www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / mam zapytanie odnośnie naprawy i gwarancji..... (1791 - wyświetleń)
- Autor miklos Dodany 2010-04-16 12:44
jestem osobą obustronnie niedosłyszącą 03-L stopień umiarkowany. W tym miesiącu miałam pecha bo popsuł mi się 2 letni aparat prawy a lewy chcę zakupić i czekałam na decyzję z PCPRu (odmowna decyzja dopiero jesień) więc pożyczka i NFZ... i kupię nie dam rady bez nich narazie chodzę sprzed 5 lat i 8 lat :-( a mam zapytanie kto wspomaga dofinansowywać naprawy aparatów?? jestem zbulwersowana zachowaniem firm akustycznych tym że za przyspieszenie naprawy wołają dodatkowo 100 zł no i te koszta wypisane w kosztorysie (czuję że połowa to nieprawda). Chcę napisać do Urzędu Konsumentów o zmianę ustawy dot. środków ortopedycznych by miały gwarancję aparaty i inne  sprzęty 5 lat jak pralka Indesit w końcu to też komputer i elektronika :-( no i wyciąganie pieniędzy od ludzi za przyspieszenie terminu bo prać można ręcznie u sąsiada a aparat nikt ci nie pożyczy musisz czekać a jak współpracować z społeczeństwem bez aparatów. Teraz słabiej słyszę bo jak w/w napisałam chodzę w starych aparatach które tez po pewnym czasie padną oby wytrzymały do chwili otrzymania z naprawy lub zakupiony aparat.
Nie odpuszczę tej gwarancji że jest tylko roczna a ubrania mają 2 lata a elektronika 5 lat a to co człowiekowi bardzo potrzebne to 1 rok ważności a póżniej koszta w granicach 400-1000 zł. Myślę że do UK pójdę i pokaże pismo może coś zmienia na lepszą korzyść dla potrzebujących aparatowania. Nie wiem jak inne sprzęty ale myślę że podobnie
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-04-17 19:44
miklos spróbuj szukać pomocy w PZG ( Polski Związek Głuchych) Robią to w owiele mniejszych kosztach przynajmniej u nas. Co do czasu naprawy to różnie wszędzie bywa. NFZ mało dofinansowuje zbyt mało by można było zakupić nowy. Własny koszt jest owiele większy od ich jałmużny. PCPR w tym roku wszystkim odmawia. Rzekomo dofinansowuje tylko osoby które pierwszy raz proszą o pomoc. Tłumaczą się małą ilością kasy. Kiepskie dałam ci informacje ale tak w tym roku jest.
Co do firm akustycznych czujesz dobrze ......
Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / mam zapytanie odnośnie naprawy i gwarancji..... (1791 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill