www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Osoby z niepełnosprawnościami w literaturze (3021 - wyświetleń)
- Autor Verbraska Dodany 2020-02-24 19:58
Witam,
przychodzę z dość nietypowym pytaniem (kieruję je do wszystkich): czy spotkaliście się w jakichś książkach (nie mam tu na myśli typowo specjalistycznych albo w których niepełnosprawność jest wątkiem głównym) z bohaterami poruszającymi się na wózku?
Interesuje mnie przede wszystkim sposób, w jakim się o nich mówi. Czy można napisać o nich/powiedzieć do nich: podejdź, stanął, poszedł? Z drugiej strony czy lepiej byłoby napisać: poprowadził wózek do, obrócił wózek, podjechał itd.?
Która forma Wam bardziej odpowiada?
Osobiście nie przepadam za ciągłym nawiązywaniem do niepełnosprawności bohatera, jednak czasownki związane z chodzeniem też czasami brzmią nieodpowiednio.
Bardzo zależy mi na Waszej opinii :-)
Nadrzędny Autor Kdom75 Dodany 2022-05-09 00:39
Słowniki służą do tego, żeby z nich korzystać. Osobiście korzystałem z literatury i chyba to było główną kanwą do używania języka polskiego, ale w swoim wydaniu. Napisałem o sobie, bo na zabawy wyobraźnią mam jeszcze czas, chyba jeszcze nie pora. Bardzo jestem ciekaw Twojej opinii. Pochwalisz się?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / Osoby z niepełnosprawnościami w literaturze (3021 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill