www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Krioterapia (6910 - wyświetleń)
- Autor OWSIAN Dodany 2009-09-26 13:44
Proszę nie traktować tego tekstu jako reklamy:  w moim mieście (Bydgoszcz) istnieje  komora termiczna (działanie na organy wewnętrzne - skrajnie niskimi temperaturami: -160 stopni przez 3 minuty). Mobilizuję się  i chodzę na te zabiegi. Chodzę, to dużo powiedziane. Przejdę parę metrów i muszę odpocząć. Więc nie chodziłem, a jeździłem wózkiem…

Podjąć kurację można w Centrum Rekreacji  85 – 850 Sport Factory ul. Toruńska 151). Już po czterech wejściach do kriokomory zaszły we mnie bardzo dziwne i zaskakujące zmiany. Przede wszystkim częściowo ustąpiły „kurcze”. Jeżeli przed zabiegami przydarzały mi się ze dwa lub trzy razy dziennie, to teraz ich częstotliwość ograniczała się do jednego na tydzień. Drugim objawem polepszenia było zmniejszenie zaburzeń równowagi.  Trzecim, istotnym, było rzucenie palenia. Czwartym, moje jazdy tramwajem i codzienne piesze wędrówki.

Dla człowieka, który od dziesięciu lat nie korzystał z usług miejskiej komunikacji, palił i bez opamiętania łykał tabletki na wszystkie swoje dolegliwości, otworzyły się nowe i nieznane perspektywy. 
Leczenie szokiem termicznym przynosi efekty zwłaszcza w schorzeniach neurologicznych (np. SM), w depresjach...Krioterapia ogólnoustrojowa znosi częściowo lub likwiduje całkowicie nieznośny ból, poprawia cyrkulację  krwi, przez co wzrasta dotlenienie wszystkich kończyn oraz wszystkich narządów wewnętrznych. Zmniejsza się też usztywnienie mięśni, co jest wykorzystywane podczas  ćwiczeń rehabilitacyjnych. Stąd jest  stosowana przy leczeniu schorzeń reumatycznych.

Interesujące wyniki przynosi użycie tej metody wobec ludzi zdrowych. Na przykład sportowców, którzy chcą podnieść ogólnorozwojową sprawność swojego organizmu. Ten rewelacyjny system terapeutyczny jest powszechnie znany i propagowany w świecie jako doskonały sposób wspomagania medycyny tradycyjnej. W świecie, ale nie w Polsce. Nam europejski rozsądek nie przystoi. My mamy swój. A  podpowiada on naszym pociesznym urzędnikom od zdrowia, że optymalnym sposobem leczenia jest nie nowoczesna profilaktyka, lecz  średniowieczne metody pod  swojską nazwą „szklana kula”.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-09-26 20:59
Więc jak to jest? Chodzisz,czy jeżdzisz wózkiem? Bajery zostaw dla Bydgoszczan........
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2009-09-26 21:20
Sądząc z tekstu Autor poruszał się wózkiem (bo chodzenie szło mu bardzo słabo), a teraz chodzi.

Podobne wątki pan Owsian już zakładał. Por. Krioterapia a reumatyzm (klik) i Krioterapia a stwardnienie rozsiane (klik). Nie jestem też pewna co opinia na temat zabiegu robi w dziale "bariery", ale to już inna bajka.
Nadrzędny - Autor OWSIAN Dodany 2009-09-28 13:01
W zależności od dnia raz poruszam się  wózkiem, a raz na własnych nogach, A piszę o krioterapii tutaj, ponieważ temat należy do ZWALCZANIA BARIER MENTALNYCH.
Nadrzędny Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-28 22:02
DO OWSIANA.
TEZ TAK POMYSLALEM, MENTALNE BARIERY W NAS SIEDZA I DLATEGO MAMY TAK JAK MAMY.  NAWET NIEPELNOSPRAWNY NIEPELNOSPRAWNEGO NIE POTRAFI ZROZUMIEC.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-09-26 23:02
Owsian.

>Ten rewelacyjny system terapeutyczny jest powszechnie znany i propagowany w świecie jako doskonały sposób wspomagania medycyny tradycyjnej. W świecie, ale nie w Polsce. Nam europejski rozsądek nie przystoi. My mamy swój. A  podpowiada on naszym pociesznym urzędnikom od zdrowia, że optymalnym sposobem leczenia jest nie nowoczesna profilaktyka, lecz  średniowieczne metody pod  swojską nazwą „szklana kula”.>


W tej krioterapii chodzi panu o bariery związane z stosowaniem tej metody terapii w Polsce?
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-09-28 14:29
DO owsiana,proszę zajrzeć na priv
Nadrzędny Autor OWSIAN Dodany 2009-09-30 12:40 Zmieniony 2009-09-30 12:49
MALTBAR

w sprawie stosowania tej terapii TRZEBA poradzić się lekarza - specjalisty, gdyż w jednym przypadku jest ona skuteczna, a w innym - NIE. U mnie zadziałała, co nie oznacza, że zadziała u wszystkich.

pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-30 16:11
Owsian zamrażanie bólu jest na ogół zawsze skuteczne tylko u jednych dłużej działa u drugich krótko. W/g mnie zależy to od unerwienia czynnego. Wiem to od rehabilitanta.
Nadrzędny Autor Koko-zieloneoko Dodany 2009-10-06 00:23
Terapią szokową jest wejście na to forum .Jak masz za dobry humor i chcesz go sobie popsuć albo potrzebujesz szoku to przejrzyj to forum od dechy do dechy .A szok murowany.
A tak na serio o komorach to wiem ale żeby tam wejść to musisz przejść specjalistyczne badania .I nie wierze że tak ci to pomogło robisz reklamę i to wszystko cudowne ozdrowienie .Ja bym też chciała wyzdrowieć .Tylko ja już przeszłam tyle terapii uzdrawiających i nie pomogło Nawet te twoje cudowne zamrażanie nie pomogło .Ale reklamować możesz wolno .Nikt tego nie zabrania .A tak na marginesie to chodzisz czy jeździsz na wózku bo nie rozumiem tego do końca co napisałeś .Pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Krioterapia (6910 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill