www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Rekreacja ogólnie (5722 - wyświetleń)
- Autor Dandy_52 Dodany 2010-09-25 21:20
Mam do Was pytanie.
Chodzi mi o możliwość wjazdu do lasu i postój w nim. Ustawa o Lasach mówi, że poza drogami publicznymi wjazd do lasu jest dozwolony dla osób niepełnosprawnych o ile jadą samochodem przystosowanym do potrzeb tej osoby a sama legitymacja oraz oznakowanie pojazdu jest niewystarczające. Jak to rozumieć? Mam przyznaną niepełnosprawność średniego stopnia z powodu dwukrotnego zawału. Nie poruszam się o kulach ani wózku a jedynie pomagam sobie laską.Jeżdżę seryjnym samochodem bez żadnych ulepszeń dla osoby niepełnosprawnej ale jeżeli zatrzymam się na skraju lasu to mogę się poruszać jedynie w jego pobliżu a jeżeli na drodze publicznej to też tylko koło niej, na wejście nieco w głąb lasu serce mi nie pozwoli. To czy naprawdę nie mogę wjechać nieco głębiej, żeby pospacerować bez tego całego samochodowego towarzystwa, które parkuje gdzie tylko się da? Czy ustawa jest na tyle głupia, że pozwala wjeżdżać  do lasu osobie, która może się swobodnie poruszać o własnych siłach bo , przykładowo- na niedowład ręki ma zmienioną konstrukcję samochodu tak, że wyłącznik kierunkowskazów na po jednej stronie kierownicy, a człowiek dla którego leśny spacer jest ze względu na układ krążenia jest rarytasem ale który nie potrzebuje zmian w samochodzie ryzykuje za wjazd 500 zł mandatu?
Coś tu jest chyba nie tak!
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-09-26 15:36
Mnie dziwi, że w ogóle masz przyznany jakiś stopień niepełnosprawności.

Cała ustawa o ruchu drowgowym jest głupia i te kary też, a za to można już podziękować Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji i jej niezrozumieniu tematu.
Nadrzędny Autor ifasia Dodany 2011-01-03 20:15
Witam ! Ja również dziwię się kto Ci dał grupę? pewno pomyliłaś forum!!! sedecznie wszystkich pozdrawiam
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-01-04 14:05
Mnie nie dziwi, że masz grupę. Ale dziwi fakt wjazdu w głąb lasu. Jeśli chcesz spacerować, to wystarczy postawić samochód na leśnym parkingu i i ruszyć w las. Nie przesadzaj, że parkingi są zatłoczone, albo las nie taki. Ja właśnie tak robię i daję radę.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Rekreacja ogólnie (5722 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill