www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / kolezanka poszukiwana na wyjazd :) (9950 - wyświetleń)
- Autor aga24 Dodany 2009-11-12 12:54
Hej , jesem Aga mam 24 lata , pisze , poniewaz wlasnie wrocilam z turnusu rehabilitacyjnego gdzie wynudzilam sie cale 2 tygodnie gdyz niestety nie trafilam na odpowiedni przedzial wiekowy a wiec osoby byly duzo starsze ode mnie :/ Tak wiec pomyslalam sobie , ze poszukam jakiejs osoby na nastepny turnus. Myslalam o jakis cieplych miesiacach np maj? A miejsca np Ustron , Goczalkowice, Wysowa.Jestem osoba niepelnosprawna ruchowo , poruszam sie o kulach .Wiec glownie interesuje mnie turnus rehabilitacyjny , le teraz na tym co bylam byl polaczony z rekreacja , odchudzaniem , odnowa biologiczna . Jest duzy wybor turnusow , wiec mam nadzieje jakos to fajnie polaczyc i milo spedzac czas:) Zostawiam swoje gg 7274999 lub maila adziutek@gmail.com Wiec jakby ktos byl zainteresowany to prosze o kontakt;0
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-11-12 13:53
Hmm..., nie chcę (naprawdę:)) silić się na złośliwość, ale muszę zadać i ja to pytanie: czy tu aby chodzi o rehabilitację w pełnym tego pojęcia znaczeniu...? Niestety, ale podobne sytuacje wymuszają dalsze redukowanie finansowania udziału w takich "turnusach rehabilitacyjnych" i nie będzie ani jednego powodu, aby temu się przeciwstawić. Tam naprawdę powinni jeździć (i to z jeszcze większym dofinansowaniem) ludzie, którym będzie zapewniona rehabilitacja full option - od rana do nocy, do zmęczenia materiału takiego, że wieczorem to już nawet nudzić się nie będzie siły... Tylko taka praca przynosi efekty. A pojechać sobie na wczasy to trzeba na własną rękę - niczym to się nie będzie różniło od takich wyjazdów w obecnym wydaniu.
Nie kwestionuję ani prawa autorki ani jej stanu zdrowia do skorzystania z dotychczasowej oferty, bo to nie jej wina, że była taka okazja (a ja szczegółów nie znam). Ale zastanówmy się czasami, czy ktoś z pogranicza być-albo nie być nie czeka na nasze miejsce w takim "sanatorium" z przydziału...
Nadrzędny - Autor aga24 Dodany 2009-11-12 14:28
Na turnus rehabilitacyjny pojechalam , poniewaz mam zaburzeniaq rownowagii  po opercji guza mozgu i poruszam sie o kulach. W pelni sobie sfinansowalam ten pobyt i nikomu miejsca nie zabieralam , a to ze chce jechac z kims w moim wieku to chyba normalne.Nie sama rehabilitacja czlowiek zyje , osoba niepelnosprawna tez ma  prawo do rozrywki. Troche nie iem o co chodzi  w tym komentarzu do mnie.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2009-11-12 14:43
Jeżeli sama sobie wykupiła ,to może jeżdzic kiedy i dokąd chce. Ja też w maju byłem w Darłówku nad morzem.Turnus 2 tygodniowy z zabiegami kosztował 850 zł.Zainteresowanym podam adres. ;-)
Nadrzędny Autor aga24 Dodany 2009-11-12 15:09
no mi niestety troche drozej wyniosl turnus we Wisle:/ Ale za to nabralam sil i odpoczelam . Do Darlowka niestety to dla mnie za daleko.
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2009-11-13 17:08
Ktoś prosił o adres.Proszę o kontakt na wiadomości.Zapomniałem kto prosił,ale wiem o co chodzi.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-13 17:46
Podaj tu lub na priv. Mnie to zainteresowało.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-11-12 15:30
Do Agi - napisałam, że nie znam Twojej konkretnej sytuacji, więc moja uwaga nie tyle dotyczyła Ciebie osobiście, co rozpowszechnionej praktyki wyjazdów "na turnusy" w celach byanajmniej nie leczniczych. No i oczywiście chodziło mi o przypadki, kiedy takie pobyty są dofinansowywane z PCPR-ów.
Oczywiście, że nie ma nic złego w poszukiwaniu towarzystwa, wręcz przeciwnie - to może być całkiem dobra okazja do zawarcia ciekawych znajomości.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor aga24 Dodany 2009-11-12 15:33
no to nie wiem po co byl ten komentarz , trzebabylo zalozyc nowy temqat ,mowiacy o tym , ze nie wyjezdza sie na turnusy w celach leczniczych , napewno by sie rozwinela dyskusja , a ja w swoim poscie jasno wyrazilam kogo szukam :-)
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-11-13 18:19
No to nieporozumienie wyjaśnione :::-)
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-11-13 21:37
A ja mysle,ze to dobry pomysl.Turnus to nie tylko rehabilitacja.Osoba chora tez ma prawo do milego spedzania czasu,zwiedzania,zabawy,a jesli mozna to polaczyc z zabiegami,to jest super.A naprawde ciezko wracac do zdrowia jesli pokoj dzieli sie z osoba o wiele starsza,majaca inne przyzwyczajenia,chodzaca spac o innej porze,to moze byc uciazliwe dla obu stron.Wiec rozumiem mlode osoby.I proba szukania kontaktu na takie spotkanie turnusowe to dobre rozwiazanie-choc nie koniecznie musi sie sprawdzic,na to nie ma gwarancji.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-13 21:48
Witaj dobrosia. Pewnie nie zasmakuje ci moja odpowiedź. Ale napiszę tu. Nic nie szkodzi by grubo przed wyjazdem zadzwonić do marketingu i poprosić o rezerwacje pokoju jednoosobowego. Masz pokój dla siebie. Zapraszasz na kawę jeśli masz ochotę a jeśli nie sama gdziesz wychodzisz. Skoro wykupuje się pełnopłatne sanatorium dlaczego nie skorzystać z jedynki? Satysfakcja murowana.
Nie gniewaj się ale znam smak sublokatorek nawet w tym samym wieku potrafią być okropne.
Nadrzędny - Autor aga24 Dodany 2009-11-14 10:02
Ty chyba nie wiesz co to znaczy miec jedynke pokoj , malutki , ze nawet sie ruszyc  w nm nie da , a razem jakos tak razniej , ja nie chce byc odlutkiem , dobrosia prszynajmniej sie zgadza ze mna .
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-11-14 10:55
Ja tez się z Toba zgadzam,niema sensu siedziec samemu w domu poznawajjak najwiecej ludzi,takie kontakty są bezcenne ja sama  niestety dawno juz wypadłam z Twojej grupy wiekowej
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-11-14 18:16
Ela,co osoba,to poglad,wiec nie mam zamiaru sie gniewac,jakby kazdy mial taki sam poglad to nie byloby dyskusji.Ja rowniez znam smak sublokatorek w moim wieku,starszych i mlodszych i wiem,ze nie zawsze wiek ma znaczenie.Dlatego lubie pojechac z kims,kogo znam,zazwyczaj z kolezanka jezdzilam,a teraz z druga polowa.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-14 18:52 Zmieniony 2009-11-14 18:58
:-))))))))))

DO AGI;
JEDYNKI NIE ZAWSZE MALUTKIE? Owszem masz rację potrafią być nawet szkaradne i z oknem pod sufitem. A takie były w Lwigrodzie w Krynicy Górskiej. Natomiast w Aleksandrowie Kujawskim były duże i bardzo przyjemne. Dzwoniąć można spytać się nie tylko co jest ale jak duży ten pokoik. Przecież tam się tylko śpi a resztę czasu spędza na powietrzu czy zabiegach, więc wielkość bez znaczenia. :-)
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-11-14 19:01
To wszystko zależy od charakteru ludzi,czasem nie jest ważne,czy towarzystwo jest 2x starsze,czy 2x młodsze,można fajnie spędzać czas.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-14 19:35
I to jest prawda najprawdziwsza.
Nadrzędny - Autor dobrosia Dodany 2009-11-15 10:55
Ja kilka lat temu na turnusie poznalam osobe,ktora jest dla mnie najblizsza osoba,powiernica,Przyjaciolka i ta Przyjazn trwa juz kilka lat.A ma corke kilka lat mlodsza ode mnie.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-15 13:16
DLA MNIE WIEK TEŻ NIE GRA ROLI ŚWIETNIE SIĘ DOGADUJE ZE STARSZYMI LUDŹMI
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-15 14:26
Dobrosia mam "super koleżankę" z sanatorium w Połczynie która dla mnie mogłaby by być babcią. To prawda wiek nie gra roli rolę gra charakter.....
Basiu to prawda.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2009-11-15 14:42
Dla mnie też wiek jest bez znaczenia w dogadywaniu się z ludźmi
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2009-11-15 15:10
NO I TAK POWINNO BYĆ
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / kolezanka poszukiwana na wyjazd :) (9950 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill