www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca z Fm Group (5579 - wyświetleń)
- Autor rafalczyk Dodany 2010-02-16 16:00
Ostatnio się zastanawiałem dlaczego tak mało osób niepełnosprawnych zajmuje się biznesem na zasadach MLM. I doszedłem do wniosku, że to wina osób, które tym się zajmują, poprostu  nieproponujemy ludziom niepełnosprawnym tego biznesu. A to przecież szansa na lepsze życie. Dlatego chcąc to zmienić piszę na ten temat post. Zapraszam wszystkich do dyskusji a w przyszłości może do współpracy.
Nadrzędny - Autor julianna Dodany 2010-02-17 10:10
witam. nie bardzo wiem o co chodzi więc proszę o więcej szczegółów.
Nadrzędny Autor rafalczyk Dodany 2010-02-17 19:26
Marketing wielopoziomowy (MLM – od angielskiego multi-level marketing) nazywany bywa również marketingiem sieciowym. Jest to forma sprzedaży bezpośredniej, która pozwala Dystrybutorowi produktów zarobić najwięcej – po pierwsze czerpie on zyski ze sprzedaży artykułów (zarabia na marży – jest to tak zwany zysk aktywny), a ponadto, o ile uda mu się stworzyć prężnie działającą sieć Dystrybutorów, może uzyskać dodatkową prowizję od sprzedaży wypracowanej przez swoją grupę (zwaną zyskiem pasywnym). To z tego powodu tak ważni w marketingu wielopoziomowym są ludzie – nie tylko Klienci, ale również inni Dystrybutorzy. Dystrybutor może zarabiać na marży, ale zdecydowanie więcej osiągnie (zarówno w sferze materialnej, jak i satysfakcji z pracy), gdy nauczy się dzielić swoim sukcesem z innymi! Dzięki MLM możesz osiągnąć sukces zarówno jako sprzedawca, jak i lider zespołu.
Marketing sieciowy (MLM) to mocno ugruntowana, dobrze zorganizowana i prawnie unormowana branża, która dostarcza wysokiej jakości towarów. Roczna wartość sprzedaży całej branży w krajach Unii Europejskiej wynosi 20 mld euro (dane za rok 2007).
W Polsce natomiast rynek mlm generuje roczne obroty na poziome 2 mld złotych.
Nadrzędny Autor Boginka Dodany 2010-02-17 12:01
Wyjaśniam osobom, które nie wiedzą co to jest MLM. MLM to inaczej Multi Level Marketing czyli marketing wielopoziomowy (sieciowy).

W dużym uproszczeniu:

Pan Bogacz zakłada firmę produkującą suplementy diety/kosmetyki. Następnie namawia pana Pośrednika żeby trochę z nich od niego kupił po cenie X i sprzedał (i otrzymał od sprzedaży premię)
Pan Pośrednik znajduje pana Mniejszego Pośrednika, któremu też oferuje taki układ.
Wreszcie, pan Mniejszy Pośrednik biega po ludziach i próbuje im sprzedać produkt pana Bogacza

Kilka istotnych problemów:

- ktoś, kto chce uczestniczyć w sieci nabywa przynajmniej pierwszy pakiet produktu za swoje pieniądze i najzwyczajniej w świecie ryzykuje, że jak nic nie sprzeda to utopi w tym kasę.
- do skutecznego zbywania towaru potrzebne są cechy osobowości dobrego handlowca, które ma tylko pewna część osób (a najlepiej byłoby żeby człowiek wierzył, że sprzedaje coś dobrego)
- przyda się zapewne bycie mobilnym (trzeba znaleźć ludzi gotowych towar kupić)...
- należy uważać na tzw. "piramidy" czyli zbudowane na podobny systemie "biznesy" w których z zasady jest prawie niemożliwe aby wzbogaciła się osoba na samym dole drabiny.

PS. Nie mam żadnych związków z autorem posta - po prostu umiem wyszukiwać informacje. :-) I zgaduję (niesłusznie?) że autor właśnie sobie szuka "Mniejszych Pośredników".
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-02-17 13:32
Autorowi postu spieszę wyjaśnić, że tak samo mało ON tym się zajmuje jaki i nie-ON, ponieważ to żałosna praca i już na starcie skazana na masę stresów i zbędnych wydatków. Nie każdy się do niej nadaje (wręcz przeciwnie) i należy się liczyć przede wszystkim z tym, że trzeba ludźmi umieć i chcieć manipulować, trzeba chcieć bym samemu manipulowanymi - a na końcu jeszcze do tego dopłacić.
Taki system prawie zawsze polega na "piramidzie" - jak byś tego nie omawiał inaczej. A to się dobrze nie kojarzy bo i dobre nie jest. "Zapomniałeś" dodać, że "sukces" (i to chwilowy) odnosi wyłącznie top układanki czyli ten, na którego zarabia masa mrówek. A krótko mówiąc - to zwyczajna akwizycja, tylko obudowana systemem i wieloma słowami, wciskająca ludziom niepotrzebne produkty.

Ale już ton Twojej wypowiedzi to mnie, tak naprawdę, rozbawił do łez:) Tylko że ja akurat mam świadomość tematu, a co z tymi, którzy tej wiedzy nie posiadają...? Darujcie sobie, potencjalni zainteresowani łatwym zarobkiem - to nie dla was!
Nadrzędny Autor rafalczyk Dodany 2010-02-17 19:33
Przede wszystkim Mlm jest prawnie uregulowanym system biznesowym natomiast piramida finansowa jest nielegalnym procederem.  Widać, że mało na ten temat wiesz tylko żyjesz mitami i stereotypami o branży MLM.
FAKTY I MITY
Mit 1 - Brak ochrony konsumenckiej
Nabywcy korzystają z identycznej ochrony jak klienci sklepów detalicznych, a w wielu przypadkach nawet bardziej korzystniej. W Polsce kwestie ochrony praw nabywcy w sprzedaży bezpośredniej regulowane są między innymi przez następujące ustawy:
- ustawa z 15.12.2000 r. o ochronie konkurencji i konsumentów,
- ustawa z 27.07.1999 r. o szczególnych waunkach sprzedaży konsumenckiej,
- ustawa z 02.03.2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny,
- ustawa z 16.04.1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
- ustawa z 23.08. 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym

Mit 2 - Sprzedawcy to niewykształceni akwizytorzy
Badania pokazują, że 90 % sprzedawców to osoby ze średnim lub wyższym wykształceniem. Cieszą się dużym zaufaniem klientów, a nowych najczęściej pozyskują z polecenia. w Polsce co piaty sprzedawca pracuję w sektorze od ponad 10 lat.

Mit 3 - Sprzedaż sieciowa, to forma piramidy
Piramida (sprzedaż lawinowa) to przedsięwzięcie, w którym uczestnik jest wynagradzany nie za sprzedaż towarów czy usług, jak to się dzieje w firmach sieciowych (MLM), ale wyłącznie za wciągnięcie do systemu innych osób, a jego ewentualne wynagrodzenie pochodzi z wpłat kolejnych uczestników systemu. W przeciwieństwie do legalnie działających firm sieciowych, piramidy są nielegalne w świetle prawa polskiego i unijnego.

Mit 4 - Sprzedawcy są zatrudniani przez firmy sprzedaży bezpośredniej
Sprzedawcy, z których większość to osoby prowadzące indywidualną działalność gospodarczą, podpisują jedynie umowy o współpracy lub agencyjne z firmami dystrybucyjnymi.

Mit 5 - Rezygnacja ze współpracy z firmą jest trudna i kosztowna
Ze współpracy można zrezygnować w każdej chwili.

Fakt 1 - Firmy sprzedaży bezpośredniej stale poszukują współpracowników
Sprzedaż bezpośrednia umożliwia aktywizację zawodową osób będących w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy. firmy tj branży dają możliwość tworzenia miejsc pac dla siebie i swoich bliskich. co istotne nie ważny jest wiek, płeć czy wcześniejsze doświadczenie. Sektor daje także możliwości pracy dodatkowej: dla około 88% sprzedawców w Polsce sprzedaż bezpośrednia to zajęcie tymczasowe, pozwalające na podreperowanie domowego budżetu.

Fakt 2 - Szkolenia sprzedawców to mocna strona sektora
Firmy oferują współpracownikom nie tylko szkolenia początkowe i produktowe, lecz także rozwijające umiejętności biznesowe, motywacyjne i specjalistyczne, w większości bezpłatne
Nadrzędny Autor amalian Dodany 2010-02-17 14:55
Czy mo-mo-mo- mogę cóś po-po-po-powie-wie-wie-dzieć
? Czy ta pr5aaaaaca  jeeeeeeeeeeeeest dela wszystkich  ? I czy na te- te- te lefon ? I kto bęęęęędiiiiiiiiieeeeeeeeeee płacił za ra- ra- raaa- hunki te-tel-telefoniczne ? Bo gadane to ja mam :-) . Przepraszam wszystkich ciut, ciut mówiących wolniej niż ja ...ale za to szybciej chodzicie :-)))) . Szlak mnie trafia jak są ludzie którym się wydaje, że ON to taki ' młót '- któremu wszystko można wcisnąć  :-(.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-02-17 15:43
Amalian nie masz racji. Wiem co to za praca. Nikt nie zechce przyjść do ciebie do domu po jakiś kosmetyk czy coś podobnego co rzekomo ci wybieli zęby mimo że od urodzenia masz żółte szkliwo. To ankieter bo tak można nazwać taką osobę musi nieźle się nabiegać nagadać by wreszcie upchnąć najgorszy bubel wmawiając, że to super środek na porost włosów.
Wiem namieszłam tu środków kosmetycznych dość wiele. Ja z tym nie miałam do czynienia, ale w mojej rodzinie byli tacy co zanim dostali porządną prace łapali wszystko co się dało. To sprawni ludzie i rezygnowali bardzo szybko. W/g mnie to nie praca dla ON.
Nie gniewaj się ale czasem skórka nie warta wyprawki :-)
Nadrzędny Autor Joanna26 Dodany 2010-02-18 13:04
Witam a ja sprzedaję perfumki FM GROUP , to bynajmniej nie jest trudne zajęcie , a mogę zawsze trochę zarobić..Jakby ktoś chciał zobaczyć,że nie wciskam żadnego badziewia, to zapraszam na zakupy, a potem do komentarza,że coś jest beznadziejne, nikomu nie potrzebne! http://www.allegro.pl/item926920784_perfumy_damskie_fm_171_30_ml_wielka_wyprzedaz.html zapraszam i życzę wyszystkim miłego dnia!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Praca z Fm Group (5579 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill