www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Program Pegaz PFRON (4829 - wyświetleń)
- Autor Ona131721 Dodany 2010-04-15 07:08
Właśnie niedawno dowiedziałam się, że zmieniły się w tym roku zasady programu Pegaz. Teraz minimalny wkład własny wynosci 50%. Na dodatek nie można składać wniosku jesli poprawdnie dofinansowanie było do 4 pełnych lat wstecz, wcześniej było do 3. Sądzę, że wiele ludzi na tym ucierpi.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-15 15:15
Już sama nie wiem, czy to dobra metoda, ale obawiam się, że ta zmiana warunków może być także wynikiem kombinacji, jakie były wcześniej wykonywane przez ludzi korzystających z programu. Przecież wszyscy o tym wiedzą, więc może postanowiono w ten sposób ukrócić dziwne praktyki.
Co do czasu (4 lata) to bym nie dramatyzowała - auto 4- czy 8-letnie może całkiem przyzwoicie się sprawować. Wysoki jest natomiast ten udział własny. To kolejny dowód, że urzędnicy boją się nadal cokolwiek dawać za darmo - i to, niestety, zrozumiałe.
Nadrzędny Autor Ona131721 Dodany 2010-04-15 16:56
Moj laptop po 3 latach nie nadawał się już do niczego. Ciągle tylko naprawy i koszty. Tylko czekałam na dofinansowanie żeby kupic bo nie stać mnie na całość sumy. Teraz będę musiała czekać rok.
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2010-04-15 17:57 Zmieniony 2010-04-15 18:13
ale Pegaz nie dotyczy zakupu samochodu wiec nie  wiem dlaczego porownujesz to do samochodu 4-ro czy 8-mio letniego, przeciez komputer 4-ech lat to  moze "nie dozyc" a juz o 8-miu to nie wspomne
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-04-15 20:17
Fakt, masz rację, moja wina i niedopatrzenie - rzeczywiście odpowiedziałam mając na myśli dofinansowanie do samochodu z ubiegłych lat. A Pegaz przecież dotyczy obecnie komputerów, oprzyrządowania itd.
Aczkolwiek nadal twierdzę, że jest to demonizowanie - komputer 4-letni (jeśli był mądrze skonfigurowany), przy niewielkich nakładach doskonale funkcjonuje. Nie przesadzajmy. Sprawni ludzie z nimi żyją to i niepełnosprawni sobie poradzą:)
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-04-16 09:22
ciagle widze ze porownujesz ON do osob sprawnych. Jest to smieszne. Sprawni moga sobie kupic laptopa kiedy chca, bo latwo moga dostac prace, a ON z praca ma tak ciezko, ze aby kupic laptop za 2000 zl to by musial pol roku renty odkladac.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-04-16 10:51
To sami ON żądają wciąż RÓWNEGO traktowania ich z innymi, więc proszę.

A ty naprawdę nie znasz ani jednej sprawnej osoby bez pracy...?
No i kto powiedział, że podstawą egzystencji każdgo człowieka jest laptop, internet, samochód...? Jeśli tak sądzisz, to trudno nawet z tym dyskutować.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Program Pegaz PFRON (4829 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill