www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dziecko pod opieką fundacji (4759 - wyświetleń)
- Autor martas Dodany 2010-01-05 19:16
Jestem ciocia 5letniej chorej Wiktorii będącej pod opieką Fundacji Zdążyć z Pomocą. W wielu fundacjach jest wiele dzieci i zastanawiam się co zrobić by akurat o jednej konkretnej osobie ludzie się dowiedzieli. Mam kilka pomysłów ale zastanawiam się np czy umieszczenie zdjęcia z nr konta na różnych portalach społecznościowych , albo danie ogłoszenia nie będzie złamaniem regulaminu fundacji. Czytałam regulamin na stronie fundacji, piszą tylko że nie można rozsyłać maili do osób przypadkowych bo są traktowane jako spam Nie chciałabym dziecku zaszkodzić. Na razie o małej wie niewiele osób.
Pisałam do fundacji maila z Zapytaniem ale na razie cisza.
Może ktoś ma dziecko pod opieka fundacji i wie czy na propagowanie jednej konkretnej osoby w w/w sposób potrzebna jest ich zgoda ?
Nadrzędny - Autor Boginka Dodany 2010-01-05 20:40 Zmieniony 2010-01-05 20:53
Marto - nie mogę Ci radzić w sposób autorytatywny, bo nie jestem rodzicem dziecka pod ich opieką, ale widuję dużo stron internetowych na których np. pozostawia się odsyłacze do konta dziecka w tej Fundacji. Przykładowo:

Strona Klaudii
Strona Wiktora
Strona Kasi

Zdarza się też, że ktoś potem apel z takiej strony (albo po prostu jej adres) przekopiuje np. na jakimś wewnętrznym forum portalu społecznościowego, ma go gdzieś w sygnaturze, sam umieszcza na swojej stronie jako odnośnik itd. Tak jak ja, chociaż z trochę innych powodów, robię teraz :-). Sądząc po tym jak długo te strony już istnieją, nie łamią chyba regulaminu Fundacji. Możesz się zresztą skontaktować z osobami je prowadzącymi.

Cała różnica polega na tym, że wtedy zamiast natarczywego apelu rozsyłanego do kogo popadnie albo wklejanego na wszystkich możliwych forach, jest tylko taki dyskretny link, prowadzący do strony internetowej na której są informacje o zbiórce (każdy sam rozsądnie musi zdecydować co poza apelem chce tam umieścić - czy np. fotografię dziecka albo informację o postępach w leczeniu, czy to za duże wkroczenie w jego prywatność). Dzięki temu osoby ewentualnie zainteresowane klikną sobie, przeczytają, być może wpłacą pieniądze albo rozpropagują tę informację prywatnie wśród znajomych. Wtedy już trudno mówić o spamie czy złamaniu tzw. netykiety, bo sprawą interesuje się kto chce, a kto nie chce interesować się nie musi - nie jest "atakowany" bezpośrednio apelem np. na forum, o czymś zupełnie innymi (chociażby o hodowaniu hortensji).

EDIT: Aczkolwiek nie bardzo rozumiem zapis w FAQ Fundacji dotyczący e-maili i spamu. E-mail do konkretnej osoby byłby dla mnie mniej więcej tym samym co list (pod warunkiem, że nie wysyłam go hurtem, do 100 osób za swojej książki adresowej tylko indywidualnie, pojedynczo, do konkretnych osób). Nie bardzo też wiem, jak uzasadnić różnicę między stronę internetową a ogłoszeniem w gazecie, jeżeli powodem zabronienia tego drugiego jest to, że jest to apel do bliżej niezidentyfikowanych darczyńców - strona internetowa też nie do końca jest dla zidentyfikowanych czytelników, bo teoretycznie mogę na nią trafić przypadkowo, nic o dziecku nie wiedząc. Dotychczas sądziłam, że samo posiadanie subkonta w Fundacji rozwiązuje ten problem (Fundacja z zasady występuje o prawo do zbierania pieniędzy na terenie całego kraju) ale być może się mylę?

EDIT nr. 2: Z trzeciej strony na podstronach Fundacji poświęconych konkretnym dzieciom (do znalezienia przez wyszukiwarkę) jawnie linkuje się do stron "domowych" dzieci. Skoro robi to sama Fundacja, to najwyraźniej stworzenie dziecku strony internetowej i posługiwanie się jej linkiem nie powinno być "na indeksie".
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2010-01-17 13:12
utworzyłam bloga o małej chociaż faktycznie na wszystko potrzebna jest zgoda tej fundacji. Otrzymałam ją bardzo szybko.
Nie wiem ile ludzi przekaże swój 1% ile rzeczywiście pomoże ale mam takie poczucie że robię wszystko co można by pomóc małej.

Nie ukrywam , że daje mi to poczucie jakiejś przydatności społecznej bo choć sama jestem osobą niepełnosprawną myślę o Wiktorii.
Ona jest niezwykła, zupełnie inaczej pomaga się anonimowe organizacji a inaczej dziecku, które się zna i kocha:

Blog o mojej niuni:
http://troche-moja-wiktoria.blog.onet.pl/

Wszystkim , którzy okażą wsparcie bardzo dziękuję:)
Nadrzędny - Autor maka Dodany 2010-01-18 10:33
Witaj,
ja wprawdzie mam córkę w innej fundacji, ale zamieszczę opis moich działń - może coś będziesz mogła wykorzystać.. Co roku w okresie składania zeznań rocznych wysyłam przypomnienie o mozliwości wpłacania mailowo do swoich znajomych, co roku tez idę do prezesa firmy w której pracuję i prosze o zgodę na przesłanie tej informacji "hurtem" do wszystkich pracowników - zgodę dostaję (ok 300 adresów mailowych). Drukuje też ulotki z informacja o małej, jej potrzebach - rozdaje je znajomym z prośbą "podaj dalej". Ostatno zadzwoniła do mnie mama koleżanki mojej starszej córki z prośbą o namiary na subkonto - pracuje ona w biurze rachunkowym, tam często osoby rozliczające sie pytają o jakiś 'godny polecenia cel" 1% - to też jest dobry kierunek działań.

pozdrawiam, marta
Nadrzędny - Autor martas Dodany 2010-01-18 19:52
Może znasz turnusy rehabilitacyjne dla dzieci. Na początku kombinowałam żebyśmy pojechały we 3 . Wiktoria ze swoją mamą i ja na ten sam turnus. TEż jestem niepełnosprawna.
Chociaż trochę bym jej pomogła żeby mama wiki mogła odpocząć . Ciężko jest znaleźć turnus dlac dziecka z wieloma problemami zdrowotnymi. A jak już znalazłam to nie było zakwaterowania tylko dojazdy na zabiegi.
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2010-01-21 20:42
A moze warto pojechal by było do:
- Ośrodek Neuron - Bydgoszcz lub Małe gacno
- Ośrodek Zabajka - w Stawnicy
- Ośrodek rehabilitacji Dzieci w Ameryce
Nadrzędny - Autor Anianynek Dodany 2010-01-18 13:15
Razem z mężem przekażemy 1%podatku na rehabilitację dla Wiktorki.Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Nadrzędny Autor martas Dodany 2010-01-18 19:44
Bardzo wszystkim dziękuję za wsparcie w imieniu Wiki, jej rodziców i swoim
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / dziecko pod opieką fundacji (4759 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill