mowa w art. 45 ust. 1, 2 i 4 ustawy o promocji;
  7)   finansowania kosztów, o których mowa w art. 45 ust. 3 ustawy o promocji;
  8)     studiów podyplomowych.
3. Wydatki na instrumenty lub usługi rynku pracy, o których mowa w ust. 1 i 2, są finansowane w odniesieniu do osób niepełnosprawnych zarejestrowanych jako:
  1)   bezrobotne - ze środków Funduszu Pracy;
  2)   poszukujące pracy niepozostające w zatrudnieniu - ze środków Funduszu.
W myśl w/w przepisu osoba niepełnosprwna pobierająca rentę socjalną może korzystać ze stażu.
Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym rezygnacja z pobierania renty socjalnej nie zmienia stanu prawnego świadczeniobiorcy, który w dalszym ciągu ma prawo do świadczenia.
W m.in w celu zachęcenia pracodawców do zatrudniania osób z niepełnosprawnością obowiązują przepisy pozwalające na dofinananowanie do wynagrodzenia pracownika.
Szczegółowe informacje można znaleźć w publikacji " ABC pracownika z niepełnosprawnością i pracodawcy"
http://www.niepelnosprawni.pl/files/www.niepelnosprawni.pl/public/rozne_pliki/abc2009.pdf
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2009-07-12 10:56

>Chiałbym zapytać czy mozna zrzec się umiarkowanego stopnia niepełnosprawności i renty socjalnej? ponieważ skonczylem studia i Urzad >Pracy nie chce dać mi stażu z tego powodu, więc chciałbym z tego wszystkiego zrezygnować i być normalnie traktowany- czy mam do tego prawo?>


Masz PRAWO, być normalnie traktowany jako osoba chora lub zdrowa, prawa człowieka i obywatela.
Gorzej jest z przestrzeganiem tych praw w naszym kraju.

Zasadnicze pytanie - jesteś chory? gdyż odważnie piszesz o rezygnacji (lub chęci rezygnacji) z nadanego orzeczenia o niepełnosprawności.

w dalszym ciagu swoich wpisów napisałeś :

>bylo na zasadzie co mama powie to i robilem- teraz wiem ze to byl ogromny blad>


więc jak to  jest z twoim zdrowiem?

Twój wpis utwierdza osobę czytającą tu na forum np.orzecznika, osobę decydującą o przyznawaniu niepełnosprawności, że wiele osób ma niesłusznie przyznaną rentę  
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2009-07-13 14:56
jestem chory i renta mi sie nalezy jak psu buda.
nie wiem czemu dziwi ludzi fakt ze chcem sie jej zrzec i normalnie isc na staz. kto jest w stanie sie utrzymac za 500zl?
a odnosnie tego wpisu ze" co mama mowila to robilem"- to bylo na zasadzie uczciwie skladanych wnioskow.
Chryste Panie jak ludziom w oczy kole ze ktos ma te 500zl - oddam komus z checia tylko daje mi w zamian staz.
Nadrzędny Autor pola01 Dodany 2009-07-13 15:17
Ale staż Ci się normalnie należy, powinieneś iść jeszcze raz do PUP-u z pismem, gdzie wkleisz te fragmenty ustawy, co zacytowała Intergracja.
Chyba, że odmawiają KAŻDEMU z braku funduszu i nikomu nie dają teraz u was stażu. Ale jeśli tylko z powodu niepełnosprawności, to nie mają racji.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2009-07-13 18:34

>ponieważ skonczylem studia>


Po pierwsze, skończyłeś studia, czyli masz przysposobienie zawodowe, nigdzie nie jest zapisane, że istnieje obowiązek, abyś staż otrzymał, ponadto osoba po studiach marzy o dobrej zadawalającej go pracy, więc czemu unosisz się mówiąc że muszą (UP), dać CI staż, stawiasz to jako zasadnicze i planowane na teraz zadanie, a pół roku stażu minie i co dalej?
Po drugie, jeśli w kolejce do stażu jest kilka osób, to pierwszeństwo mają np.osoba w trakcie studiów, lub po liceum, która nie ma jeszcze zawodu.

A dalej kontynuując temat, osoba niepełnosprawna, chora, nie rezygnuje z orzeczenia o niepełnosprawności ot tak.
I nie Ty jeden jesteś z takim biednym , hańbiącym godność człowieka uposażeniem rentowym, aż za wiele osób zna smak niskich rent i zadaje pytanie jak przeżyć?
/tu na forum dużo o tym pisaliśmy/
Nadrzędny - Autor danielxs Dodany 2009-07-13 19:40
WERBENA skonczylem studia i nie mamdoswiadczenia zawodowego temu upieram sie o ten staz. a co dalej? cokolwiek wtedy moge myslec bo bez stazu nigdzie mnie nie przyjma.
nie rezygnuje bo i chyba nie moze zrezygnowac- i jesli ktos to rozumie jako kombinowanie to jego sprawa. nie bede sie tlumaczyl ale napewno nie pozwole na traktowanie typu - skonczyles studia to siedz cicho- bo tak to odebralem
Nadrzędny Autor GOCHA1980 Dodany 2009-07-13 20:14 Zmieniony 2009-07-13 20:31
na pierwszym miejscu do stazu sa osoby bezrobotne bez dochodu a Ty jestes zarejestrowany jako poszukujacy pracy bo masz dochod w postaci renty wiec tak jakby jestes na liscie rezerwowych
Nadrzędny - Autor s.master Dodany 2009-08-11 16:58
Zal mi Cie czlowieku. Zzekac sie takich profitow. Ludzie kombinuja zeby zalatwic sobie stopien niepelnosprawnosci a ty chcesz sie tego pozbyc. Totalna glupota . Nie mozesz isc na staz ? Kto Cie tak oszukal ? Chyba w tym twoim U.P. pracuja jacys debile!  Ja jestem na stazu i mam znaczny stopien niepelnosprawnosci! Dzieki temu stopniu niepelnisprawnosci zarabiam 3 tys miesiecznie nie robiac kompletnie nic! A ty chcesz sie pozbyc smieszne. Myslisz ze nie znajdziesz pracy bo masz stopien ? Mylisz sie to raczej atut w poszukiwaniu pracy. Pozatym jesli nie chcesz nie musisz mowic przyszlemu pracodawcy ze masz stopien. Wogole nie rozumiem twojego postepownia!
Nadrzędny Autor danielxs Dodany 2009-08-12 16:11
Drogi s.master nie założyłem tego wątku żeby zastanawiać się czy w moim PUP pracują debile!!!!! Na dzień dzisiejszy osoba niepełnosprawna zarejestrowana w PUP Białystok poszukująca pracy  nie ma możliwości odbyć stażu ze względu na brak porozumienia miedzy miastem Białystok a Starostą (mam to oficjalnie na piśmie). Jeżeli tego nie rozumiesz to trudno.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Czy można zrzec się niepełnosprawności? (30525 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill