www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kontrola karty parkingowej (2445 - wyświetleń)
- Autor wieczorynka76 Dodany 2016-12-24 15:39
Czy można skontrolować, sprawdzić wiarygodność osoby  korzystającej z karty parkingowej? Mieszkam w bloku z  młodym małżeństwem którzy mają kartę parkingową, parkują na miejscu dla niepełnosprawnych ale najdziwniejsze jest to, że są całkowicie zdrowi, nie są osobami niepełnosprawnymi, nie mieszkają też z żadnymi innymi członkami rodziny i nie mają też n. dziecka. Nie mają żadnych skrupułów , zahamowań , nie wiem nawet jak nazwać takie zachowanie...
Sama jestem niepełnosprawna ale nie załatwiałam tej karty ponieważ jakoś sobie radzę i wiem, że są ludzie bardziej potrzebujący. Na takie sytuacje powinno się bezwzględnie reagować. Przypuszczam, że korzystają z karty być może jakiegoś członka rodziny? Co o tym myślicie. Czy tak można
Nadrzędny Autor wieczorynka76 Dodany 2017-01-02 22:01
Może dzielnicowy? albo ktoś z drogówki?
Nadrzędny - Autor Sonka Dodany 2017-01-03 09:08

>nie załatwiałam tej karty ponieważ jakoś sobie radzę<


To można powiedzieć, w czym problem?
A tak na poważnie - ja zapytałabym dlaczego tu parkują? Może to da im do myślenia, że kogoś to interesuje, albo się zainteresował i mogą być z tego konsekwencje.
Ponadto, czy za szybą jest karta ON?
Czasami choroba NIE jest widoczna, ale jest...
Nadrzędny - Autor wieczorynka76 Dodany 2017-01-03 11:36
Facet jest bardzo arogancki, już jeden sąsiad zwracał mu uwagę. Owszem posiada kartę za szybą. Mi się jednak wydaje, że zasady przyznawania kart parkingowych są aż tak zaostrzone, że dotyczą w szczególności osób z niepełnosprawnością ruchu, niewidomych ....czyli z taką N którą widać gołym okiem. Być może się mylę, ale ci ludzie pracują na dobrych stanowiskach, widać, że codzienne obowiązki nie stwarzają im problemów. Jaką to by musieli mieć w takim razie niepełnosprawność? Nie to żebym była złośliwa ale tak jak napisałam wyżej, sama odmówiłam karty parkingowej dla siebie a mogłabym ją mieć a tu taki nagle się rodzynek trafił.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2017-01-15 13:11
Możesz zrobić zdjęcie telefonem komórkowym przesłać anonimowo do drogówki, oczywiście z dopiskiem, jesli to nie pomoże, takie zdjecie przesłać do mediów. Ja uważam, że powinno sie reagować. Na moim osiedlu w ten sposób sasiad zaprowadził porządek. Nie mam do niego pretensji, choć skomplikowało wielu życie, mnie troche też. Ale zmiana jest w dobrym kierunku. Nie ma czego bać się, w końcu chodzi o przestrzeganie pewnych norm. Niestety Polak niekoniecznie prawo stosuje do siebie. Przykre to, ale nieodosobnione.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Kontrola karty parkingowej (2445 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill